Кафедра фізики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

2222Гарантом освітньої програми є Любар Руслана Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики музичного виховання, співу та хорового диригування Криворізького державного педагогічного університету.

Любар Руслана Олександрівна є автором-розробником, викладачем низки освітніх компонентів – навчальних дисциплін: «Хорове диригування», «Виконавський практикум та методика викладання хорового диригування», «Основи читання хорових партитур», «Практикум роботи з вокально-хоровими колективами» та ін.

У 1995 році закінчила навчання у Харківському державному інституті мистецтв ім. І. П. Котляревського й отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Диригування», здобула кваліфікацію: «Хормейстер. Викладач».

З 2001 року – кандидат педагогічних наук зі спеціальності 13.00.07 – теорія і методика виховання, диплом ДК №009232 (рішення президії Вищої атестаційної комісії України від 17.01.2001 р.).

У 2002 році отримала вчене звання доцента кафедри методики музичного виховання, співу та хорового диригування, атестат ДЦ №006132 (рішення Атестаційної колегії МОН України від 23.12.2002 р.). Професійний шлях пов'язаний з викладацькою та керівною діяльністю на кафедрі – завідувач кафедри методики музичного виховання, співу та хорового диригування (2007–2016 рр., 2018–2022 рр.).

Наукові інтереси: становлення і розвиток вітчизняної музично-педагогічної освіти, теорія і практика диригентсько-хорової підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва, вплив української народнопісенної творчості на формування особистості майбутнього фахівця.

Результати науково-дослідної роботи висвітлені у понад 60 публікацій. Р. О. Любар  є автором монографії, має 7 публікацій навчально-методичного характеру (1 навчально-методичний посібник, 3 навчально-методичні комплекси, 3 методичні рекомендації), є співавтором зарубіжної колективної монографії «Innovative scientific researches: European development trends and regional aspect», «Спеціалізованої програми з музики для початкових класів загальноосвітніх шкіл»; керівником наукових тем кафедри «Формування професійної компетентності майбутнього вчителя музичного мистецтва» (2014–2019 рр.), «Теорія і практика професійної підготовки майбутніх фахівців музичного мистецтва в умовах освітньої євроінтеграції», реєстраційний номер 0120U100785 від 18.02.2020 р. (2020–2022 рр.).

Р. О. Любар регулярно підвищує рівень фахової компетентності, бере участь у роботі різноманітних методичних семінарів, вебінарів, курсів підвищення кваліфікації, а також у значній кількості наукових конференцій, зокрема «Science and society: modern trends in a changing world» (Відень, Австрія, 2023 р.), «Eurasian scientific discussions» (Барселона, Іспанія, 2022 р.), «Innovations and prospects of world science» (Ванкувер, Канада, 2021 р.).

Руслана Олександрівна плідно займається творчо-виконавською діяльністю: у 2002–2003 рр. керувала зведеним студентським хором музично-педагогічного факультету, який став переможцем Обласного фестивалю художньої самодіяльності, 2000–2007 рр. – мішаним хором музично-педагогічного факультету, який став Лауреатом І ступеня VІІІ Всеукраїнського конкурсу «Золота ліра». Вона є співорганізатором Міжнародного фестивалю-конкурсу музикантів-виконавців «Музичний дивоцвіт», Всеукраїнського конкурсу естрадних співаків «Мелодія кохання», членом журі конкурсу хорових диригентів в рамках IV Міжнародної студентської конференції «Митець з українською піснею в серці», міського фестивалю народної творчості «Весна Рудани», міського конкурсу виконавців хорового співу «Хоровий Ренесанс», міського фестивалю-конкурсу «Наші таланти тобі, Україно».

Керує науковою та мистецькою діяльністю здобувачів освіти. З-поміж студентів-призерів мистецьких конкурсів, керівником яких є Р. О. Любар – Ситніченко К. – Лауреат I ступеня (номінація «Диригент») VIII Міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу мистецтв «Golden fest», 2021 р.; Стравинська О. та Пасевич Д. – Лауреати ІІ ступеня конкурсу диригентів у рамках VI Міжнародної студентської науково-практичної конференції «Микола Лисенко – музичний символ української нації», 2023 р.; Авдєєв Д., Стравинська О., Пасевич Д., Нікітіна О., Любченко В. – Лауреати І ступеня ІІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу музикантів-виконавців «Музичний дивоцвіт», 2023 р. та ін.

Р. О. Любар є членом Національної всеукраїнської музичної спілки (членський квиток №2155 від 23.05.2012 р.).

Персональна сторінка

Травень 2024