Анонси і оголошення
Шановні викладачі, аспіранти, співробітники! З 4 по 31 січня 2022 року в бібліотеці
ДНТБ України повідомляє, що представники видавництва Bentham Science надають
Міністерство освіти і науки України спільно з Державною науково-технічною
Шановні науковці! Компанія Elsevier та ДНТБ України надають можливість працювати
В умовах посилення карантинних обмежень пропонуємо науково-педагогічним
Шановні користувачі! ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського пропонує вам скористатися
Шановні користувачі! Під час карантину бібліотека надає такі дистанційні
Шановні викладачі, аспіранти, співробітники, студенти! Безкоштовний доступ до
Доступ до електронних версій передплаченої періодики - тільки в комп'ютерній мережі

galeh011118 8

1 листопада 2018 року до «Літературної вітальні» завітала поетеса й майстриня Вікторія Галєх. На зустрічі були присутні студенти факультетів географії, туризму та історії і української філології, викладачі, бібліотекарі, громадськість міста. Модератори зустрічі – завідувач сектора інформації О. Б. Поліщук та головний бібліограф С. О. Кочерга представили гостю, розповіли про її творчий шлях; наголосили, що, окрім створення чудових поетичних рядків, пані Вікторія виготовляє неймовірні вироби з каменю, які можуть стати окрасою будь-якого сучасного образу.

 galeh011118 5

Відтак надали слово шановній гості. Криворізька поетеса розповіла, що в 2018 році вийшла з друку її поетична збірка «Розіп’ята муза», яка містить твори різних років. До збірки увійшла п’єса, що має таку ж назву, як і вся книжка – «Розіп’ята муза»; вона присвячена голлівудській акторці ХХ століття Мерілін Монро. Вишукані вірші про кохання розкривають перед читачем зовсім іншу Норму Джин – Монро: тонку, чуттєву, закохану. Однак не всі вірші збірки про кохання. Зв'язок життя й мистецтва, життя і творчості, нереальні відчуття, втілені в реальні слова – усе це поезія Вікторії Галєх. Книжка містить поетичні філософські роздуми, присвячені італійському композитору Джованні Перголезі та ліванському поету й художнику Джебрану Халіль Джебрану. Збірка також включає переклади з англійської віршів Мерілін Монро, які майстерно  виконав друг Вікторії Галєх – Євген Пантело. 

galeh011118 9

На книжковій виставці «Вікторія Галєх: вічний пошук істини», підготовленій фахівцями інформаційно-бібліографічного відділу (завідувач Дікунова О. А.), експонувалися як поетичні збірки пані Вікторії, так і джерела, присвячені життю та творчості  Мерілін Монро.

galeh011118 11

Майстриня представила власні вироби з криворізьких каменів, розповіла про зв'язок мінералів з астрологічними знаками Зодіаку, відповіла на питання присутніх.

Зворушливі й проникливі рядки, які прочитала гостя «Літературної вітальні», нікого не залишили байдужими! Кожен із присутніх доторкнувся до потаємних струн тонкої й глибокої душі Вікторії Галєх, відчув емоції та настрої поетеси.

6014