26 грудня 2024 року відбулося традиційне передноворічне засідання членів "Мережі знань" НТОУ - Національної туристичної організації України. Кафедра туризму та економіки КДПУ є корпоративним членом цієї профільної професійної організації https://nto.ua/knowledgenetwork_ua.html.
Мережа Знань Національної туристичної організації України - це постійнодіючий експертний орган, що складається з видатних представників наукових і освітних закладів України. Місія Мережі Знань - зв’язати теорію з практикою та скоротити дистанцію між тими, хто генерує знання в секторі туризму та тими, хто застосовує ці знання на практиці.
На засіданні цього разу взяли участь представники кафедр різних ЗВО, де ведеться підготовка бакалаврів і магістрів зі спеціальності 242 "Туризм і рекреація". Зокрема активну участь у засіданні НТОУ взяли й викладачі кафедри туризму та економіки КДПУ - Володимир Казаков, Вікторія Пацюк, Ірина Остапчук, Ірина Романюк та Олександр Матіщук.
Головував на засіданні - президент НТОУ - Іван Ліптуга. На засіданні Мережі знань НТОУ обговорені питання проблем вищої туристичної освіти, стан вищої освіти з туризму в різних ЗВО України, сучасні тенденції розвитку туризму, підготовки нових ДСТУ з туризму тощо.
Окремим питання стояло визначення туристичної теми року. Результатом спільних думок стало затвердження теми туризму в Україні на 2025 рік - "Рік збереження культурної спадщини". Викладачі кафедри туризму та економіки КДПУ підтвердили готовність щодо участі у спільних заходах за цією темою, так як за багато років накопичена величесзна інформація з індустріальної спадщини Кривого Рогу та України.
Разом зі спільнотою науковців і викладачів України працюємо над розвитком туризму в Україні.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 299
16 жовтня 2024 року викладачі кафедри туризму та економіки КДПУ Вікторія Пацюк і Володимир Казаков взяли участь у онлайн зустрічі, присвяченій обговоренню проекту «Розробка Стратегії Посилення Міської Стійкості для Кривого Рогу». Проєкт реалізовується громадською організацією “Ро3квіт Урбаністична коаліція для України”. Викладачі кафедри виступили місцевими експертами з багатьох питань планування розвитку урбаносфери Кривого Рогу.
Даний проєкт “Посилення стійкості міст у сфері життєзабезпечення міських територіальних громад в Україні (SUR)” є частиною німецької допомоги перехідного періоду, що надається на замовлення Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Мето. зустрічі став розгляд Презентації принципів і цілей міської стійкості та ознайомлення учасників з концепцією, її значенням для розвитку міста. Створення спільного бачення щодо довгострокових цілей, для яких ще не розроблені конкретні проекти, та визначення шляхів їх досягнення. Формат роботи: представлення теми проекту, розгляд цілей та принципів, обговорення зі всіма учасниками зустрічі та фіксація ключових думок.
Викладачі кафедри взяли найактивнішу участь у роботі зустрічі.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 413
5 жовтня 2024 року в місті відбувся черговий «ЕКО-ВІКЕНД 2024. Сади перемоги 3.0». Місцем проведення став Тернівський парк, що знаходиться у однойменному районі Кривого Рогу.
Метою заходу стало прибирання території та насадження рослинних композицій на вільних ділянках парку.
Проєкт "Сади Перемоги був започаткований у листопаді 2022 року завдяки активній громадській діяльності Тетяни Підпалько та ГО "Агенція розвитку "Урбаністичне місто" . Цього року це вже третій захід - "Сади перемоги 3.0".
Спільними діями КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу" (відділ розвитку туризму, начальник - Ганна Літвінчук) та громади громадою була організована і дозвіллєва програма, яка включала:
«Коломоївські стежки» - пішохідна екскурсія від гіда Володимира Казакова та ГО «Туристичний центр «Кривбастур».
Ретро фото-сушка. Світлини старовини Криворіжжя.
«Тернівська земля – перлина Криворіжжя». Краєзнавчий лекторій від Тернівської філії КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» КМР та письменника-краєзнавця Адольфа Топи.
Майстер - клас з бачати від керівника Народного ансамблю бального танцю «Молодість»- Анастасії Манагарової.
Краєзнавча вікторина та локація "Кривий Ріг - туристичний".
Усі присутні на заході мали змогу випити чаю та кави, та почастувати смаколиками!
Екскурсію підготував і провів Володимир Казаков - зав. кафедри туризму та економіки КДПУ. Під час екскурсії учасники побачили балку Малу Глеювату, долину річки Саксагань, верхів'я Кресівського водосховища, відвали та сам діючий гранітний Коломоївський кар'єр.
Участь у екскурсії взяли й студенти КДПУ - Мирослава Морозюк (ТУР-24) та Володимир Пшеничний (ФК-21), які взяли активну участь у краєзнавчих вікторинах та виграли призи про Кривий Ріг.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 498
2 вересня 2024 року у програмі "10 Хвилин" телерадіокомпанії "Рудана" на тему туризму в місті Кривому Розі виступив зав. кафедри туризму та економіки Володимир Казаков.
Мова йшла про літні та осінні туристичні і екскурсійні маршрути містом та за його межі, туристичні походи та сплави, особливості проведення екскурсій під час війни та повітряних тривог, самий безпечний туристичний маршрут Кривим Рогом, перспективи розвитку туризму в регіоні.
Експертні виступи з туризму у місцевих ЗМІ від викладачів кафедри туризму та економіки КДПУ є важливою і закономірною частиною їх роботи та громадської діяльності.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 412
20 вересня 2024 року в місті був проведений черговий культурний захід, який був організований Криворізьким центром сучасної культури / KRCC https://krcc.org.ua/ Ця Інституція була заснована у 2021 році у Кривому Розі, і займається розвитком сучасної культури та мистецтва, урбаністики та освіти. Центр сучасної культури активно проводить події, які сприяють розвитку культурного ландшафту міста. Популяризує Кривий Ріг на культурній мапі України, та зміцнює креативний потенціал міста.
Цієї пятниці темою зустрічі стала відкрита дискусія: «Культурна пʼятниця. Майбутнє туризму в Кривому Розі: що потрібно для розвитку інфраструктури?» Кафедра туризму та економіки теж взяла саму активну участь у роботі в якості спікерів - Пацюк Вікторія, Казаков Володимир та студентка 4-го курсу спеціальності 242 Туризм і рекреація Аріпова Анастасія.
Керівницею KRCC Катериною Левченко були поставлена наступна проблема: Кривий Ріг має великий туристичний потенціал, однак для його розвитку інфраструктури потрібні сучасні рішення, зручності для туристів та створення нових маршрутів.
У дискусії взяли участь люди різних вікових, соціальних, освітніх і професійних верств, гіди, турагенти, журналісти. Під час дискусії були обговорені різні проблеми розвитку туризму в Кривому Розі.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 373
26 березня 2024 року зав. кафедри туризму та економіки, провідний гід і краєзнавець Кривого Рогу Володимир Казаков як спікер взяв участь у роботі методичного семінару «Екскурсійний шлях «Краєзнавчо-туристична робота на уроках географії». На зустрічі працювали керівники районних професійних спільнот вчителів географії та вчителі географії міста, стаж роботи яких до 5 років. Семінар відбувся в онлайн-форматі. Кафедра туризму та економіки є відомим в місті центром краєзнавчих досліджень природи, екологічних процесів, ландшафтів, історії, індустріальної спадщини та ін. Для педагогічної сфери Кривого Рогу кафедра з 1999 року ведети планомірну підготовку педагогічних кадрів з краєзнавства та туризму.
У своєму виступі Володимир Казаков зазначив сутність поняття «краєзнавства», його об’єктне та предметне поле, різновиди. Були охарактеризовані форми залучення знань про рідний край до шкільної освіти під час вивчення географії. Також ним були охарактеризована велика кількість екскурсійних маршрутів Кривим Рогом, які мають потужний навчальний, розвивальний і просвітницький зміст. Спікером було показано, що саме вчителі географії та історії найбільш комплексно розглядають рідний край і є потенційними гідами на дитячих екскурсіях.
Подібні зустрічі викладачів кафедри з вчителями географії шкіл міста має обопільний сенс – підвищення кваліфікації вчителями та формування фідбеку.
Запрошення викладачів кафедри свідчить про науковий статус викладачів кафедри туризму та значний попит на результати наших краєзнавчих досліджень і екскурсійні розробки, які всі апробовані та впровадженні у життя на туристичному ринку міста Кривого Рогу.
Зустріч була плідною і корисною для всіх учасників, де всі отримали дієві практичні рекомендації, які можна застосовувати у роботі вже сьогодні.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 494
6 грудня 2023 року у місті відбувся квест для дітей – "Криворізькі пригоди Святого Миколая". Цього разу краєзнавчо-туристичний квест був приурочений до Дня Святого Миколая. Організатором заходу виступив відділ розвитку туризму (начальник і гід-практик – Ганна Літвінчук) КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу". Організаційну та методичну підтримку надали криворізькі гіди – Володимир Казаков (зав. кафедри туризму та економіки КДПУ) та Тетяна Мільчук (випускниця курсів гідів при тій же кафедрі).
Гіди виступили і краєнавцями, і аніматорами у ролях Св. Миколая, янголятка та капосного бісеня. Маршрут квест-екскурсії проліг від пам’ятника козаку Рогу до майдану Молодіжний, квіткового годинника та парку Героїв. Прохолодна погода не стала завадою, діти активно рухалися, відповідали на різні завдання, брали участь у іграх та вікторині. З мішку веселого Миколайчика дітям дарувалися багато солодких і розумних призів і подарунків.
Участь кафедри туризму та економіки у подібних заходах є закономірною, адже тут зібрані викладачі, які є гідами практиками. Також тут навчаються студенти за спеціальністю 242 «Туризм і рекреація» і періодично працюють курси підготовки гідів для усіх бажаючих.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 670
6 грудня 2023 року у місті Кривому Розі відбулася рідкісна трамвайна екскурсія. Організаторами заходу стали гіди та організатори туризму у місті Кривому Розі: Володимир Казаков (зав. кафедри туризму та економіки КДПУ), Олена Лєдовська та Валентина Серьогіна (випускниці курсів гідів при кафедрі туризму та економіки КДПУ), Світлана Дублей (туроператорка і директорка Криворізького бюро подорожей та екскурсій).
Учасниками екскурсії стали діти криворізьких шкіл №125 та №120.
Партнером заходи стало комунальне підприємство «Швидкісний трамвай», яке люб’язно підготувало гарненький і сучасний трамвай. За це велика подяка керівництву і працівникам підприємства.
У програмі екскурсії був самий головний івент – подорож містом у трамваї від кільця по вул. Героїв АТО й до вул. Свято-Миколаївської. Екскурсія була костюмованою, гіди перетворилися на аніматорів й виступали в образах Святого Миколая, Янголятка та бісеня Антипка. Всередині сам трамвай перетворився у загадковий зимовий вигляд. Діти почули багато цікавого про Кривий Ріг, брали участь у вікторинах та конкурсах, отримали безліч подарунків і святковий пряник. Причому, все це відбувалося під час руху трамваю. Для Кривого Рогу подібні екскурсії є інноваційними та інтерактивними.
Завершилася екскурсія біля пам’ятника Святому Миколаю в історичний частині міста, де діти побачили саму скульптуру, Атріум – розкопки фундаменту старої православної церкви Св. Миколая, а також відвідали сучасний храм Св. Миколая ПЦУ.
Участь викладачів-гідів у практичній сфері туризму – це ще один приклад внеску кафедри туризму та економіки у реальний розвиток туристичної сфери у Кривому Розі.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 1243
11 листопада 2023 року силами кафедри туризму та економіки забезпечене проведення чергового заняття з активного туризму для дітей Кривого Рогу і називалося «Випробування туризмом».
Цього разу заняття організовані в рамках ініціативи "Я поруч", яка реалізується в рамках проєкту “Підтримка дітей та молоді шляхом зміцнення потенціалу низових ініціатив швидкого реагування в Україні”, що реалізує громадська організація Асоціація Української Миротворчої Школи за фінансової підтримки Terre des Hommes Germany.
Заняття проведення у 2 етапи: у спортзалі діти вчилися ставити туристичні намети та в'язати вузли. На скеледромі «Скеля – 312» відпрацьовані навички скелелазіння. У заняттях взяли участь 14 дітей віком 8-12 років.
Наставниками молоді виступили зав. кафедри туризму та економіки Володимир Казаков, декан факультету географії, туризму та історії Олександр Матіщук, магістрантка 1 року навчання спеціальності "Географія" Тетяна Шостак та студент 4-го курсу спеціальності 242 «Туризм» Максим Агафонов.
Громадська діяльність кафедри здійснена у співпраці з ГО "Жіноча сотня. М. Кривий Ріг". Громадська робота, яку виконує кафедра є суспільно значущою і вже є визнаною в місті Кривому Розі. Приємно відмітити, що координатором заходу стала випускниця історичного факультету КДПУ – Надія Вашкевич.
Здобуті навички допоможуть дітям у майбутньому опановувати різні види активного туризму, сформувати активну життєву позицію, а можливо і обрати професію інструктора активного туризму.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 1013
6 жовтня 2023 року силами кафедри туризму та економіки забезпечене проведення туристичного квесту для дітей ВПО в місті Жовті Води.
Наставниками молоді виступили зав. кафедри туризму та економіки Володимир Казаков, декан факультету географії, туризму та історії Олександр Матіщук і магістрантка 1 року навчання спеціальності "Географія" Тетяна Шостак.
Громадська діяльність кафедри здійснена за сприяння благодійного фонду "Право на захист". Захід провели благодійники і впевнені, що це сприятиме інтеграції ВПО у місцеву громаду. Громадська робота, яку виконує кафедра є суспільно значущою і вже вийшла за межі Кривого Рогу. Приємно відмітити, що координатором заходу стала випускниця географічного факультету КДПУ і вихованка кафедри туризму та економіки – Марія Титова.
На спортивному майданчику міського стадіону Жовтих Вод діти вчилися ставити намети, в’язати туристичні вузли та долати смугу перешкод: навісна переправа, маятник, паралельні перила, метелик. У квесті брали участь діти 10-12 років.
На кінець заняття дітям була приготовлена на багатті справжня туристична каша з чаєм. Заходу сприяла чудова сонячна осіння погода.
Здобуті навички допоможуть дітям у майбутньому.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 671