ChatGPT активно поширювався в інтернеті на початку 2023 року. Він здатний впевнено відповідати на складні питання, писати прозу, вірші або комп'ютерний код по команді, а з недавнього часу - навчився розпізнавати картинки і пояснювати меми.
Чи насправді ChatGPT може давати осмислені відповіді, до яких результатів може привести зворотній зв'язок бота з людиною – ці дослідницькі питання поставили студенти-історики Станіслав Черниш, Максим Войпан, Олег Козолуп і свої результати винесли на обговорення на Агору, сімдесят дев’яте засідання клубу.
Свою компетентну думку висловили кандидатка психологічних наук Світлана Дрібас та кандидатка філософських наук Олена Мішалова. Вчителі історії, випускники історичного факультету Денис Войтович, Віталій Зуй поділились досвідом власного використанні у професійній діяльності ChatGPT.
Більше фото онлайн-засіданя клубу на нашій Facebook-сторінці спеціальності.
- Автор: історичний
- Перегляди: 697
Не зупиняємось. В розширенні можливостей займатись історією.
В вересні 2022 прийняли до посвячених нове покоління істориків. Розкриваємо їм яким може бути шлях.
Дискусійний клуб Агора. Шість років.
Попереднє засідання клубу відбулось 22 лютого 2022-го року.
А в березні ми провели олімпіаду з історії, університетський тур. Свідомо. Враховуючи спрямування стародавніх греків – коли відбуваються олімпіади – війни припиняються.
Розробити тему, вийти з нею на загал, тримати аудиторію, відповідати на запитання і вести діскусію. Цьому можна навчитись, спостерігаючи за тими, хто вже зробив крок. На Агору.
2 листопада 2022 р. відбулась презентація клубу для першачків. Старші показали де шукати нові теми, як з питання семінарського заняття виростає дослідження, як подолати сумніви – і вступити до Агори.
Ростислав Горбунов ( гр.ІП-20). Ми ж історики! Коротка історична версія не всіх, але найближчих до осіннього 2022 року сезонів.
Ніна Вінтоняк. (гр.ІП-20). Агора - це майданчик для прояву вашої творчості. У професійній сфері.
І показала у презентації прийоми, які опанувала сама.
Артем Боровик. (гр.ІП-20). Один з шляхів, який приводить до історичного пізнання – популярна історія. Не бійтесь шукати теми в фільмах, відеоіграх. І розвивайте ваш метод.
- Автор: історичний
- Перегляди: 737
Агора відбулась за день до війни. Ми не знали того. 22 лютого 2022 ми хотіли послухати авторів, які знають про лицарські ордени і грають в ком’ютерні ігри. І разом з ними побути в декількох реальностях. Тому що асасини і тамплієри перетинались тільки в діджиталізованій реальності.
- Автор: історичний
- Перегляди: 1941
Тема наскрізна. Досліджується декількома поколіннями студентів-істориків.
- Автор: історичний
- Перегляди: 1251
«Лісова пісня» поза підручником з літератури. Історія
Тема, яка увібрала не тільки сюжет твору. Тема, яка на межі історії, літературознавства, підсвідомості людини, її сприйняття світу і пізнання себе.
- Автор: історичний
- Перегляди: 1011
Шифр. Хто, коли і для чого придумав систему передачі секретних даних. Чи можна сьогодні покладатись на шифрування. Історія питання, відмінності систем. Подача інформації, обговорення суперечливого. Все як завжди. Цього разу - за участі й школярів.
Агора 74 як складова дистанційного квесту.
- Автор: історичний
- Перегляди: 1142
Боятися фемінізму – це те ж саме, що боятися сонячного затемнення. Розглядати прагнення цієї спільноти бути почутими як наступ на права і свободи інших – проблема нашого суспільства. То ж на цій Агорі ми спробуємо поглянути на феміністичний рух, прибравши криві дзеркала.
- Автор: історичний
- Перегляди: 949
Набуває популярності питання щодо дня святкування Незалежності України. 24 серпня 2021 року виповниться 30 років події.
Агора стала майданчиком обговорення теми.
Правонаступництво України. Історія питання. Рік проголошення Незалежності, чи рік відновлення Незалежності? Далі. 1649-й? 1918-й або 1919-й? 1991-й?
- Автор: історичний
- Перегляди: 1011
Олексій Гетманов - учасник VІІІ Всеукраїнської студентської наукової конференції "Гуманістичні цінності світових цивілізацій",
2016 рік
Олексій Гетманов – випускник факультету. Але розуміючи алгоритми роботи клубу, - прийшов і запропонував тему.
Глобалізація та капіталізм: системна криза.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 1153
Ми продовжуємо наші дискусії з історичної проблемати (й не тільки) в онлайн-форматі. Студентки групи ІМ-20 Москалюк Софія та Москалюк Євгенія засобом філологічного аналізу дорійського діалекту з уривку давньоспартанського історика Сосіла Лакедемонського здійснили спробу розкрити таємницю давньогрецької історії. Сосіл Лакедемонський – особистий вчитель і біограф Ганнібала. Авторки проєкту запропонували тему не тільки як презентацію, а й супроводили її перфомансними елементами.
- Автор: історичний
- Перегляди: 1242