Ейвас Лариса Феліксівна, декан факультету мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, член Спілки дизайнерів України (секція Дизайн-освіта) з 2009 р.
Є автором-розробником, викладачем низки освітніх компонентів – навчальних дисциплін: Екологічний дизайн, Інноваційний дизайн, Концептуальний дизайн, Теорія та методика дизайну, Арт-дизайн, Основи етнодизайну, Декоративно-прикладне мистецтво.
У 1984 році отримала вищу освіту на художньо-графічному факультеті Криворізького державного педагогічного інституту за спеціальністю «Креслення, малювання і праця», кваліфікація: «Вчитель малювання, креслення і трудового навчання». Професійни шлях пов'язаний з викладацькою та керівною діяльністю на факультеті.
З 2017 року – кандидат педагогічних наук зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки. Тема кандидатської дисертації: «Розвиток системи підготовки вчителів декоративно-прикладного мистецтва (друга половина ХХ – початок ХХІ століття)». Диплом ДК №042180 (рішення президії Вищої атестаційної комісії України від 27 квітня 2017 року).
Протягом 2018-2021 рр. брала участь у роботі спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки; 13.00.09. – теорія навчання як її постійний член та у разових вчених радах на здобуття ступеня доктора філософії.
Протягом 2018-2023 рр. проходила наукове стажування з мистецької педагогіки як в закладах вищої освіти України (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, 2023), так і поза її межами з проблем академічної доброчесності у вищій освіті (Wyzszym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Варшава, Польща). Сертифікат за реєстраційним номером KW – 010/0719. Брала участь у значній кількості наукових конференцій, в тому числі і за кордоном («Ukraine, Bulgaria, EU: economic and social development trends» (Burgas, Bulgaria, University “Prof. Dr. Zlatarov”).
У 2020 році здобула вчене звання доцента кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну. Результати науково-дослідної роботи висвітлені у понад 60 публікацій, 1– з переліку Scopus, 1 – WoS, Ейвас Л.Ф. є автором монографії «З досвіду підготовки вчителя декоративно-прикладного мистецтва в Україні», має 8 публікацій навчально-методичного характеру (2 навчально-методичних посібники, методичні рекомендації), електронні курси на платформі Moodle.
Керує науковою та мистецькою діяльністю здобувачів освіти. З-поміж студентів-призерів олімпіад, конкурсів і виставок, керівником яких виступила Л.Ф. Ейвас – Целіков Р. (I місце у Всеукраїнському конкурсі молодих дизайнерів одягу, 2005); номінанти та переможці ІІ-го туру Всеукраїнської студентської олімпіади з образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та дизайну – Дворко Т., Семячко Я. (номінація «За декоративність композиції», 2008); Семячко Я. – ІІ місце, Ладоха Ю. – ІІІ місце (2009); Волощенко К. (ІІІ місце у Всукраїнському конкурсі кваліфікаційних робіт студентів закладів вищої освіти зі спеціальності 022 «Дизайн» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти, 2023).
Ейвас Л.Ф. є організатором понад 12 виставок навчально-творчих робіт студентів ХГВ факультету мистецтв з декоративної творчості (загальною кількістю учасників – 420 осіб). Під керівництвом Ейвас Л.Ф. захистило кваліфікаційні роботи понад 75 осіб. Керує науковим гуртком «Актуальні проблеми дизайну», науковим результатом якого є публікаційна активність студентів спеціальності Дизайн у всеукраїнських та міжнародних конференціях.
Бере постійну участь у журі конкурсів для обдарованих дітей та молоді з дизайну, графіки та декоративно-прикладного мистецтва, співпрацює з відділами культури районних у місті рад, з криворізькою міською асоціацією Арт-культура (благодійний аукціон), міським виставковим залом в напрямках культурно-мистецького представництва факультету мистецтв в місті.
Персональна сторінка
Наукова бібліометрія:
Google Scholar
Scopus
WoS
ORCID
Відомості про гаранта ОП «Графічний дизайн»
- Автор: Факультет мистецтв (художньо-графічне відділення)
- Перегляди: 406