16 травня 2025 року на кафедрі української мови відбувся науково-методичний семінар, на якому заслухали інформацію про міжнародну академічну мобільність викладачів кафедри.
Проф. Л. Білоконенко зазначила, що академічна мобільність – важливий фактор формування глобального освітнього та наукового простору, інструмент підвищення якості й ефективності освіти, розвитку міжкультурного обміну. Завдання програм академічної мобільності – інтернаціоналізація вищої освіти та культурна інтеграція науковців різних країн. В університеті діє Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність, що регламентує діяльність КДПУ у сфері організації академічної мобільності здобувачів вищої освіти і працівників за кордоном та в Україні.
Доповідач повідомила, що у 2021-2025 роках викладачі кафедри успішно реалізовували своє право на міжнародну академічну мобільність. Зокрема, проф. Т. Мішеніна пройшла стажування «Нобелівський курс: Нові знання, Ідеї, Досвід, Цінності, Компетентності» у Міжнародному історико-біографічному інституті (Дубай – Нью-Йорк – Рим – Єрусалим – Пекін); проф. Л. Білоконенко, доц. Г. Асмаковська, доц. Н. Березовська-Савчук та доц. Н. Шарманова в Українсько-польській фундації «Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці» (Польща) стажувалися за програмою «Академічна доброчесність»; проф. Л. Білоконенко та доц. С. Бузько отримали сертифікат про науково-педагогічне стажування «Smart-технології – невід’ємні помічники філологів у професійній діяльності» в Куявському університеті (Польща); доц. С. Бузько підвищила кваліфікацію за програмою «Професійна підготовка сучасного філолога: використання європейських практик в освітній системі України» в Полонійній академії (Польща); проф. Ж. Колоїз підвищувала кваліфікацію на кафедрі україністики Варшавського університету за програмою «Академічна комунікація: інтернаціоналізація сучасної освіти»; доц. Н. Малюга опанувала програму «Інноваційні методики та програми викладання у вищій школі. Можливості інтеграції до міжнародної академічної спільноти» в Університеті Томпсон Ріверс (Канада), доц. Н. Шарманова пройшла стажування в рамках програми NAWA (Варшавський університет, Польща) та опанувала курс «Використання мовних корпусів у викладанні філологічних дисциплін та мовних дослідженнях» в Єнському університеті імені Фрідріха Шиллера (Німеччина).
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Проф. Л. Білоконенко наголосила, що академічна мобільність – один із пріоритетних напрямків у формуванні спільного європейського освітнього простору, соціальна відповідальність викладачів кафедри за впровадження європейських стандартів забезпечення якості вищої освіти.