Анонси і оголошення
У 2024 році компанія Clarivate продовжує проводити безплатні вебінари українською та
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ! Бібліотека КДПУ працює в обмеженому режимі з 09.00 до 16.00, субота
Elsevier продовжує активно підтримувати українських учених у складних умовах
У межах проєкту Research4Life регулярно організовують вебінари за посиланням
Міністерство освіти і науки України повідомляє про можливість безкоштовного
ДНТБ України повідомляє, що представники видавництва Bentham Science надають
Міністерство освіти і науки України спільно з Державною науково-технічною
Шановні науковці! Компанія Elsevier та ДНТБ України надають можливість працювати
В умовах посилення карантинних обмежень пропонуємо науково-педагогічним
Шановні користувачі! ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського пропонує вам скористатися

galeh011118 8

1 листопада 2018 року до «Літературної вітальні» завітала поетеса й майстриня Вікторія Галєх. На зустрічі були присутні студенти факультетів географії, туризму та історії і української філології, викладачі, бібліотекарі, громадськість міста. Модератори зустрічі – завідувач сектора інформації О. Б. Поліщук та головний бібліограф С. О. Кочерга представили гостю, розповіли про її творчий шлях; наголосили, що, окрім створення чудових поетичних рядків, пані Вікторія виготовляє неймовірні вироби з каменю, які можуть стати окрасою будь-якого сучасного образу.

 galeh011118 5

Відтак надали слово шановній гості. Криворізька поетеса розповіла, що в 2018 році вийшла з друку її поетична збірка «Розіп’ята муза», яка містить твори різних років. До збірки увійшла п’єса, що має таку ж назву, як і вся книжка – «Розіп’ята муза»; вона присвячена голлівудській акторці ХХ століття Мерілін Монро. Вишукані вірші про кохання розкривають перед читачем зовсім іншу Норму Джин – Монро: тонку, чуттєву, закохану. Однак не всі вірші збірки про кохання. Зв'язок життя й мистецтва, життя і творчості, нереальні відчуття, втілені в реальні слова – усе це поезія Вікторії Галєх. Книжка містить поетичні філософські роздуми, присвячені італійському композитору Джованні Перголезі та ліванському поету й художнику Джебрану Халіль Джебрану. Збірка також включає переклади з англійської віршів Мерілін Монро, які майстерно  виконав друг Вікторії Галєх – Євген Пантело. 

galeh011118 9

На книжковій виставці «Вікторія Галєх: вічний пошук істини», підготовленій фахівцями інформаційно-бібліографічного відділу (завідувач Дікунова О. А.), експонувалися як поетичні збірки пані Вікторії, так і джерела, присвячені життю та творчості  Мерілін Монро.

galeh011118 11

Майстриня представила власні вироби з криворізьких каменів, розповіла про зв'язок мінералів з астрологічними знаками Зодіаку, відповіла на питання присутніх.

Зворушливі й проникливі рядки, які прочитала гостя «Літературної вітальні», нікого не залишили байдужими! Кожен із присутніх доторкнувся до потаємних струн тонкої й глибокої душі Вікторії Галєх, відчув емоції та настрої поетеси.

6014