Анонси і оголошення
Компанії Clarivate та Elsevier повідомляють про нові вебінари з питань наукометрії, які
Компанія Clarivate продовжує серію безоплатних вебінарів українською. За умови
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ! Бібліотека КДПУ працює в обмеженому режимі з 09.00 до 16.00, субота
Elsevier продовжує активно підтримувати українських учених у складних умовах
У межах проєкту Research4Life регулярно організовують вебінари за посиланням
Міністерство освіти і науки України повідомляє про можливість безкоштовного
Шановні науковці! Компанія Elsevier та ДНТБ України надають можливість працювати
В умовах посилення карантинних обмежень пропонуємо науково-педагогічним
Шановні користувачі! ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського пропонує вам скористатися
Шановні користувачі! Під час карантину бібліотека надає такі дистанційні

заставка

24 травня 2018 року Літературна вітальня Криворізького педагогічного зустрічала шановних гостей: історика, археолога, краєзнавця Олександра Мельника, письменника й журналіста Володимира Стецюка, скульптора Олександра Канібора та волонтера, учасника Революції Гідності й російсько-української війни Олега Бусеня.

 

На зустрічі були присутні студенти й викладачі факультету географії, туризму та історії, бібліотекарі шкіл, ліцеїв, коледжів, училищ, технікумів та закладів вищої освіти нашого міста,  представники громадськості та ЗМІ.

Модератор зустрічі директор бібліотеки Г. М. Віняр запросила до слова Володимира Стецюка, який розповів про видання книжок, присвячених 100-річчю Української революції, що сьогодні відзначається на державному рівні. Пан Володимир подякував спонсорам видання книг і наголосив: «Сьогодні настав час віддавати борги героям, які поклали своє життя за державність України, згадувати й розповідати молоді про історії сторічної давнини. Але сьогодні боротьба за незалежність України триває, і всі ми є учасниками історичних подій». Далі Володимир Стецюк презентував свою збірку поезій «Повстання», продекламував декілька віршів, які нікого з присутніх у залі не залишили байдужими.

Олександр Мельник представив свою книгу «Антибільшовицький рух опору на Криворіжжі (1919 – 1923)», яка містить наукове дослідження одного з найбуремніших періодів історії нашого краю, відомого як отаманщина.  Пан Олександр підкреслив:  «До книги увійшли найбільш цікаві матеріали, які розповідають про повстанський рух опору на Криворіжжі початку ХХ століття».

Волонтер та учасник війни на Сході країни Олег Бусень зазначив, що патріотизм – це не просте слово. Воно містить усі найпотаємніші та найглибші почуття любові та пошани до нашої рідної землі, яка, як і сто років тому, сьогодні у страшній небезпеці. Пан Олег розповів про благодійну акцію «Подаруй книгу дитині Донбасу», до якої він активно долучається.

«Історія, яка застигла в камені» – так можна охарактеризувати макет скульптури, що представив Олександр Канібор. Він розповів про ідею створення пам’ятника й підкреслив, що центром експозиції є бюст Костя Пестушка, якого митець зобразив у найгостріший момент конфлікту з радянським комісаром.

Інформаційний супровід заходу забезпечили фахівці інформаційно-бібліографічного відділу. На тематичній виставці «У вогні війні і революції (до 100-річчя подій Української революції 1917–1921 рр.)» експонувалися 33 джерела, присвячених дослідженням історії тієї буремної доби.

На завершення заходу автори подарували бібліотекам міста примірники представлених видань і відповіли на питання присутніх.

 

5050