Я, Тетяна Андруневчина, випускниця потоку ТУР-17. Закінчила бакалаврат спеціальності 242 Туризм у 2021 році та вирішила спробувати свої сили в Києві.
Зі свідомого віку я планувала вступати на спеціальність пов’язану із вивченням іноземною мови, проте один дзвінок викладачки кафедри туризму та економіки Шиян Д. В. все змінив. Розповідь про факультет Географії, туризму та історії і спеціальність 242 Туризм відгукнувся в мені, тому що я безмежно люблю подорожувати. Декілька днів роздумів і я приношу свої документи в КДПУ не на іноземну мову, а на Туризм.
Навчання до ковіду було дуже насиченим. Кожні два-три місяці різноманітні подорожі. Від ночівлей в палатках до подорожей за кордон. Хіба це не мрія?
Це зблизило нас з групою і викладачами, відкрило нові якості та захоплення в собі, подарувало можливість подорожувати та набиратися досвіду і приємних спогадів.
Подорожами все не закінчувалося, кафедра пропонувала практики на будь-який смак: поїздки в Болгарію чи Туреччину, робота в туристичних агенціях або гідами. До того ж у нас була можливість розробити власну екскурсію Кривим Рогом і побувати в ролі гіда провівши її для одногрупників та викладачів кафедри.
Зараз, я працюю в компанії Visit Ukraine i Visit World https://visitukraine.today/
Потрапила максимально просто, шукала роботу і наткнулася на вакансію. Переймалася, проте подала своє резюме, пройшла співбесіду і тадам - я в компанії!
Наразі я обіймаю посаду контент-менеджера. Це досить відповідальна робота. В мої обов’язки входить:
- відстеження актуальної інформації по країнах світу, які оновлення по країні, візові зміни чи в зміни законодавства;
- створення гайдів(туристичних, робочих, імміграційних і тд);
- продаж страхових продуктів;
- відстеження роботи сайту - щоб посилання і кнопки були клікабельні;
- написання публікацій і розміщення їх на сайті;
- заповення карток країн;
- пошук корисної та цікавої інформації для українців за кордоном, тих - хто тільки планує поїздку та для іноземців.
Це основні обов’язки, проте, за необхідності, виконується й інша робота.
Як на мене, туризм - це не спеціальність, а стиль життя. Вірю, що Україну чекає велике майбутнє в туризмі, тому нам потрібні якісні ресурси, досвідчені та підготовлені люди, ширша інфраструктура.
Невеличка порада від мене - це вивчення і покращення своєї англійської. Без неї зараз ніяк. Я часто використовую англійську, особливо коли заходжу на іноземні ресурси, такі як сайти посольств, консульств, міністерств.
Напевно скажу те, що не сподобається студентам, але онлайн навчання дуже розлінює нас, губиться контакт з викладачами на парах і студентами на перервах. Інформація майже не запам'ятовується, не вистачає концентрації та відчуття, що ти навчаєшся.
А туризм потрібно вивчати практично.
Кривий Ріг для мене - місто тепла. Безмежно його люблю, тому хочу бачити розвиток. У нас неймовірний потенціал, круті люди, які намагаються збільшити туристичний потік міста, і кафедра туризму та економіки у КДПУ в цій справі є провідною.
Нас чекає велике майбутнє, і ми його обов’язково побудуємо!!!
Тетяна Андруневчина,
випускниця спеціальності 424 Туризм 2021 р.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 489
26.03.2024 кафедрою туризму та економіки було організовано творчу зустріч із керівником гуртка «Спортивний туризму» ЦТКЕУМ «Мандрівник» КМР, тренером та засновником команди SPARK –Покусаєм Сергієм. Допомогла у презентації професійних успіхів Сергію студентка-магістрантка факультету ГТІ Шостак Тетяна, яка також працює керівником гуртка.
Покусай Сергій – випускник факультету Географії, туризму та історії (був. Географічний).
Зустріч було зорганізовано з метою ознайомлення студентів декількох спеціальностей КДПУ з особливостями організації та ведення гурткової роботи у позашкіллі, особливо із перших вуст, людини яка з 2015 року - активно працює в очному режимі керівником спортивно-туристичного гуртка.
Особливий інтерес був пов’язаний із викладанням кафедрою дисциплін: Діяльність туристичної самодіяльної організації (на спеціальності 242-Туризм і рекреація, викладач Остапчук І.О.), Методика організації спортивно туристичної роботи в закладах освіти (на спеціальності 014.11 Фізична культура викладачі Остапчук І.О., Костенко А.А., Матіщук О.А.) та виробничою практикою студентів спеціальності 014.11 Фізична культура на базі ЦТКЕУМ м. Кривого Рогу (керівник Остапчук І.О.).
«Спортивний туризм як професія, спорт та хоббі» - тема яку Сергій Покусай розкрив з практичної сторони.
Зустріч розпочали зі знайомства і короткої історії особистого шляху доповідача у спортивному туризмі та становлення як керівника гуртка. Сергій нагадав студентам, що являє собою спортивний туризм як професія, як вид спорту та його захоплення і хобі по життю | |
Окремо декілька питань було присвячено проблемам розбудови гурткової роботи з «0», коли керівник гуртка самостійно має створити робоче і навчальне місце, а у випадку спортивно-туристичного гуртка це ще й проблема технічного оснащення і впорядкування самого приміщення для тренувань, пошук і підготовка групового, індивідуального спорядження, набір учнів у гуртки, тощо | |
Поділився тренер секретами підготовки молодих спортсменів, особливостям психологічної роботи із вихованцями гуртка та роботи із батьками вихованців. Зазначив важливу роль гурткової спортивно туристичної роботи у Ковідні-онлайнові часи та в умовах війни | |
Сергій поділився і гордістю тренерської роботи – здобутками команди у різноманітних змаганнях з гірського та пішохідного туризму, зі спортивного орієнтування на міському, обласному та Всеукраїнському рівнях | |
Виходячи із власного практичного досвіду Сергій ознайомив майбутніх вчителів, туристів, гідів із нюансами роботи, недоліками і перевагами роботи керівника гуртка | |
Завершили творчу зустріч рекомендаціями від тренера по поєднанню у гуртковій позашкільній туристичній роботі професійної, спортивної діяльності та хобі, які формують висококласних професіоналів. Кому цікаво як це було https://www.instagram.com/reel/C4-4P3Zie05/?igsh=MWcxaWI1MDA1eDdhbQ== Кафедра туризму та економіки пишається своїми випускниками та їх професіоналізмом і висловлює подяку за приділений час та набутий досвід для студентів. |
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 447
37 країн і власний туристичний бізнес на березі Іонічного моря в Калабрії (Італія) !!!
Ви теж так зможете – навчаючись у найкращих викладачів на кафедрі туризму та економіки у КДПУ.
19.03.2024 р. кафедрою організовано онлайн зустріч із випускницею факультету Географії, туризму та історії (був. Географічного факультету) – Раїсою Захарчук, яка отримала перші туристичні знання і досвід участі в активних подорожах та походах навчаючись у викладачів кафедри майже 10 років тому.
Зустріч було проведено з метою ознайомлення студентів КДПУ (декількох спеціальностей: 242 Туризм і рекреація, 014.07 Середня освіта (Географія), 014.11 Середня освіта (Фізична культура) із широкими можливостями подальшого працевлаштування відповідно до засвоєних під час навчання компетентностей і бажання стати професіоналами певної галузі.
Під час заходу Рая розповіла свою особисту історію становлення в туризмі:
- пригадала свій студентський шлях у КДПУ, навчання у магістратурі в Польщі, тяжку роботу для покриття витрат пов’язаних із навчанням, перший досвід роботи в сфері туризму (офіціанткою в ресторані), труднощі вивчення іноземних мов: польської та англійської; перші знайомства зі студентами із різних країн світу;
- розповіла про мрію подивитися світ, яку вдалося реалізувати завдяки чіткому усвідомленню і прагненню своєї мети;
- поділилась враженнями від подорожей до Японії, В’єтнаму, Філіпінів, Франції (Париж), Італії, ….розповіла би про всі 37 країн, однак часу не вистачило би;
- оскільки всі подорожі Рая організовувала самостійно, то розкрила нам деякі секрети і лайфхаки підготовки до самостійних подорожей: * особливості купівлі авіаквитків і пересування по країнам (оренда скутера у В’єтнамі), * бронювання житла та реєстрації як каучсерфера, * досвід пересування автостопом, * специфіка закладів харчування, * моменти які дозволяють бюджетно подорожувати та * секрети комунікації з різними етнокультурними групами без знання мови.
Виявилось, що найдовша подорож у тревел-досвіді Раїси тривала близько 2 місяців країнами Азії, і що відпочинок у Японії, В’єтнамі та на Філіпінах є значно дешевшим ніж можна очікувати, але - при правильному плануванні і вдалій комунікації.
Зрештою, наша випускниця поділилась і досвідом створення власної туристичної справи, яка розпочиналась з навчання в нашому університеті, а продовжилась в магістратурі з туризму в Польщі, і продовжується наразі в Калабрії (Італія). В Італії на теплому південному узбережжі 1,5 роки тому Раї вдалося купити житло, відремонтувати його і здавати туристам з усього світу на час відпусток на узбережжі теплого Іонічного моря.
Головний девіз нашої випускниці - невпинне прагнення своєї мети і постійне професійне вдосконалення, а також - наполеглива робота!!!
Життя триває, попереду у Раїси – нові подорожі, навчання і відкриття!
Саме час і ТОБІ обирати подальший свій шлях!!!
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 482
Наша випускниця бакалаврату 2021 року Анастасія Кривошеєва ділиться власним досвідом того, як прийшла працювати у туристичну сферу. Випускники спеціальності 242 «Туризм» працюють за фахом!!!
«Я Анастасія Кривошеєва, у 2017 році я вступила до КДПУ на спеціальність 242 «Туризм» та факультет географії, туризму та історії. Навчалася у великій групі ТУР-17. На 4 курсі, я проходила виробничу практику в криворізькому турагентстві Betravel https://www.facebook.com/betravel.kr, директором якого є Купа Ірина Олексіївна.
Навчання було настільки цікавим, що практика стала потім для мене невід'ємною частиною мого життя. Відразу після закінчення практики, ще студенткою продовжувала працювати в турагентстві Betravel.
По закінченні університету я отримала диплом бакалавра з туризму і стала вже офіційно працювати в турагентстві Betravel менеджером з продаж, а також веду робочі чати та сторінки у соціальних мережах https://www.instagram.com/be_travel_kr/ .
Відео про мою роботу тут: https://drive.google.com/file/d/12YTGmHQ0_geKKf0IPGmyck7qHReVsxVz/view?usp=sharing
Незважаючи на війну, продовжую працювати в режимі онлайн у турагенстві Betravel.
Дуже вдячна педагогам кафедри туризму та економіки КДПУ, вони найкращі!»
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 550
Кафедра туризму та економіки дотична не лише до практичного туризму, а й до навчання та формування гідів у місті Кривому Розі. Тричі проведені курси підготовки гідів у 2015, 2018 та 2020 роках. Загалом випущено 45 слухачів сертифікованих курсів. Більше половини з них стали практикуючими гідами.
І ось приємна новина. Практична робота викладачів кафедри із забезпечення неформальної освіти має ще один здобуток. Випускники школи криворізьких гідів з’явилися у Німеччині. Криворізькі гіди розширюють свою діяльність!
Лариса Сичова (Бондаренко) закінчила курси гідів при кафедрі у 2018 році. Має науковий ступні кандидата економічних наук, вчене звання – доцент. 2021-2022 рр. працювала на кафедрі туризму та економіки КДПУ. По закінченню курсів Ларисою Сичовою розроблена низка авторських екскурсій Кривим Рогом, проведена не одна екскурсія для різних цільових груп. Через війну наша колега вимушено опинилася за кордоном. І тут екскурсійну справу не залишила.
1 листопада 2023 року наша гідесса Лариса Сичова провела екскурсію столицею Німеччини – Берліном для групи школярів математиків зі Львова. Гідесса на своїй сторінці у фейсбуці пише: «Діти настільки були захоплені Берліном, що 1,5-годинна екскурсія непомітно перейшла в 4-х годинну. Люблю розумних та допитливих дітей, тих, хто любить математику, а ще більше – справжніх українців»: https://www.facebook.com/viola.rise.5
За кордоном наші гіди проходять адаптацію. Проведення екскурсій це поки як підробіток. Низка екскурсій йде на волонтерських засадах для українців. Для повноцінної роботи потрібна вільна німецька чи англійська. В Німеччині гіду ліцензія не потрібна, тому це спрощує вхід, але і конкуренція дуже велика.
Побажаємо Ларисі Сичовій успіхів у туризмі і тримати марку якості криворізьких гідів за кордоном.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 665
Олександра Афанасова – випускниця потоку ТУР-19. Закінчила бакалаврат у 2023 році і потужно увірвалася до організованого туристичного бізнесу. Нещодавно Олександра дала нам невелике інтерв’ю, яке складалося з 8-ми питань і розповіла про свій шлях до туризму та в ньому.
1. Як і чому ти вибрала спеціальність Туризм?
Після 11-го класу та усіх екзаменів ми мали випускний. Але наші батьки не хотіли стандартного випуску з сукнями, кафе та алкоголем, тому замість цього ми поїхали в автобусний триденний тур Європою. Тоді, коли я вперше побачила світ за межами рідної країни, я зустріла багато гідів та нашу супроводжуючу гідессу, поспілкувалась з ними і подумала, що то є дуже класно подорожувати світом, і ще й гроші заробляти. Два задоволення в одному))
Коли я розставляла пріоритетність на вступи до вузів в особистому кабінеті, то обирала усі університети, котрі мали спеціальність "туризм". Також на паралелі подавала, ще й на спеціальність "міжнародні відносини". За результатами я мала змогу вступити на бюджет до Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, але зрештою все ж обрала Криворізький державний педагогічний університет, разом зі спеціальністю 242 "Туризм". І не жалкую про це.
2. Що корисного для власного і професійного розвитку дало навчання на кафедрі?
Навчання на кафедрі туризму та економіки КДПУ дало мені змогу зрозуміти структуру роботи туристичної галузі. Насамперед, це був фундамент для розуміння того, в якій саме сфері туризму я хочу працювати.
Коли я вже прийшла в "Аккорд-Тур" то мала базу та основу розуміння роботи цієї сфери туризму, що допомогло мені швидше адаптуватись та вникунути в суть роботи.
А постійні туристичні заходи на кафедрі допомогли знайти улюблений вид активного туризму – рафтинг.
3. Як ти потрапила працювати до туристичного оператора Аккорд-Тур?
Ще до останньої сесії я почала шукати де можу влаштуватись у сфері туризму. На дворі війна. Нещодавно був ковід. Через це я думала що вже не піду працювати в туризм, принаймні поки він не оживе.
Але деякі турфірми все ж таки продовжили активно працювати. Однією з таких фірм був львівський туроператор "Аккорд-Тур". В той момент вони набирали людей на посаду "Керівник туристичної групи" та "Менеджер з туризму". Мені хотілось чогось більш активного ніж сидіння в офісі, тим паче, що на першу посаду і заробітна плата була вища.
Тому я швиденько зібрала речі, поїхала до Львову, пройшла в "Аккорд-Тур" їх семиденні курси для керівників груп. Це було дуже незвично, поєднувати два навчання в одному, але викладачі з університету радо сприяли моєму професійному розвитку.
Після курсів, захисту кваліфікаційної роботи та складання іспитітів в університеті, я одразу поїхала працювати в самий розпал сезону.
4. Які тури ти супроводжувала?
На посаді "Керівника групи" я відносно недовго, на відміну від тих хто працює вже не один рік. Але на момент роботи терміном в 3 місяці, я встигла пропрацювати більше ніж як з 400 туристами та відкатати 10 турів (терміном від 5 до 7 днів кожен).
Супроводжувала я різні тури: "Столичний вікенд"; "Наш красивий вікенд"; "Три дні в Парижі+Діснейленд"; "Наша маленька французська подорож"; "Закохані в Париж+ Страсбург" та інші.
Поки що я відвідала 7 країн: Польщу, Чехію, Австрію, Угорщину, Німеччину, Бельгію, Францію. У кожній країні я була багато разів в різних містах. Особливо, звісно, запам'яталися такі міста Франції: Руан, Етрета, Онфлер,Страсбург та Париж.
Але кожен тур це особливий досвід і скільки б ти планів не будував, буде щось таке, що врахувати неможливо.
5. Як ти бачиш своє майбутнє в туризмі?
На майбутнє я багато планів не будую, адже щось постійно зміниться, з'являються нові можливості. Поки що планую працювати керівником групи, адже хочу відвідати ще більше країн. На майбутнє, можливо, спробую щось ще в туризмі, або буду рухатись кар'єрними сходинками на цій роботі.
6. Що тобі дає туризм?
Змогу обмінюватись досвідом, постійно дізнаватись щось нове.
Це не стала робота. Я не знаходжусь на одній сходинці розвитку постійно. Кожен тур, кожна лекція, кожна розмова з людьми з різних країн та професій, дає мені можливість дізнаватись щось нове. Також багато нового та корисного дізнаєшся від свого куратора, котрий має величезний досвід у роботі керівника туристичної групи.
Туризм дає свободу. Він показує як можна жити. Не обов'язково копіювати чийсь стиль життя, але свій Ви точно знайдете.
7. Наскільки глибокі знання необхідні з іноземної мови і якої саме для роботи в Аккорд-Турі?
Можна не володіти іноземною мовою, але Ви повинні розуміти, що у деяких випадках це необхідність:
1. Подзвонити в готель, спитати чи готові вони до вашого приїзду. Повна комунікація з рецепцією готелю.
2. Комунікація з продавцями, звичайними перехожими.
3. Допомога туристам, адже більшість не знає англійської і не може іноді замовити навіть кави.
4. Комунікація з представниками різних органів влади в країнах. Співпраця з дорожною службою Австрії, наприклад, може проводитись двома мовами: німецькою/англійською. Водії дуже часто не знають ці дві мови, і в такі моменти я виступаю перекладачем.
Тому так, можна без іноземної мови, але це буде дуже складно і з часом Ви самі захочете вивчити її, адже просте бажання розуміти людину переможе.
Не даремно Йоганн Вольфганг фон Гете,відомий філософ та письменник, сказав: "Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина".
8. Що ти хочеш побажати українцям, криворіжцям і студентам кафедри зі спеціальності Туризм?
Для кожного українця - Перемоги!
А для кожного, хто вчиться на туризмі і планує просуватися в ньому – ризикуйте, пробуйте, вкладайте свій час та сили і Ви обов'язково досягните усього, що є у Ваших планах!
Дякую велике усім! Особливо викладачам, котрі не вбивали бажання працювати у цій сфері)
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 901
Продовжуємо знайомити з видатними випускниками спеціальності 242 "Туризм" КДПУ. На черзі, випускник кафедри туризму - Гуда Андрій, який мріє стати науковцем і викладачем дисциплін з туризму в університеті. Закінчив бакалаврат в КДПУ у 2021 році. Ось, що він говорить про себе сам.
«Вітаю! Мене звати Андрій Гуда.
У 2017 році я прийняв рішення навчатися у Криворізькому державному педагогічному університеті на спеціальності «Туризм». Тоді наріжним фактором мого вибору був потужний науково-педагогічний склад кафедри туризму, який мав справжній практичний і науковий досвід туристичної діяльності.
Спеціальність мені імпонує своєю комплексністю та всебічністю. Протягом навчання в університеті були значно поглиблені знання з економіки, іноземних мов, управління, права, географії, психології. Також програма передбачала різноманітні практики та наукові дослідження.
Згодом це допомогло створювати свої власні маршрути у Карпатах, організовувати походи, а також займатися науковою діяльністю, зокрема досягати успіхів у конкурсах (3 місце у конкурсі на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт серед студентів у 2021 році), публікувати наукові відкриття та статті.
У 2021 році я вступив на спеціальність «Туризм» до Київського національного університету імені Тараса Шевченка для здобуття освітнього ступеня магістра. За 2 роки я отримав диплом магістра з відзнакою. Окрім кваліфікації туризмознавця, також були набуті професійні кваліфікації молодшого наукового співробітника та викладача закладу вищої освіти.
Надалі прагну розвивати свій науковий хист (вступити до аспірантури), набувати педагогічного досвіду, стати викладачем туризму та активно подорожувати».
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 829
Продовжуємо знайомити вас з нашими успішними випускниками, які працюють в практичній сфері туризму, після навчання на кафедрі туризму та економіки. Наступний - Марко Гунько. Дамо йому слово.
"Вітаю мене звати Марк Гунько. Я випускник Криворізького державного педагогічного університету, де навчався за спеціальністю 242 «Туризм». Одразу після закінчення університету з 2021 року і до нині працюю в комунальному підприємстві «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» на посаді «Провідний фахівець з туристичного обслуговування» відділу розвитку туризму.
Для мене студентські роки запам’ятались як одні із найяскравіших у моєму житті.
Напевно більшість спогадів пов’язані із різноманітними походами у різних куточках України, за час мого навчання я піднявся на Говерлу, жив у наметі та співав пісні біля багаття, ходив на байдарці річками, мав змогу познайомитись із безліччю цікавих людей та ще багато чого іншого.
Найяскравіший мій досвід за час навчання напевно було туристичне стажування у Болгарії, саме там два роки поспіль я працював у великих готелях таких як Duni Hotel Pelican що у місті Дюни та Royal Park Hotel - All Inclusive & Aqua Park що у місті Елените. Напевно саме період стажування викликає найбільш теплі та яскраві спогади. Окрім емоційних вражень за час стажування мав змогу у деталях ознайомитись із роботою готелю та туризму з різних кутів як то кажуть «Пізнати кухню із середини».
Наразі продовжую працювати у рідному місті Кривому Розі. Маю за мету різнобічно розвивати туристичну галузь міста Кривого Рогу, рекламувати його не тільки у масштабах України а й всього Світу, що досить успішно виходить. Є учасником багатьох місцевих проєктів з туризму.
Напевно можна ще довго говорити про моє навчання та роботу але, підбивши висновки, можна сказати що саме навчання у КДПУ задало вектор мого подальшого розвитку та становленню мене як особистості.
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook
https://www.facebook.com/kr.tour/?locale=ru_RU
Та Instagram
https://www.instagram.com/tour.kr/
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 731
Розпочинаємо нову рубрику #tourism_kdpu_випускники
Представляємо найуспішніших випускників спеціальності 242 "Туризм".
"Всім привіт, мене звуть Аліна Гірман, хотіла б сьогодні з вами познайомитися. Хочу вам розповісти трохи про себе і про те як я пов'язала своє життя з туризмом. Зараз я працюю менеджером в Join UP Кривий Ріг.
Я закінчила КДПУ за спеціальністю "Туризм" і під час навчання отримала колосальний досвід.
- Подорожувала Україною, побачила велику кількість пам'яток, які є обов'язковими до відвідування;
- Ходила в походи і жила по декілька тижнів в лісі, готувала чай зі снігу, їла різноманітні ягоди, тікала від оленя в лісі і чула як вночі виють вовки, на щастя, не зустріла.
- Подорожувала самостійно такими країнами: Єгипет, Туреччина, Греція, Таїланд, Угорщина, Австрія, Німеччина, Росія, Молдова і звичайно ж пізнавала колорит кожної країни, знайомилася з місцевими, дегустувала традиційні страви і отримувала невимовне задоволення від цього, але ніколи немає меж!
Та найкрутіший досвід придбала працюючи 2 роки гідом в Туреччині та в Таїланді ...
А це вже зовсім інша історія. Я хотіла б з вами поділитися всіма своїми знаннями і набутим досвідом, але це вже в наступних постах ...
Чекаю на Вас!
Вул. Рокосовського 5
0684439754 - Аліна"
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 1042