Анонси і оголошення
Компанія Clarivate продовжує серію безоплатних вебінарів українською. За умови
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ! Бібліотека КДПУ працює в обмеженому режимі з 09.00 до 16.00, субота
Elsevier продовжує активно підтримувати українських учених у складних умовах
У межах проєкту Research4Life регулярно організовують вебінари за посиланням
Міністерство освіти і науки України повідомляє про можливість безкоштовного
Шановні науковці! Компанія Elsevier та ДНТБ України надають можливість працювати
В умовах посилення карантинних обмежень пропонуємо науково-педагогічним
Шановні користувачі! ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського пропонує вам скористатися
Шановні користувачі! Під час карантину бібліотека надає такі дистанційні
Шановні викладачі, аспіранти, співробітники, студенти! Безкоштовний доступ до

vitalnya121218 10

12 грудня 2018 року в Літературній вітальні відбулася емоційна зустріч із прекрасним мистецтвом слова, музики й живопису від криворізьких поетес Вероніки Ніжинської й Оксани Зорі. Захід відвідали студенти психолого-педагогічного факультету та факультету української філології, викладачі КДПУ – доцент, канд. пед. наук О. В. Лисевич, доцент, канд. філол. наук І. М. Онікієнко, бібліотекарі, співробітники Криворізького педагогічного, запрошені гості.

vitalnya121218 24

Модератор заходу – зав. сектора відділу комплектування та наукової обробки документів Г. П. Ростальна представила гостей та запросила до слова Вероніку Ніжинську, яка виконала ліричну пісню, що задала тон зустрічі.

vitalnya121218 21

Авторка розповіла про свій професійний шлях: «Я працюю медичною сестрою у міському перинатальному центрі. Моя робота досить складна й відповідальна: кожного дня йде боротьба за життя і здоров’я крихітних пацієнтів. Деякі твори я пишу саме в безсонні години нічних чергувань». Звучали зворушливі рядки, присвячені маленьким пацієнтам, життю в хоспісах – спеціалізованих закладах, покликаних зробити останні дні безнадійно хворих насиченими й світлими.

vitalnya121218 35Дует з Оксаною Зорею – поетесою, бардом, художницею – подарував аудиторії насолоду від чудової лірики й щемних мелодій. Пані Оксана – різнобічно обдарована особистість, яка, крім суто професійних захоплень – живопису, графіки, – має великий потяг і непересічний хист до поезії, музики, авторської пісні. Першу поетичну збірку «Замальовки душі» прикрашають власні ілюстрації авторки. Мисткиня представила присутнім власні акварельні картини. «Більш за все я люблю малювати аквареллю. Полотна виходять дуже свіжі й прозорі, як ковток чистого повітря. Природа надихає й дарує відчуття свободи!».

vitalnya121218 11

Виставка творів, виробів і картин В. Ніжинської й О. Зорі, об’єднаних назвою «Світ душі» прикрашали читальну залу й доповнювали атмосферу творчої зустрічі. Природа, любов до сім’ї й рідного міста, поетичні рядки про дітей і для дітей – такими є основні теми творчості гостей бібліотеки Криворізького педагогічного.

Зустріч нікого не залишила байдужим: зі словами щирої вдячності до Оксани Зорі й Вероніки Ніжинської звернулися літературознавець, канд. філол. наук, доцент Л. О. Донченко та завідувач музею «Літературно-мистецьке Криворіжжя» І. Є. Бугайова.

lit.vitalnya 20

Наприкінці зустрічі зроблено фото на згадку з гостями та організаторами заходу – фахівцями відділу комплектування та наукової обробки документів (завідувач відділу Л. В. Головко).

До нових зустрічей у Літературній вітальні!