Кафедра математики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Викладачі кафедри математики та методики її навчання КДПУ - професор І.В.Лов'янова, завідувач кафедри, доцент Д.Є.Бобилєв, доцент Т.Г.Крамаренко - взяли участь у майстер-класі «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога», який відбувся онлайн 25.04.2024 р. з 15.00 до 18.00. На майстер-класі планувалося навчання вчителів. Організатори майстер-класу – співробітники відділу хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти Інституту цифровізації освіти НАПН України.

вебінар ШІ 2024 04 26 07 55 16 522

З вітальним словом до учасників звернувся Олег Спірін, д-р. пед. наук, проф., чл.-кор. НАПН України, директор ІЦО НАПН України.

Марія Шишкіна, д-р. пед. наук, с.н.с., завідувач відділу хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти ІЦО НАПН України, керівник наукового дослідження «Проєктування і використання відкритого освітнього середовища з елементами штучного інтелекту для професійного розвитку педагогічних кадрів» виголосила доповідь «Потреби сучасного вчителя щодо добору інструментів ШІ: результати опитування».

Майя Мар’єнко, д-р. пед. наук, с.д., провідний науковий співробітник відділу хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти ІЦО НАПН України представила доповідь «Добір інструментів ШІ у роботі вчителя».  Також Майя Володимирівна запропонувала практичне завдання для вчителів (робота в міні-групах) «Практичний досвід використання інструментів ШІ у освітньому процесі».
Принагідно зазначимо, що М.В. Мар’єнко (Попель) – випускниця кафедри математики та методики її навчання КДПУ. Впродовж десяти років після випуску захистила кандидатську та докторську дисертації з використання ІКТ в освіті, нагороджена як молодий та перспективний науковець премією Президента України.

Зацікавила учасників також доповідь Валентини Коваленко, соціального педагога, психолога, канд. пед. наук, с.д., провідного наукового співробітника відділу хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти ІЦО НАПН України, керівника наукового дослідження «Використання вчителями сервісів штучного інтелекту у навчанні природничо-математичних предметів у закладах загальної середньої освіти». Тема доповіді «Як подолати страх, почати використовувати, і навчитись критично добирати інструменти ШІ вчителям».

Травень 2024