Кафедра інформатики та прикладної математики
Фізико-математичний факультет

Нещодавно, за доброю традицією, група ГОЕ 99 зібралися на зустріч випускників факультету географії, туризму та історії. Багато хто з них працює за межами нашого регіону і приїхали спеціально, щоб побачитися зі своїми однокурсниками. Випускники були раді зустріти викладача Лакомову Олену Йосипівну, куратора групи ГОЕ -99-1. Під час зустрічі, переглянули фільм, який зняли до 20-річного ювілею. Також у цей день усі записали відеоінтерв'ю для нового фільму, який буде створено вже до нової ювілейної дати.

19.10.2024

Старший викладач кафедри географії та методики її навчання Тетяна Карпенко дала інтерв’ю криворізькому телеканалу «Рудана». Мова йшла про сезонні зміни часу в Україні. Зокрема вона зазначила: «Переведення годинника на 1 годину вперед було запроваджено вперше в європейських країнах в 1916 році задля економного використання палива та раціонального використання світлої частини доби. Пізніше і Україна долучилась до цього. Але через зростаюче суспільне невдоволення в 2011 році Верховна Рада запропонувала українцям не повертатися до стандартного (поясного) часу, а залишитися жити в умовах «літнього» часу. Така пропозиція викликала невдоволення у мешканців Закарпатської області і рішення було відкладене.

25.10.24

21 жовтня 2024 року для висвітлення особливостей організації освітнього процесу та ознайомлення студентів 2-4 курсів з метою та змістом освітньо-професійної програми «Географія. Краєзнавчо-туристична робота»  відбулася зустріч гаранта Лакомової Олени Йосипівни, викладачів кафедри географії та методики її навчання зі студентами в режимі онлайн.

22.10.24

Олена Лакомова розповіла студентам про мету, основний зміст програми, форми, методи і технології навчання, а також можливості перспектив працевлаштування випускників програми та особливостей ринку праці в Україні.

17-18 жовтня 2024 року викладачі кафедри доцент Олена Лакомова та старший викладач Тетяна Карпенко прийняли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «ПОСИЛЕННЯ КОНСОЛІДАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА ТА РОЛІ  ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ НА ШЛЯХУ ВСТУПУ УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ МОЛДОВА ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ».

20.10.24 1

15.10.2024 о 14.20 відбулася онлайн-зустріч здобувачів освіти денної і заочної форми навчання другого (магістерського) рівня, предметної спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) з гарантом програми Світланою Мантуленко.

На зустрічі були присутні розробники освітньої програми, представники робочої групи: завідувач кафедри географії та методики її навчання, доцент Ігор Холошин, доцент Ольга Бондаренко, викладач Ірина Коваленко. Також до зустрічі долучилися викладачі, що забезпечують освітній процес на відповідній ОП: старший викладач Ірина Варфоломєєва, доцент Олена Лакомова, доцент Сергій Ярков.

15.10.2024

14 жовтня 2024 року на кафедрі географії та методики її навчання відбувся методичний семінар модератором якого виступила старший викладач, вчитель-методист з багаторічним стажем Варфоломєєва І. М. Під час заходу Ірина Миколаївна ознайомила науково-педагогічних працівників кафедри з методичними рекомендаціями щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти, які затверджено Міністерством освіти та науки України в серпні 2024 р.

14.10.24 1

Криворізький педагогічний долучився до Національного проєкту зі створення клубів фінансової грамотності у Кривому Розі.

08.10.2024 року ректор університету Ярослав Шрамко, викладачі кафедри географії та методики її навчання Світлана Мантуленко, Ірина Коваленко (регіональна керівниця Проєкту), студенти факультету географії, туризму та історії, предметної спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія), стали учасниками масштабного заходу, офіційного відкриття клубів фінансової грамотності в ліцеях міста в рамках реалізації Національного проєкту з фінансової грамотності 2.0 у Кривому Розі.

14.10.24 1

Наприкінці вересня - початку жовтня цього року центральні області України накрила пилова буря, що надійшла з території Прикаспійської низовини через панування вітрів південно-східного напрямку. Журналісти телевізійного каналу «Рудана» звернулись до фахівців кафедри географії та методики її навчання за додатковою інформацією. Старший викладач кафедри географії та методики її навчання, доктор філософії (Науки про Землю) Тетяна Карпенко розповіла в інтерв’ю про причини виникнення таких природних явищ, їх розповсюдження в Євразії та Північній Африці, про вплив пилових бурь на природу та господарську діяльність людей. Вона зазначила, що ситуацію погіршує тривала посуха на Дніпропетровщині, через що вітер додає до каспійського ще й місцевий пил. Пил потраплятиме до нас хвилями, тобто покращення чергуватимуться з погіршенням видимості та якості повітря.

1.10.24

Наприкінці першого навчального тижня, 6 вересня 2024 року, відбулася зустріч зі студентами – першокурсниками спеціальності 014.07. Середня освіта (Географія) Криворізького державного педагогічного університету. Метою зустрічі було ознайомлення з особливостями навчання в закладі вищої освіти. На заході були присутні декан факультету географії, туризму та історії Матіщук О.А., завідувач кафедри географії та методики її навчання, доцент Холошин І.В. та викладачі кафедри.

06.09.24 1

Кафедра географії та методики її навчання вже традиційно долучилася до п’ятничного вайбу, який щотижня проходить у Криворізькому державному педагогічному університеті. Цієї п’ятниці, 26.04 2024 р. для учнів 10-11 класів Криворізького ліцею № 81, викладачі кафедри, провели інтелектуально-просвітницький захід «Геофест», де поінформували школярів про спеціальність 014.07 Середня освіта (Географія), розповіли про нову спеціалізацію «Геоінформаційні технології».

26.04 1

Жовтень 2024