Анонси і оголошення
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ! Бібліотека КДПУ працює в обмеженому режимі з 09.00 до 16.00, субота
Elsevier продовжує активно підтримувати українських учених у складних умовах
У межах проєкту Research4Life регулярно організовують вебінари за посиланням
Міністерство освіти і науки України повідомляє про можливість безкоштовного
Шановні науковці! Компанія Elsevier та ДНТБ України надають можливість працювати
В умовах посилення карантинних обмежень пропонуємо науково-педагогічним
Шановні користувачі! ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського пропонує вам скористатися
Шановні користувачі! Під час карантину бібліотека надає такі дистанційні
Шановні викладачі, аспіранти, співробітники, студенти! Безкоштовний доступ до
Доступ до електронних версій передплаченої періодики - тільки в комп'ютерній мережі

28 березня 2018 року у читальній залі бібліотеки відбулась знакова подія для всіх, хто цікавиться тонкощами психологічного мистецтва. На зустріч зі студентами та викладачами Криворізького педагогічного завітала непересічна дослідниця науки психоаналізу - засновниця і ректор Міжнародного Інституту глибинної психології, Президент Української Асоціації психоаналізу і Міжнародної Федерації психоаналізу, член правління, сертифікований тренінговий аналітик і супервізор Європейської Конфедерації Психоаналітичних Психотерапій, член Всесвітньої Ради з психотерапії, доктор філософії Світлана Геннадіївна Уварова.

На зустрічі були присутні студенти природничого факультету, слухачі курсів підвищення кваліфікації, викладачі Криворізького педагогічного –  декан психолого-педагогічного факультету, кандидат психологічних наук, доцент Є. Л. Гергель, завідувач кафедри практичної психології, доктор психологічних наук, професор З. М. Мірошник, провідний фахівець з надзвичайних ситуацій, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри ботаніки та екології О. О. Кобрюшко, представники громадськості та ЗМІ міста.

Інформаційний супровід заходу забезпечували тематичні книжкові експозиції «Психологічна наука: теорія та практика» і «Психоаналіз: історія, теорія, практика». Фахівцями інформаційно-бібліографічного відділу було запропоновано до перегляду видання з актуальних проблем психологічної науки: психоаналізу, консультативної й терапевтичної психології, психології впливу, нейро-лінгвістичного програмування. Всього на виставці було представлено 68 книг.

Модератор зустрічі, кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри практичної психології М. С. Великодна привітала присутніх і розповіла про щаблі наукової кар’єри Світлани Уварової - провідної дослідниці психоаналізу, яка, вивчившись у Стразбурзі, повернулась до України, щоб закохувати у психоаналітичне мистецтво усіх, хто серйозно займається психологією, вивчає її або просто цікавиться таємницями внутрішнього світу людини.

Хоча пані Світлана завітала до Кривого Рогу вперше, у Криворізькому педагогічному готують майбутні покоління українських практичних психологів чимало її вихованців. Вони навчалися у Міжнародному Інституті глибинної психології, створеному С. Уваровою – потужному науковому, освітньому, а з 2003 року – і видавничому осередку українського психоаналізу. Видавництво, яке працює на базі МІГП, спеціалізується як на книжкових виданнях, так і на періодиці – журнали «Психоаналіз. Часопис» і російськомовна версія «Європейського журналу психоаналізу» користуються заслуженою популярністю серед професійних психологів нашої країни.

Світлана Геннадіївна наголосила: знавці друкованого слова мають низку переваг перед шанувальниками інтернет-розшуків. Читачі професійних видань гарантовано отримують останні наукові відомості – користувачі ж онлайн-пошуку ризикують знайти не тільки не фахову, а і цілком недостовірну інформацію. Професійне співтовариство українських психологів потребує надійної, фундаментальної теоретичної бази своїх наукових розвідок і практичної діяльності; дослідникам і практикам необхідне якісне інформаційне забезпечення фаховою літературою. Саме тому і було засновано видавництво МІГП.

Нині ведеться активна робота зі створення україномовного термінологічного апарату психоаналізу, укладаються і редагуються перекладні видання.

Психоаналітичні терміни часто збігаються зі звичайними словами, - зауважила пані Світлана. – Тому на шляху перекладу виникає багато труднощів.

Серед новинок видавництва – книга «Психологічна допомога в кризових ситуаціях», у процесі роботи над якою автори переглянули психоаналітичні методи для застосування у кризових ситуаціях і дослідили досвід зарубіжних колег; монографія Світлани Уварової «Любовь и смерть в психоанализе», теоретичні відомості у якій багато проілюстровано клінічними прикладами з практики автора та наведено аналіз фільмів і книг, які безпосередньо вплинули на суспільне сприйняття цих базових феноменів людського буття; а також актуальне дослідження «Психоанализ&социальные процессы», присвячене психології соціальних процесів доби Революції Гідності 2013-2014 рр. і трансформації засад психоаналізу в сучасних українських реаліях.

Психоаналіз – це зустріч двох суб’єктів, це захоплююча подорож, - зазначила Світлана Геннадіївна. – Це справжнє мистецтво, яке водночас є і джерелом натхнення для психолога-практика.

На завершення зустрічі пані Світлана відповіла на низку питань від аудиторії. Зокрема у відповідь на питання про літературу, рекомендовану для тих, хто тільки починає цікавитися психоаналізом, вона порадила послідовно, у хронологічному порядку читати праці Зігмунда Фрейда; а також познайомитися з працями сучасного психоаналітика і філософа Віктора Мазіна.

Вивчаючи психоаналіз, неможливо охопити всі його аспекти – адже багато психоаналітичних шкіл суперечать одна одній, - наголосила пані Світлана. – У людинознавчих науках велику роль відігріє суб’єктивність сприйняття, обумовленість інтерпретації. І мистецтво психоаналізу – не виняток.

 

4411