Анонси і оголошення
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ! Бібліотека КДПУ працює в обмеженому режимі з 09.00 до 16.00, субота
Elsevier продовжує активно підтримувати українських учених у складних умовах
У межах проєкту Research4Life регулярно організовують вебінари за посиланням
Міністерство освіти і науки України повідомляє про можливість безкоштовного
Шановні науковці! Компанія Elsevier та ДНТБ України надають можливість працювати
В умовах посилення карантинних обмежень пропонуємо науково-педагогічним
Шановні користувачі! ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського пропонує вам скористатися
Шановні користувачі! Під час карантину бібліотека надає такі дистанційні
Шановні викладачі, аспіранти, співробітники, студенти! Безкоштовний доступ до
Доступ до електронних версій передплаченої періодики - тільки в комп'ютерній мережі
Творча зустріч з молодіжним хором церкви Різдва Пресвятої Богородиці
 
     У передріздвяні дні, 27 грудня 2013 року, до наукової бібліотеки Криворізького педагогічного інституту завітав Молодіжний хор Православного молодіжного братства імені святителя Петра Могили, митрополита Київського і Галицького. Цей хор 15 років несе кліросний послух у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Кривого Рогу і бере участь у кожній недільній та святковій Божественній Літургії. Виникнувши як дитячий хор недільної школи, цей колектив з роками перетворився на молодіжний хор і став основою молодіжного братства.

 

 

     Зустріч була присвячена життю і творчості цього хорового колективу. Модератор зустрічі бібліотекар факультету мистецтв Шмалько Олена Володимирівна представила присутнім регента та хористів. Учасники хору розповіли про історію храму Різдва Пресвятої Богородиці і про недільну школу, що працює при ньому, про виховну діяльність і творче життя Молодіжного хору, його історію; нагадали про зміст і значення святкування Різдва Христового, про важливість збереження і розвитку  духовності у повсякденному житті сучасної людини.
 

 

 

     Перше відділення було присвячене духовній музиці – були виконані богослужбові та богородичні піснеспіви, тропарі.

 

 

      У другому відділенні, на честь наближення святок, хор виконав кілька різдвяних колядок з коментарями про подію Різдва Христового, історію свята, традиції святкування, значення цієї події для всього світу. Окремо було зроблено акцент на тому, що саме християнству людство зобов'язане особливою увагою до дітей. У програмі концерту було виконано також кілька світських і народних творів. Увесь виступ супроводжувався відеорядом.
 

 

 

     Дотримуючись традицій Різдва, Молодіжний хор прийшов з подарунками до бібліотекарів: у читальному залі були презентовані видання храму Різдва Пресвятої Богородиці - історичний нарис про храм, збірник авторських творів регента хору Н. В. Славтіч і відеодиск із записом вертепу та різдвяних привітань у виконанні Молодіжного хору. Крім цього, всі присутні отримали в подарунок календарі на 2014 рік з видом храму і Єрусалимську іконку Божої Матері з благословенням зі Святої Землі.
 

 

 

На завершення зустрічі молодіжний колектив побажав усім присутнім веселих свят і многії літа.
 

 

 

Зустріч з письменником Григорієм Гусейновим

 

 

     29 квітня 2013 року в «Літературній вітальні» бібліотеки Криворізького педагогічного інституту відбулася зустріч з криворізьким письменником, журналістом, редактором літературного часопису «Кур’єр Кривбасу», членом Національної спілки письменників України Григорієм Джамаловичем Гусейновим.

 

 

 

 

    За редакцією Григорія Джамаловича у 1997 році вийшла книжка найстарішого українського письменника Івана Шаповала «Козацький батько» (Кривий Ріг), присвячена постаті історика Дмитра Яворницького. Він підготував до друку антологію поезії «Крицевий край» (у трьох книгах); у багатотомнику «На землі, на рідній… Легенди та перекази Криворіжжя» (2000-2005 рр.) уперше зібрав народні оповідання, перекази про минуле Придніпров’я. Був ініціатором створення Товариства азербайджанської культури в Кривому Розі; є автором прозових книжок "Незаймані сніги", "Чаша ювеліра Карла Фаберже", "Сповідь дитинства. Станційні пасторалі", "Господні зерна",  "Піщаний Брід та його околиці", ”Повернення в Портленд”.
 

 
     Григорій Джамалович розповів про роботу над «Кур’єром Кривбасу», поділився спогадами про становлення цього визначного літературного видання. Відтак надав слово магістрантам та викладачам факультету української філології, що ділилися враженнями від прочитаного в часописі та ставили письменнику питання, на які Григорій Джамалович із задоволенням відповідав.
 

 

 

       Літературознавець Інна Миколаївна Онікієнко зробила огляд коротких оповідань Євгенії Кононенко, письменниці та перекладача, твори якої опубліковано в багатьох числах «Кур’єра Кривбасу», розповіла про феміністичний дискурс у сучасній українській літературі та тенденції й особливості сучасного літературного процесу країни. Крім цього, Інна Миколаївна нагадала про специфіку структури «Кур’єра Кривбасу» та порекомендувала присутнім окремі твори, опубліковані в цьому журналі.
 

 
    Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та світової літератури Світлана Анатоліївна Демченко поділилася враженнями від творів українських письменників, опублікованих у «Кур'єрі Кривбасу», особливо відмітивши твори Івана Андрусяка – поета, дитячого письменника, прозаїка, літературного критика, перекладача.

 

 

 

 

    Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови, директор наукової бібліотеки КНУ Ганна Миколаївна Віняр порекомендувала присутнім викладачам і студентам факультету української філології літературний часопис Григорія Гусейнова як універсальний підручник сучасної української літератури, який поєднує в собі хрестоматію та збірник літературно-критичних статей.
 

 

 

    Літературознавець Лариса Олексіївна Донченко зізналась, що є постійним читачем Григорія Джамаловича, розповіла про творчі плани письменника, його автобіографічні твори та твори для дітей. Вона поділилась враженнями від прочитаного у «Кур’єрі Кривбасу»: про полемічність творів Івана Андруховича та Оксани Забужко, про новели Людмили Таран, твори письменників української діаспори та переклади творів світової літератури, що публікуються в часописі.
 

 
    Організатори зустрічі (бібліотекар Недоруба Юлія Сергіївна, провідний редактор Шестопалова Оксана Василівна) зробили мультимедійну презентацію життєвого і творчого шляху Г. Д. Гусейнова. Сам письменник поділився спогадами про життя в Києві та Одесі, про свої студентські роки, які припали на знакову для української літератури декаду – 1960-і роки.
 

 
     Доктор філологічних наук, професор Анатолій Васильович Козлов дав високу оцінку творчості та видавничій діяльності Григорія Гусейнова, підкреслив високий рівень його володіння художнім словом, мудрість авторського бачення, яскравість художніх образів. Анатолій Васильович детально розповів про десятитомник Гусейнова «Господні зерна» та роль Григорія Джамаловича в сучасному літературному процесі як видатного представника неореалізму, поділився враженнями від особистого спілкування з письменником, підкресливши багатогранність таланту та толерантність вдачі Григорія Гусейнова.

 
   По закінченні зустрічі – фотографії на пам’ять.

 

 

 

 

 

 

Зустріч з поетесою Інною Доленник

 

 

 

     25 квітня 2013 року в «Літературній вітальні» бібліотеки Криворізького педагогічного інституту відбулася зустріч з криворізькою поетесою, членом асоціації криворізьких літераторів Інною Доленник.
 

 
   Модератори зустрічі - головний бібліограф Світлана Олегівна Кочерга та бібліограф Юлія Сергіївна Душко розповіли про життєвий та творчий шлях поетеси, використавши засоби мультимедійної техніки.
 
   Сама поетеса розповіла про свою творчу діяльність у складі криворізького арт-клубу "Скринька Пандори", поділилася роздумами про культурне життя міста.
 

 
     Надзвичайно виразна та емоційна декламація Інни Олександрівни захопила аудиторію з першого ж прочитаного авторкою твору. Це був зворушливий вірш про хвору маму, якій дочка допомагає боротися зі страшною недугою, заново навчає ходити – так, ніби мати з дочкою помінялися ролями…
 

 
     Інші твори поетеси також знайшли емоційний відгук у серцях відвідувачів заходу – викладачів кафедри педагогіки та кафедри української і світової літератур, студентів факультету української філології та факультету іноземних мов, працівників бібліотеки.
 

 
       Зустріч відвідали і знані літературознавці КПІ – доктор філологічних наук, професор Анатолій Васильович Козлов, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки  Тетяна Олексіївна Дороніна,  які виступили зі схвальними відгуками про творчість Інни Доленник.


 
    Пронизлива філософська лірика найрізноманітнішої тематики, її глибина, відвертість, реалістичність – подекуди навіть трагізм, – тонке відчуття віршованого слова, глибина переживань та майстерність їх зображення – все це вирізняє творчість Інни Доленник, однієї з кращих криворізьких поетес.
 

 

Зустріч з поетесою Любов'ю Барановою

 

     28 березня 2013 року в «Літературній вітальні» бібліотеки Криворізького педагогічного інституту вдруге відбулася зустріч з криворізькою поетесою Любов’ю Барановою, на якій вона презентувала свою нову збірку «Плід любові і снаги».
 

 

 
     Модератор зустрічі – директор наукової бібліотеки, кандидат філологічних наук Ганна Миколаївна Віняр нагадала гостям зустрічі (викладачам і студентам філологічного факультету, працівникам бібліотеки, журналістам телерадіокомпанії «Рудана») про те, що майбутня поетеса народилася в селі Гурівка на Кіровоградщині. У дитячому віці з батьками переїхала до містечка Долинська. Закінчила тут середню школу № 1. Після закінчення Олександрійського педучилища багато років працювала музичним керівником у дитячих дошкільних закладах  Долинської  та Кривого Рогу.        

     Любов Баранова брала участь у роботі міського літературного об'єднання «Рудана». Друкувалася в місцевій періодиці на Криворіжжі, Дніпропетровщині та Кіровоградщині. З моменту її створення є членом Асоціації криворізьких літераторів, членом літоб’єднання при журналі «Саксагань» (Кривий Ріг) та обласного кіровоградського літоб’єднання «Степ». Її вірші також друкувалися в журналах «Жінка», «Кур’єр Кривбасу», «Cаксагань», колективних збірках «Крила», «Степовий вітер», «Стежина», «Зоря материнства», «Символ». Поетеса тяжіє здебільшого до ліричної тематики, але останніми роками вона все більше, все активніше відгукується на найболючіші події та проблеми, будучи не в силі мовчати, коли кожен Громадянин морально зобов’язаний діяти.

 

 
    Любов Баранова читала зі своєї нової збірки вірші, які знайшли емоційний відгук у гостей зустрічі.
 
    На зустрічі були присутні літературознавці Наталія Мельник, Лариса Донченко, Людмила Панчук.
    Літературознавець Людмила Панчук підкреслила, що Любов Баранова – майстер витонченої лірики, говорить про неперебутні цінності сьогоднішнього суспільства і часу: про жертовну любов до Вітчизни, її природи і людей, про жахливі загрози екологічних катастроф, про святе почуття між чоловіком та жінкою…
 

 
     Завідувач кафедри української та світової літератур Наталія Мельник висловила думку, що нова збірка знаної поетеси є своєрідним межовим стовпчиком у її багатогранній творчості, яка розкриває власний політико-естетичний світогляд і разом з тим є засобом моральних відкриттів-одкровень.
 

 
     Літературознавець Лариса Донченко наголосила, що художній світ поезій Любові Баранової – багатовимірний, у центрі його часово-просторових і духовно-філософських координат – особистість, яка усвідомлює магічну силу слова. Лірична героїня постає у своїх домінантних іпостасях: володарка слова, живописець рідної природи, натхненний музикант, майстер інтимної лірики, мати-берегиня.
 

 
     «Поет відповідальний за все, що було до нього, що є при ньому і що буде після нього», – сказав видатний український поет Борис Олійник. Безсумнівно, Любов Баранова відносить цей важливий моральний присуд перш за все до себе, пекучим вогнем поетичного «самоспалення» та якомога холоднішою розсудливістю прагнучи пробудити всіх нас від летаргійного сну марних сподівань. Своїми пронизливими віршами вона доводить: справжнє людське щастя досягається перш за все душевними зусиллями, а потім – фізичною працею.
     Любов Баранова подарувала бібліотеці Криворізького педагогічного інституту свою збірку з автографом.
 


 
Зустріч з поетесою Ларисою Омельченко

     28 лютого 2013 року о 12 годині в «Літературній вітальні» бібліотеки Криворізького педагогічного інституту ДВНЗ «Криворізький національний університет» (читальна зала головного корпусу) відбулася зустріч з дніпропетровською поетесою Ларисою Омельченко.
 

 

     Авторка зачитала декілька творів зі своєї поетичної збірки «Стосунки» та два коротких оповідання. Надзвичайно ліричні та жіночні твори поетеси знайшли відгук у серцях кожного з присутніх.
 

 

 

     Магістранти факультету української філології, бібліотекарі, викладачі та інші поціновувачі сучасної української літератури були захоплені щирістю та невимушеністю стилю інтимної та громадянської лірики поетеси, з цікавістю слухали, як розгортаються сюжети її життєвих та трохи сумних оповідань, написаних жвавою, яскравою мовою з легким гумором, яким вирізняються численні прозові твори Лариси Омельченко.
 

 
     «Літературну вітальню» відвідав і доктор філологічних наук, літературознавець, професор Анатолій Васильович Козлов, який зробив коротку усну рецензію на творчість поетеси.
 

 
     Наприкінці зустрічі авторка подарувала бібліотеці декілька примірників своєї поетичної збірки «Стосунки».
 

 

 

1518