Кафедра образотворчого мистецтва
Факультет мистецтв

Викладач: ст. викл. Брижата І.Г.

(06.04. – 24.04.2020)

Виконання лабораторних робіт з дисципліни «Рисунок» 08.04.2020 р., 15.04.2020 р., 22.04 2020 р.

Тема : «Рисунок голови людини».

Завдання 2. Рисунок голови чоловіка з плечовим поясом (20 год.), папір,олівець, формат А-2,освітлення штучне.

Задачі: Продовження вивчення конструктивної побудови форми голови з більш детальною проробкою конструкції за допомогою тону. Приділити увагу зображенню деталей голови( очі,ніс,губи,вуха),використовувати тон відповідно до конструктивної побудови деталей. В процесі роботи над рисунком свідомо використовувати знання конструктивного устрою голови та торсу. Необхідно уникати тушовки в обробці форм. Звертати увагу на тонові градації в тіньових та світлових плямах,які виникають відповідно внутрішньої будови голови (черепу,м язів ), а також на різницю тону (світло,тінь). В підсумку бажано одержати детальне лінійно-тональне зобра­ження голови людини, де були б помітні конструктивно-тональні плани, за допомо­гою котрих будуються форми голови та плечового поясу (виліпка об’ємів), та їх взаємозв’язок.

Завдання для самостійного опрацювання: начерки та замальовки оголеної, одягненої фігури людини; замальовки голови людини з натури; малюнки окремих деталей голови (очі,ніс,губи,вуха) на конструктивне рішення,а також детальне тонове; виконання копій портретів. Матеріал: папір,картон, олівець та м`який матеріал (вугільний олівець,сангіна),формат А-3, А-4 (від 10-ти рисунків).

Питання до модульного контролю:

1. Пропорції голови людини.

2. Закони композиції.

3. Поняття лінійної перспективи.

4. Повітряна перспектива у зображенні голови людини.

5. Поняття тон. Акцент. Нюанс.

Під час самостійного опрацювання користуватись спеціалізованою літературою:

• Беда Г. В. Основы изобразительной грамоты: Рисунок. Живопись. Композиция / Г. В. Беда .– М., 1981.
  • Волков Н. Н. Восприятие предмета и рисунка / Н. Н. Волков. - М., Изд-во АПН РСФСР, 1950.
  • Дворник Ю. В. Методичні рекомендації з ведення занять начерком для студенті 1-4 курсів / Ю. В. Дворник. – Львів. : ЛДІПДМ, 1993.
  • Дейнека А. А. Учитесь рисовать / А. А. Дейнека. - М., Изд-во Акад. художеств СССР, 1961.
  • Кузин В. С. Наброски и зарисовки / В. С. Кузин. - М.,«Просвещение», 1970.
  • Медведев Л. Г. Формирование графического художественного образа на занятиях по рисунку / Л.Г. Медведев. – М., 1976.
  • Непомнящий В. М., Смирнов Г, Б. практическое применение перспективы в станковой картине / В. М. Непомнящий. – М., 1976.
  • Одноралов Н. В. Материалы, инструменты и оборудование в изобразительном искусстве/ Н. В. Одноралов. – М., 1988.
  • Пучков А. С., Триселев А. В. Методика работы над натюрмортом / А. С. Пучков, А. В. Триселев. – М., 1982.
  • Ростовцев Н. Н. История методов обучения рисованию: Зарубежная школа рисунка / Н. Н. Ростовцев. – М,. 1981.
  • Ростовцев Н. Н. История методов обучения рисованию: Русская и советская школы рисунка / Н. Н. Ростовцев. – М., 1982.
  • Терентьев А. Е. изображение животных и птиц средствами рисунка и живописи / А. Е. Терентьев. – М., 1980.
  • Учебный рисунок / Под ред.В. А. Королева. – М., Изобраз. искусство, 1981.

Викладач-Брижата І.Г.( [email protected] ),т.068-210-1055