Шифр. Хто, коли і для чого придумав систему передачі секретних даних. Чи можна сьогодні покладатись на шифрування. Історія питання, відмінності систем. Подача інформації, обговорення суперечливого. Все як завжди. Цього разу - за участі й школярів.
Агора 74 як складова дистанційного квесту.
Від автора теми - Сергія Корнієнка (ІПм-16) :
Сьогодні ми спробували зобразити з себе непогрішимих і сяючих шпигунів, але, як завжди, зобразили спеціалістів, які виконують всю роботу, але їх ніхто не бачить, як свого роду тіні історичні. Розмова на Агорі була про способи захисту своїх повідомлень, а саме шифрування. Серйозні дебати виникли навколо ролі та значення символів та знаків в ході шифрування, але головною темою все ж було не це. Чому люди шифрувалися, невже виключно військові цілі придатні для захисту від "чужих очей"? Доповідач перелічив багато моделей для зашифровування, хоча до списку можна додавати і додавати пункти. Питання побутового шифрування лишалося відкритим. Владислав Кутьков розпочав дискусію з приводу практичного вигляду шифру і, зрештою, (не без допомоги викладачів) ми розмежували символізм в мистецтві та шифри в побуті. Проте наскрізне питання не йшло з черги денної, активне слухання гостей-школярів посприяло деталізації питання, долученню Солодун Антоніни, яка зауважила про давні побутові сигнали та шифри між протилежними статями. Але як же ж шифрування через диски, Енігма та надбання Цезаря? Все це вклалося в руку сучасного інтернет-юзера, адже наскрізне шифрування ваших даних використовує всю генезу шифрувальної думки. Але не забувайте: хтось зараз може читати ваші вісточки. Invicte Агора#47
.
Заступниця директора з виховної роботи, вчителька історії в КЗ "Ганнівський НВК", випускниця історичного факультету КДПУ Ольга Саранча: Сердечно вдячна за можливість бути учасниками клубу АГОРА! Вдячні за змістовну і захоплюючу відкриту дискусію!
Сергій Коваленко, КГ № 127:
Цьогорічна зустріч, ще раз підтвердила бажання справжніх істориків обмінюватися думками. Завдяки наполегливій праці організаторам конференції вдалося чітко організувати роботу. Учасники отримали можливість невимушено обмінюватися спостереженнями, думками, відкривати щось нове для себе. Такий формат проведення конференцій створює умови для дискусій, налагодження наукового діалогу.
Більше інформації про подію та фото - на фб-сторінці спеціальності Історія