27 січня 2019 року виповнилось 180 років від дня народження Павла Платоновича ЧУБИНСЬКОГО (1839-1884) - вченого-етнографа, педагога, громадського діяча, автора тексту, що нині є Гімном України.

За повідомленнями місцевих ЗМІ та інформацією на офіційному сайті Криворізького державного педагогічного університету, віддаючи шану видатній постаті Української держави, 25 січня 2019 року на базі Наукової бібліотеки КДПУ відбулась громадська науково-практична конференція.

Для Криворізького державного педагогічного університету такий захід набуває особливого сенсу через той факт, що з 1944-го по 1948-й роки в навчальному закладі працювала Катерина Павлівна ЧУБИНСЬКА (1899–1986) - кандидат філологічних наук, педагог, дослідниця життя і наукової спадщини діда - П.П. Чубинського та всього роду Чубинських.

Дослідницька робота К.П.Чубинської щодо спадщини її видатного предка, в умовах того часу була надзвичайно важкою і навіть загрозливою. Ім’я П.П.Чубинського старанно замовчувалось, а його доробок, не менш старанно, приховувався. Користуючись будь-якою слушною нагодою, пам’ятною датою, К.П.Чубинська надсилала статті до фахових і популярних періодичних видань, де відображала результати своїх розвідок у місцях пов’язаних з діяльністю П.П.Чубинського, її наполегливої роботи в архівах. 

Мрією життя Катерини Павлівни було написання та видання книги про  Павла Платоновича ЧУБИНСЬКОГО та вона залишилась нездійсненою. Однак, залишена нею спадщина, що напрацьовувалась роками, є відправною точкою для подальших досліджень.

 

                      Більш розгорнуту інформацію про життєвій шлях та подвижницьку справу К.П.Чубинської

             маємо намір  оприлюднити на V Історико-краєзнавчих читаннях "Криворіжжя: погляд у минуле...",

                                 які, за традицією, заплановані на квітень 2019 року.

 

6746

18

"Чи знаєте ви історію Криворізького педагогічного?" - це питання, впевнено, можуть задати  студенти групи Дизайн-2018 іншим першокурсникам КДПУ. Чітко скоординовані  куратором – ст. викладачем кафедри ДПМ та дизайну, к.п.н. Ємельовою А.П., відвідини музею історії КДПУ відбулися  18 вересня 2018 року. 

Отже, стартував сезон ознайомчих екскурсій для студентів-першокурсників задля пізнанння історії навчального закладу, який вони обрали для здобуття вищої освіти. 

ЧЕКАЄМО НА НОВИХ ВІДВІДУВАЧІВ!

14          20

5598

  Запрошуємо студентів КДПУ відвідати музей історії навчального закладу. Для погодження дати і часу екскурсії

кураторам звертатися до кім.401 головного корпусу або надіслати заявку на e-mail: museum@kdpu.edu.ua

(не менше ніж за 3 робочі дні до запланованої дати)

 

5470

Днями до музею історії Криворізького державного педагогічного університету був переданий новий експонат – оригінал фото студентів 1-го курсу фізико-математичного факультету передвоєнного 1940-го року. І, що найцінніше, з розшифровкою (на звороті) зображених на фото студентів та викладачів. Ініціатором передачі став Кобрюшко Олександр Олексійович, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри ботаніки та екології. Зі слів дарителя, цей артефакт був віднайдений у місті Дніпро.

Сутність музейництва можна передати словами філософа і письменника Георгія КОНИСЬКОГО (1717–1795):«Зберігати – продовжувати акцію творення». Найбільший успіх у цій справі досягається лише за умови діяльності колективу однодумців. Переважна більшість професорсько-викладацького складу, співробітників Криворізького педуніверситету мають чималий стаж роботи у вузі, є випускниками цього навчального закладу, а тому є свідками багатьох знакових подій, що відбувалися в стінах КДПУ. Іх пам'ять зберігає образи колег або ж викладачів, чия професійна діяльність була пов’язана з Криворізьким державним педагогічним університетом (інститутом). Наше звернення до усіх, хто володіє таким скарбом пам'яті: віднайдіть трохи часу у своєму щільному графіку, перегляньте свій особистий архів або напишіть кілька сторінок спогадів, передайте все це до музею історії КДПУ – скарбниці історії навчального закладу  і тим зробіть свій особистий внесок  в «акцію творення» ЛІТОПИСУ КРИВОРІЗЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ.

4851

2018-го року виповнюється кілька пам'ятних дат, пов'язаних з історією одного з  провідних факультетів Криворізького державного педагогічного університету - ХУДОЖНЬО_ГРАФІЧНОГО:

- 30 років від прийняття Радою інституту рішення про відкриття факультету (Протокол Ради інститут від 29.09.1988 року, №1);

- 95 років від дня народження одного з ініціаторів відкриття та організатора роботи спеціальності «Креслення, образотворче мистецтво та художня праця», а згодом і ХГФ - кандидата педагогічних наук, доцента Володимира Максимовича Непомнящого.

Розповідь про те, як саме формувалася ідея підготовки художників-педагогів при Криворізькому державному педагогічному інституті та людей дотичних до цієї справи, знаходимо на сторінках книги Станіслава Левенця "Лицар її Величності" (Дн-ськ: Вид-во "Ліра", 2005)*

 HGF 1

 HGF 2

 HGF 3

 HGF 4

 

_____________________________________

* книга передана до музею кандидатом педагогічних наук, доцентом  кафедри образотворчого мистецтва О.Ч.Чирвою
4337

40 років минає як у  Криворізькому державному педагогічному інституті був створений  вокальний ансамбль «Лілея». До складу його увійшли студенти та викладачі інституту, переважно музично-педагогічного факультету, пізніше, з середини 1980-х, долучилися і студентки спеціальності «Початкова освіта: музика і співи».

Першим керівником «Лілеї» стала старший викладач музично-педагогічного факультету Л.М.Ворона. з 1986 року керівником стає старший викладач Т.А.Гаркуша.

У травні 1982 року у Дніпропетровську відбувся студійний звукозапис коллектив.  1983-го року вокальний ансамбль захищає почесне звання «народний самодіяльний колектив».

За роки творчої діяльності «Лілея» ставала Лауреатом І, ІІ, ІІІ Всесоюзного фестивалю народної творчості, Дипломантом Республіканського конкурсу в м. Сумах (1988), обласного конкурсу «І козаки виростають в колисці» (1996), учасником  республіканського телефестивалю «Сонячні кларнети» (1987-1990), «Народні таланти» (1989-1993, 1998).

У концертних програмах «Київська осінь-92», ювілейному вечорі композитора В.Костенка (м.Київ, 1993), композиторів А.О.Балабана, М.Д.Бендікова (м.Кривий Ріг, 1998-2000).

Народним вокальним ансамблем «Лілея» зроблений значний внесок у справу популяризації української пісні.

   1 iy skladПерший склад вокального ансамблю «Лілея». 1970-ті роки. Зліва направо: Г.М.Мартьянова, Л.О.Павленко, Л.М.Ракітянська,Т.А.Гаркуша,  Л.М.Ворона, Л.В.Фролова (концертмейстер).

 

 за роялем

Під час репетиції. 1970-ті роки.

 

виступ

Під час  виступу. 1980-ті роки.

4229

   Цього року виповнюється 20 років від поновлення при Криворізькому державному педагогічному інституті  прийому студентів на історичну спеціальність (вперше мала місце у перші роки функціонування навчального закладу — 1930-1933 рр.)

 

     ВИСТАВКА  ОН-ЛАЙН ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОМАТЕРІАЛІВ  "ІСТОРИЧНА ОСВІТА В КРИВОРІЗЬКОМУ ПЕДАГОГІЧНОМУ: МІСТОК З ХХ У ХХІ СТ."

     Рисунок      Рисунок2     Рисунок3     Рисунок4     Рисунок5     Рисунок6  Рисунок7   Рисунок9  Рисунок8   Рисунок10   Рисунок11 Рисунок12 Рисунок13 Рисунок14 Рисунок15 Рисунок16

2350

    30 серпня 2017 року виповнюється 95-та річниця від дня народження українського поета-гумориста, байкара Павла Прокоповича Глазового.

   Цього року виповнюється ще кілька пам’ятних дат, що віддзеркалюють переплетіння з історією Криворізького державного педагогічного університету життєвого та професійного шляху П.Глазового. Зокрема, 25 років від оголошення про проведення в Криворізькому державному педагогічному інституті конкурсу малюнку за творами Павла Глазового, присвяченого «70-річчю від дня народження нашого земляка, колишнього студента філологічного факультету, видатного поета-гумориста» (наказ по Криворізькому державному педагогічному інституту №78-о від 26.11.1992 р.).

П.П.Глазовий 2

П.П.Глазовий оглядає виставку ілюстрацій до своїх творів, виконаних викладачами та студентами Криворізького педінституту.1992 рік.

 

                                                      З ВИСТУПУ П.П. ГЛАЗОВОГО В КРИВОРІЗЬКОМУ ПЕДІНСТИТУТІ

 

 

2289

   В останні місяці відбулося поповнення фондів музею історії Криворізького державного педагогічного університету відзнаками та пам’ятними сувенірами, отриманими професором П.І.Шевченком протягом його професійної діяльності. Передача до музею відбулася за ініціативи дружини Павла Івановича та за сприянням завідувача кафедри російської філології і зарубіжної літератури, доцента М.О.Дуднікова.

   30 серпня 2017 року виповнюється 88-ма річниця від дня народження педагогічного керівника та науковця, професора Павла Івановича Шевченка (1929-2007).

 

 

2288

                                          Ф А К Т И, П О Д І Ї та П Е Р С О Н А Л І Ї

1940
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31