Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Аспіранти освітньо-наукової програми «Фізика» Бондаренко Владислав (науковий керівник доцент Возняк А.В.) та Задорожній Віталій (науковий керівник професор Балабай Р.М.) взяли участь у 11-й Міжнародній конференції «Нанотехнології та наноматеріали» (НАНО-2023), що проходила в Буковелі (Україна) з 16 до 19 серпня 2023 року. Ця конференція ініційована Інститутом фізики НАН України. Формат проведення конференції був гібридний (офлайн та онлайн).

Тематичні пріоритети конференції були такими:

• Фізико-хімічне наноматеріалознавство.
  • Нанобіотехнології для охорони здоров'я.
  • Нанофізика.
  • Наноелектроніка.
  • Нанокомпозити та наноматеріали.
  • Мікроскопія нанооб'єктів.
  • Наноструктуровані поверхні.
  • Нанооптика та нанофотоніка.
  • Наноплазмоніка та поверхнево підсилена спектроскопія.
  • Нанохімія та нанобіотехнологія.
  • Нанотехнології для медицини.

Цього року конференція зібрала понад 1000 науковців із більш ніж 30 країн світу, представників інноваційної індустрії, наукових кіл, яка створила унікальну площадку для обміну інформацією про досягнення науки та нанотехнологій. Попередні НАНО конференції проводились в Україні впродовж 2012-2022 років спільно із Міжнародними літніми школами “Нанотехнології та наноматеріали: від фундаментальних досліджень до інновацій”. Вони дали змогу молодим вченим ознайомитись із сучасними дослідницькими та прикладними проблемами в царині нанонауки, і тим самим сприяли подальшій реалізації нанотехнологій в інноваціях відповідно до суспільних потреб та власного розвитку молодих вчених. Серед них, в  конференціях минулих років і цього 2023 року  приймали участь вже як самостійні вчені випускниця ОНП Фізика 2021 року доктор філософії Прихожа Юлія, яка зараз працює старшим викладачем кафедри фізики та методики її навчання КДПУ, заступником декана фізико-математичного факультету, та випускниця ОНП Фізика 2020 року доктор філософії Соломенко Анастасія, яка зараз працює старшим науковим співробітником Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.

Solomenko.png

Липень 2024