Олександра Афанасова – випускниця потоку ТУР-19. Закінчила бакалаврат у 2023 році і потужно увірвалася до організованого туристичного бізнесу. Нещодавно Олександра дала нам невелике інтерв’ю, яке складалося з 8-ми питань і розповіла про свій шлях до туризму та в ньому.
1. Як і чому ти вибрала спеціальність Туризм?
Після 11-го класу та усіх екзаменів ми мали випускний. Але наші батьки не хотіли стандартного випуску з сукнями, кафе та алкоголем, тому замість цього ми поїхали в автобусний триденний тур Європою. Тоді, коли я вперше побачила світ за межами рідної країни, я зустріла багато гідів та нашу супроводжуючу гідессу, поспілкувалась з ними і подумала, що то є дуже класно подорожувати світом, і ще й гроші заробляти. Два задоволення в одному))
Коли я розставляла пріоритетність на вступи до вузів в особистому кабінеті, то обирала усі університети, котрі мали спеціальність "туризм". Також на паралелі подавала, ще й на спеціальність "міжнародні відносини". За результатами я мала змогу вступити на бюджет до Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, але зрештою все ж обрала Криворізький державний педагогічний університет, разом зі спеціальністю 242 "Туризм". І не жалкую про це.
2. Що корисного для власного і професійного розвитку дало навчання на кафедрі?
Навчання на кафедрі туризму та економіки КДПУ дало мені змогу зрозуміти структуру роботи туристичної галузі. Насамперед, це був фундамент для розуміння того, в якій саме сфері туризму я хочу працювати.
Коли я вже прийшла в "Аккорд-Тур" то мала базу та основу розуміння роботи цієї сфери туризму, що допомогло мені швидше адаптуватись та вникунути в суть роботи.
А постійні туристичні заходи на кафедрі допомогли знайти улюблений вид активного туризму – рафтинг.
3. Як ти потрапила працювати до туристичного оператора Аккорд-Тур?
Ще до останньої сесії я почала шукати де можу влаштуватись у сфері туризму. На дворі війна. Нещодавно був ковід. Через це я думала що вже не піду працювати в туризм, принаймні поки він не оживе.
Але деякі турфірми все ж таки продовжили активно працювати. Однією з таких фірм був львівський туроператор "Аккорд-Тур". В той момент вони набирали людей на посаду "Керівник туристичної групи" та "Менеджер з туризму". Мені хотілось чогось більш активного ніж сидіння в офісі, тим паче, що на першу посаду і заробітна плата була вища.
Тому я швиденько зібрала речі, поїхала до Львову, пройшла в "Аккорд-Тур" їх семиденні курси для керівників груп. Це було дуже незвично, поєднувати два навчання в одному, але викладачі з університету радо сприяли моєму професійному розвитку.
Після курсів, захисту кваліфікаційної роботи та складання іспитітів в університеті, я одразу поїхала працювати в самий розпал сезону.
4. Які тури ти супроводжувала?
На посаді "Керівника групи" я відносно недовго, на відміну від тих хто працює вже не один рік. Але на момент роботи терміном в 3 місяці, я встигла пропрацювати більше ніж як з 400 туристами та відкатати 10 турів (терміном від 5 до 7 днів кожен).
Супроводжувала я різні тури: "Столичний вікенд"; "Наш красивий вікенд"; "Три дні в Парижі+Діснейленд"; "Наша маленька французська подорож"; "Закохані в Париж+ Страсбург" та інші.
Поки що я відвідала 7 країн: Польщу, Чехію, Австрію, Угорщину, Німеччину, Бельгію, Францію. У кожній країні я була багато разів в різних містах. Особливо, звісно, запам'яталися такі міста Франції: Руан, Етрета, Онфлер,Страсбург та Париж.
Але кожен тур це особливий досвід і скільки б ти планів не будував, буде щось таке, що врахувати неможливо.
5. Як ти бачиш своє майбутнє в туризмі?
На майбутнє я багато планів не будую, адже щось постійно зміниться, з'являються нові можливості. Поки що планую працювати керівником групи, адже хочу відвідати ще більше країн. На майбутнє, можливо, спробую щось ще в туризмі, або буду рухатись кар'єрними сходинками на цій роботі.
6. Що тобі дає туризм?
Змогу обмінюватись досвідом, постійно дізнаватись щось нове.
Це не стала робота. Я не знаходжусь на одній сходинці розвитку постійно. Кожен тур, кожна лекція, кожна розмова з людьми з різних країн та професій, дає мені можливість дізнаватись щось нове. Також багато нового та корисного дізнаєшся від свого куратора, котрий має величезний досвід у роботі керівника туристичної групи.
Туризм дає свободу. Він показує як можна жити. Не обов'язково копіювати чийсь стиль життя, але свій Ви точно знайдете.
7. Наскільки глибокі знання необхідні з іноземної мови і якої саме для роботи в Аккорд-Турі?
Можна не володіти іноземною мовою, але Ви повинні розуміти, що у деяких випадках це необхідність:
1. Подзвонити в готель, спитати чи готові вони до вашого приїзду. Повна комунікація з рецепцією готелю.
2. Комунікація з продавцями, звичайними перехожими.
3. Допомога туристам, адже більшість не знає англійської і не може іноді замовити навіть кави.
4. Комунікація з представниками різних органів влади в країнах. Співпраця з дорожною службою Австрії, наприклад, може проводитись двома мовами: німецькою/англійською. Водії дуже часто не знають ці дві мови, і в такі моменти я виступаю перекладачем.
Тому так, можна без іноземної мови, але це буде дуже складно і з часом Ви самі захочете вивчити її, адже просте бажання розуміти людину переможе.
Не даремно Йоганн Вольфганг фон Гете,відомий філософ та письменник, сказав: "Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина".
8. Що ти хочеш побажати українцям, криворіжцям і студентам кафедри зі спеціальності Туризм?
Для кожного українця - Перемоги!
А для кожного, хто вчиться на туризмі і планує просуватися в ньому – ризикуйте, пробуйте, вкладайте свій час та сили і Ви обов'язково досягните усього, що є у Ваших планах!
Дякую велике усім! Особливо викладачам, котрі не вбивали бажання працювати у цій сфері)