якщо іноді не відновлювати їх різцем...
Джон Локк
Тим «різцем пам’яті» стали есе-доповіді, що пролунали на Меморіальних читаннях «Історична освіта в Криворізькому педуніверситеті: особистісний вимір». Знайомлячи присутніх з фактами життя та професійної діяльності науковців, що своєю натхненною працею розбудовували історичну освіту у різні періоду функціонування навчального закладу, акценти робились саме на враженнях від спілкування з цими людьми – особистого, або ж залишеного іншими.
- Автор: Музей історії КДПУ
- Перегляди: 447
Атмосфера тотального жаху, що панувала в суспільстві за часів репресій постійно нагніталась цілими арсеналом засобів психологічного тиску. Зокрема, широко застосовувалась практика повідомлення через пресу про успіхи у викритті все нових «контрреволюційних осередків». Так на початку жовтня 1937–го року, криворізька міська газета «Червоний гірник» надрукувала повідомлення про викриття органами НКВС «національного охвістя» в школі Першотравневого руднику. Було звинувачено вчительку літератури Ластовецьку, директора школи Степуру, літератора Євтухова...
Більше фактів та імен у книзі "КРИВОРІЖЖЯ У ТЕНЕТАХ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ" з тематичної серії "Реабілітовані історією. Історична пам'ять Дніпропетровщини:події, факти, імена", зі змістом якої можна ознайомитись в Науковій бібліотеці КДПУ, на кафедрі історії України та правознавства, в музеї історії КДПУ.
- Автор: Viktoriya
- Перегляди: 427
У 60-ті роки минулого століття при Криворізькому державному педагогічному інституті діяв
Загальнонауковий факультет (ЗНФ) Дніпропетровського державного університету.
Детальніше про ЗНФ як форму вищої (заочної) освіти та саме про діяльність Криворізького
ЗНФ можна прочитати в МАТЕРІАЛАХ ТРЕТІХ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИХ ЧИТАНЬ
"КРИВОРІЖЖЯ: ПОГЛЯД У МИНУЛЕ..." (С.70-78)
- Автор: Viktoriya
- Перегляди: 1097
ПЕРШІ ШКОЛИ (відомості. стаття)
- Автор: Viktoriya
- Перегляди: 1252