Кафедра фізичної культури та методики її викладання
Природничий факультет

Я, Золотаревський Родіон, студент спеціальності 242 «Туризм» 2-го курсу групи ТУР-22, зараз перебуваю в Чехії та потроху її досліджую.

Це країна височин з добре розвиненим туризмом та гарною природою. Першим містом яке я відвідав було місто Оломоуц. Архітектура цього міста неймовірна, такі стилі як готика, ренесанс та бароко поєднуються між собою утворюючи щось справді дивовижне.

Від самого вокзалу ходять трамваї по усьому місту, але якщо не знати, як купувати квиток, то краще пройтись пішки, тому що потім важко довести поліції, що ти не знав, як це зробити. Трамвайна система розкинута по всьому місту, за 40 хвилин можна повністю обʼїздити Оломоуц, але щоб обійти не вистачить і дня.

Прямуючи до центру гарними бароковими вуличками, мою увагу привернув готичний собор Святого Вацлава. Мені довелося витратити дві години, щоб повністю роздивитися усю його красу. Вхід усередину безкоштовний, а на стенді були молитви за Україну !!!, що було приємною несподіванкою. Йдучи повз інших соборів і костелів, я дійшов до головної площі, де була розташована Колона Святої Трійці, що внесена до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Також біля площі є вежа на яку можна піднятися і з якої відкривається дивовижна панорама на місто оточене горами. Плюсом цього місця є те, що майже ніхто не знає, що туди можна піднятися, тому людей там не було.

Увечері місто розквітає іншими кольорами, маленькі вогники, прикрашені трамваї, будинки, ярмарок з живою музикою на якому можна придбати все що завгодно, розташований на головній площі навпроти ратуші. Неподалік знаходиться парк в якому можна доволі часто зустріти зайців які просто прибігають з лісу.

Щодо місцевої кухні, то кожних десять метрів тут розташований якийсь заклад зі своєю історією, кафе, бар, ресторан. Ціни доступні, за 200 корун (330 грн.) можна отримати першу та другу страву.

У цьому місті кожен куток приховує свою таємницю, і кожен момент тут залишається чарівним, тому рекомендую кожному хто відвідуватиме Чехію, заїхати до Оломоуцу.

Свою неформальну туристичну самоосвіту продовжую!

Screenshot 22 Screenshot 1
Screenshot 2 Screenshot 3