Анонси і оголошення
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ! Бібліотека КДПУ працює в обмеженому режимі з 09.00 до 16.00, субота
Elsevier продовжує активно підтримувати українських учених у складних умовах
У межах проєкту Research4Life регулярно організовують вебінари за посиланням
Міністерство освіти і науки України повідомляє про можливість безкоштовного
Шановні науковці! Компанія Elsevier та ДНТБ України надають можливість працювати
В умовах посилення карантинних обмежень пропонуємо науково-педагогічним
Шановні користувачі! ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського пропонує вам скористатися
Шановні користувачі! Під час карантину бібліотека надає такі дистанційні
Шановні викладачі, аспіранти, співробітники, студенти! Безкоштовний доступ до
Доступ до електронних версій передплаченої періодики - тільки в комп'ютерній мережі
Презентація книги Дмитра Піскорського
«За рік до світанку»

    19 грудня 2012 року у читальному залі суспільних наук  відбулась зустріч з молодим криворізьким письменником Дмитром Піскорським. Дмитро презентував свою нову книгу "За рік до світанку" і зачитав декілька оповідань з цієї збірки.

    Після кожного оповідання автор відповідав на запитання аудиторії та модератора зустрічі Мар'яни Невиліковної.
 
piskorsky2
 
    Студенти факультету української філології, бібліотекарі та інші любителі красного письменства, що відвідали захід, були приємно вражені свіжим та оригінальним стилем творів молодого літератора, його нетривіальним підходом до художнього втілення тяжких душевних переживань, що іноді охоплюють кожного з нас.
 

 
     Молодь відкрила для себе нового цікавого письменника - свого сучасника, однолітка та земляка, а старше покоління поціновувачів якісного літературного продукту познайомилося з одним із кращих зразків творчості нової генерації криворізьких літераторів.
    Наприкінці зустрічі автор подарував бібліотеці декілька примірників нової збірки оповідань.

 

 

Зустріч з автором книги "Чернобыльская быль",
ліквідатором наслідків Чорнобильської катастрофи
Анатолієм Вікторовичем Андржеєвським
      
    До дня Чорнобильської трагедії, 26 квітня 2012 року, відбулася зустріч з автором книги — учасником ліквідації наслідків катастрофи Анатолієм Вікторовичем Андржеєвським.
   Автор книги нагадав, що 26 квітня – це не просто календарна дата, це символ, наповнений гіркотою подій, дата, яка розділила наше життя на до і після Чорнобиля. Під час зустрічі Анатолій Андржеєвський розповів про свої перші дні після Чорнобильської трагедії на території атомної електростанції, про життя та роботу в 30-кілометровій зоні, про будівництво м. Славутич, відповів на питання присутніх студентів-екологів, викладачів, бібліотекарів.
   Модератор зустрічі, директор наукової бібліотеки Ганна Миколаївна Віняр підкреслила, що все далі і далі час віддаляє нас від тієї квітневої ночі 1986 року, з кожним роком все менше й менше лишається учасників ліквідації тієї страшної аварії, але забувати про героїзм ліквідаторів, героїзм усього українського народу ми не маємо права.

 
 
Зустріч з Є.Д. Ющуком - автором книги
"Село Навіз: у пам'яті минулих і нинішніх поколінь"
 

 

       

  29 лютого 2012 року в «Літературній вітальні» бібліотеки відбулася зустріч з автором книги «Село Навіз: у пам’яті минулих і нинішніх поколінь» Євгеном Давидовичем Ющуком, доцентом кафедри ботаніки та екології, кандидатом біологічних наук.
   Зі вступним словом виступила директор наукової бібліотеки, кандидат філологічних наук Ганна Миколаївна Віняр. Вона наголосила, що історико-краєзнавчий нарис «Село Навіз: у пам’яті минулих і нинішніх поколінь» - це розповідь про село в історичному, еколого-географічному, етнографічному, археологічному та культурно-освітньому рівнях.
   Євген Давидович Ющук розповів, що у своїй книзі він виклав фактичний матеріал про глибоку давнину та поступовий розвиток села Навіз Волинської області. Відомості з історії села охоплюють період від пізнього палеоліту до сьогодення. Автор наголошує на головних та доленосних подіях минулого, які довелося перебороти багатьом поколінням жителів села, а також описує їхнє життя в сучасному світі та перспективи на майбутнє. Основну увагу автор приділив чуйним, добрим та безмежно закоханим у працю мешканцям свого рідного села. Це люди, з якими Євген Давидович зростав, учився, працював у юності на рідній землі.
   На зустрічі були присутні кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України, краєзнавець Надія Миколаївна Товстоляк, яка висловила подяку автору книги та наголосила, що ця книга є методичний посібник для студентів-істориків та всіх, хто цікавиться питаннями краєзнавства. На зустрічі також були присутні студенти історичного та філологічного факультетів, працівники бібліотеки. Зав. сектора інформації бібліотеки інституту Олена Борисівна Поліщук, яка була студенткою Є.Д. Ющука, згадала, що Євген Давидович, окрім того, що є автором такої корисної книги, ще й чуйна, добра, порядна людина, яку люблять і поважають не тільки сучасні студенти, а й ті, які навчалися в інституті багато років тому.
   Євген Давидович відповів на численні питання присутніх та подарував бібліотеці свою книгу.
   Будучи закоханим у свою Батьківщину та вболіваючи за рідне село Євген Давидович пропагує любити отчий дім, рідний край, шанувати його минуле і сьогодення та примножувати нові сторінки його літопису, бути справжніми нащадками минулих поколінь.
 
 
 
Зустріч з криворізькою поетесою Любов'ю Барановою

   31 січня 2012 року в "Літературній вітальні" бібліотеки Криворізького педагогічного інституту ДВНЗ "Криворізький національний університет" відбулася зустріч з криворізькою поетесою Любов'ю Барановою.
   Під час зустрічі Любов Баранова розповіла про свій життєвий і творчий шлях, відповіла на запитання.
   Майбутня поетеса народилася в с. Гурівка Долинського району Кіровоградської області. Після закінчення Олександрійського педагогічного училища працювала музичним керівником у дитячих дошкільних закладах Долинської та Кривого Рогу. Любов Баранова брала участь у роботі міського літературного об'єднання "Рудана". Друкувалася в місцевій періодиці на Криворіжжі, Дніпропетровщині та Кіровоградщині, в журналах "Саксагань", "Кур'єр Кривбасу", "Жінка" та колективних збірках "Карачуни", "Степовий вітер". Любов Олександрівна є автором поетичних збірок "Воскресаю в степах" (1995), "Пелюстки любові" (1996), "Сонячні стежини" (1998), "На крилах світлої мети" (2001), "Тріумф і тиша" (2004), а також книги для дітей "Капелюшок для киці" (2003). Багато віршів Любові Баранової покладені на музику самодіяльною композиторкою з Олександрівки О. Лисенко. Поетеса є членом Асоціації криворізьких літераторів та літоб'єднання при альманасі "Саксагань".
   На зустрічі були присутні мовознавці Тетяна Мішеніна – автор статей про мову творів поетеси, Світлана Бузько, літературознавці Інна Онікієнко, Людмила Панчук, Світлана Щербак, студенти, викладачі, працівники бібліотеки. Доцент кафедри української та світової літератур Лариса Донченко підготувала і виголосила присутнім передмову до майбутньої збірки поетеси.
   Була представлена мультимедійна презентація, присвячена творчості поетеси. Під час зустрічі лунали як відомі твори поетеси, так і нові вірші, які нікого не залишили байдужими, бо Любов Баранова – харизматична поетеса, яка має не тільки творче обдарування, а й невичерпну енергетику.

1517