17 жовтня 2024 року відбулася звітна конференція з виробничої практики здобувачів освіти групи ТУР-21 зі спеціальності 242 "Туризм".
Цього разу виробничу практику студенти групи ТУР-21 проходили в різних туристичних організаціях міста: Туристичний клЮб "Невгамовні гідеси" туристичний центр "Кривбастур", турагенції КрасінТур, Євротур та Tri-K Travel.
Також 2 студентки працювали в готелях Греції (Мартенс Марія)та Нідерландів (Образцова Валерія).
Як результат практики студенти поглибили свої знання в практичній сфері, проаналізували документацію підприємств, які були їх базою практики.
Також долучились до аналізу специфіки ринку туристичних послуг та розробки турів, взяли участь у навчальних екскурсіях, під час яких аналізували як роботу гідів, так і структуру та особливості туристичних локацій.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 316
З 14 по 17 червня 2024 року відбулася навчальна практика зі спортивного туризму. Головною метою подібної практики стояло ознайомлення студентів зі змістом туристичного походу з рюкзаками, логікою маршруту, тактикою та стратегією руху маршрутом, визначення місць наметових таборів, розрахунок харчування та кошторису, набуття особистого досвіду учасника спортивного туристичного походу. Керівником практики, організатором та керівником самого походу виступив інструктор зі спортивного туризму, зав. кафедри туризму та економіки КДПУ - Володимир Казаков. Загалом у туристичному поході взяло участь 32 особи.
Учасниками туристичного походу стали студенти різних спеціальностей університету, де викладаються дисципліни спортивно-туристичного змісту спеціалізацій освітніх програм "Фізична культура" (ФК-22), "Географія. Організатор краєзнавчо-туристичної роботи" (ГТ-22 та ГОЕ-21) та "Туризм і рекреація" (ТУР-23 та ТУР-22). Групу склали студенти 2-х курсів, а також випускники університету різних років та просто бувалі туристи з Кривого Рогу та міста Долинської.
Маршрут походу був абсолютно новим, ніхто і ніколи таким шляхом в цій цікавій природній місцині ще не ходив. Район походу - долина річки Інгул - мало відвідуваний край України, який розташований на межі Кропивниччини та Миколаївської області. У програмі походу на маршруті наступні цікаві пам’ятки природи та населення:
- гарна долина річки Інгул, яка обрамлена гранітними скелями та балками;
- гранітні скелі – «Чортів міст», «Стовп» (або скеля «Три богатирі»), «Пугач», «Міні Аю-Даг» та безліч безіменних;
- кам’яний гранітний мегаліт в урочищі «Монастирище»;
- русло ріки, яке петляє серед островів і степів, а місцями збігає з порогів і перекатів;
- Софіївське водосховище з островом «Скеля» та водоспадом красенем;
- тихі й невеличкі села (Седнівка, Ганно-Требинівка, Інгульське, Софіївка, Новорозанівка, Завтурове та ін.);
- загадкові місця покинутих історичних сіл (Кугушеве, Буньківка, Семенівка, Фурдієве, Любовичка, Костянтинівка);
- дика степова природа Регіонального ландшафтного парку «Приінгульський».
Всі дні походу виявились насиченими пригодами, подіями та враженнями.
Щодня у туристів були – гаряча вечеря та сніданок, на обід – бутерброди та обід туриста.
Маршрут був пішохідним ґрунтовими дорогами та стежками пересіченою місцевістю, ночівлі на березі річки та водосховища. У селах усюди зустрічали доброзичливі мешканці. А в селі Ганно-Требинівці навіть запропонували переночувати всередині будівлі колишньої сільради та перечекати добовий дощ першого великого ходового дня 15 червня.
Старт походу був в селі Седнівка, закінчення маршруту – село Софіївка (неподалік Нового Бугу). Загальна довжина пішого маршруту – 45 кілометрів. Складність походу – для початківців, значної фізичної підготовки не вимагається, маршрут на майбутнє підходить для дітей з 8 років(у супроводі дорослих). Це важливо, адже майбутні педагоги можуть сюди водити дітей вже під власним керівництвом.
Разом 4 дні трекінгу.
Графік туристичного походу «Долиною річки Інгул» по днях:
14.06. – о 15.00 виїзд з Кривого Рогу та прибуття на старт маршруту в село Седнівка. Перепакування речей. Перша ночівля на березі Інгулу. Ночівля на узліссі та березі ріки Інгул. Перехід – 2 км.
15.06. Піший перехід долиною Інгулу до села Ганно-Требинівка. Відстань переходу – 14 км.
16.06. Піший перехід правим берегом Інгулу до села Новорозанівка. Ночівля на березі Софіївського водосховища на Інгулі. Відстань пішого переходу – 17 км.
17.06. Піший перехід степовими просторами ландшафтного парку до греблі Софіївського водосховища з водоспадом та вихід до села Софіївка. Відстань переходу – 12 км. Від’їзд до Кривого Рогу о 17.00.
Практика відбулася! Студенти отримали масу теоретичних і методичних знань зі спортивного туризму та отримали уявлення про підготовку, організацію і проведення туристичних походів. Це знадобиться багатьом у майбутній професійній діяльності у закладах освіти та в туристичному бізнесі.
Вступай на спеціальність 242 Туризм і рекреація і твоє життя заграє новими фарбами!
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 779
З 8 по 20 квітня 2024 року на кафедрі туризму та економіки у студентів 2 курсу (ТУР-22) спеціальності 242 Туризм і рекреація проходила навчальна практика з екскурсійної справи. Термін та зміст практики відповідав освітній програмі «Туризм», навчальному плану та графіку навчального процесу. Керівник практики – найкращий гід України 2021 року за версією Ukraine Tourism Awards та зав. кафедри туризму та економіки КДПУ – Володимир Казаков.
Цього року ця навчальна практика відбулася у режимі офлайн – наживо. Більша частина групи проходила практику в Україні. Базою практики став Кривий Ріг, а також місто Кропивницький. Розроблений багаторічний екскурсійний продукт міста – це чудовий ресурс для відпрацювання завдань практики. Студенти, які тимчасово перебувають за кордоном отримали індивідуальні завдання і представили свої екскурсії у вигляді справжніх віртуальних екскурсій. Не гуляв ніхто)))
Основні завдання екскурсійної практики: 1)відвідання топових екскурсійних маршрутів містом (музейні, історичні, індустріальні); 2)участь у розробці нового екскурсійного маршруту та збір експедиційного матеріалу; 3)відвідання тренінгу з екскурсійної справи від керівника практики; 4)підготовка проєкту командної екскурсії; 5)проведення екскурсії; 6)участь у одноденному екскурсійному турі до міста Кропивницький та ознайомлення з типовим прикладом подієвого туризму та місцевих міських екскурсій.
Під час практики студенти взяли участь як екскурсанти у наступних екскурсіях та заходах:
- Південний ГЗК (до залізорудного кар’єру та музею підприємства) – дві екскурсії в одній від різних гідів, у тому числі й керівника практики;
- До музею Криворізького історико-краєзнавчого музею, де ознайомились не лише з експозиціями музею, а й зі змістом музейної екскурсії;
- Екскурсія-тренінг «Проспектом Поштовим» від керівника практики;
- Екскурсійна експедиція до Гданцівки зі збором первинного польового матеріалу для майбутньої екскурсії, обхід маршруту – від керівника практики та практикуючої гідеси міста Олени Лєдовської;
- Шляхова екскурсія від керівника практики під час туру до міста Кропивницький;
- Музейна екскурсія до Кропивницького обласного краєзнавчого музею (також під час туру до міста Кропивницький);
- Екскурсія історичним центром міста Кропивницький (також під час туру до міста Кропивницький);
- Підготовлена і проведена власна міні-екскурсія проспектом Поштовим;
- Додаткові індивідуальні відвідування подій та локацій Кривого Рогу.
Екскурсійний тур організований і проведений керівником практики, де участь взяли не лише студенти, а й мешканці Кривого Рогу.
Що набули студенти? Побачили різні методики та техніки проведення екскурсій, ознайомилися зі змістом екскурсій, методами вирішення форс-мажорних ситуацій під час екскурсій, технологіями проведення екскурсій у військовий час та під час повітряних тривог, з процедурою підготовки та проведення екскурсій. Підсумком стала власна розробка екскурсійного маршруту та перший досвід проведення міської вуличної екскурсії. Отримані знання та сформовані вміння стануть фундаментом формування практичних компетентностей майбутніх гідів.
Подібний досвід організації і проведення екскурсійної практики може бути рекомендований й іншим ЗВО, які ведуть підготовку студентів зі спеціальності 242 «Туризм і рекреація».
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 704
18-19 листопада 2023 року студенти спеціальності 242 Туризм і рекреація та 014 Середня освіта (Географія) за рекомендацією та під керівництвом викладачів кафедри Володимира Казакова та Ірини Остапчук відвідали культурну подію "Мультимедійна інсталяція ВІКНО. Кривий Ріг в минулому столітті. Проєкт Ренато Ортіса".
Автор проєкту за допомогою сучасних технологій органічно поєднав минуле і сучасне. Відвідувачі заходу під музичний супровід мали змогу зануритися у Крвивий Ріг ХХ століття: прогулятися по старовинним вуличкам, видобувати залізну руду разом із шахатярми, купатися у криворізьких ставках після робочого дня, побувати на відкритті однієї із криворізьких шахт, відбудувати металургійний комбінат після другої світової війни, оглянути панораму міста на скелях МОДРу, прогулятися дитиною по парку вм. Ф. Мершавцева....Кожен, завдяки яскравому зануренню зміг відчути той Кривий Ріг, який можливо і не бачив.
Відвідування студентами заходу мало на меті не лише культурний і духовний розвиток, а й - професійний, адже наразі студенти освоюють дисципліни "Краєзнавство" та "Туристичне краєзнавство".
Переглянути рілз події можна за посиланням https://www.instagram.com/reel/Cz1aIXkiF3K/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 568
1.11.2023 р. студенти групи ТУР-20 спеціальності 242 Туризм звітували про результати виробничої практики в турагенствах.
Практика тривала з 1.09.2023 по 19.10.2023 рр. Зорганізувати практику в умовах військового стану було не легкою задачею, однак всі здобувачі освіти були розподілені по туристичних агенціях міста, які активно працюють, окремі студенти практикувались за кордоном.
Виробнича практика є важливим елементом в ситемі навчання, оскільки дозволяє закріпити отримані під час аудиторного навчання знання, вміння та навички та напрацювати практичний досвід в галузі туризму.
Під час звітної конференції було презентовано результати практики, здобувачі освіти поділились враженнями від набутого досвіду і ствердились у правильному виборі майбутньої професії, висловили бажання працювати в сфері туризму по завершенню навчання.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 608
17.09.2023 року відбувся рекламно-інформаційний тур збірної групи студентів 1-4 курсів спеціальності 242 "Туризм" до Парку-готелю "Скіфія". Студентський тур організований кафедрою туризму та економіки силами зав. кафедри Володимира Казакова та студента 4 курсу Давида Яновського в рамках виробничої практики. Метою рекламника було ознайомлення зі структуро, особливістю розвитку і роботи, послугами, професіями та будівництвом нового курорту в центрі степу України, який може стати місцем майбутньої праці наших випускників.
Парк-готель розташований поблизу міста Новоукраїнка Кіровоградської області на березі водосховища ріки Чорний Ташлик. Суперсучасний курорт будується з 2021 року і наразі набув вже величезної популярності у туристів. За умов війни, минулого і цього року, Парк-готель став меккою для відпочивальників. Об'єкт ще будується, але вже функціонуюча зона перетворилася на сучасний курорт з європейським рівнем інфраструктури і сервісу. У планах власника - велике будівництво наступного року.
Студентську групу КДПУ радо зустріли на рецепції, побачили в наших студентах потенційних працівників різних напрямів. Тому екскурсію для студентів КДПУ провів директор Парку-готелю. Під час екскурсії були показані всі збудовані і майбутні дрібниці курортного комплексу - готельні будиночки з вулицями і дитячими зонами, вілли і котеджі, басейни і ресторан, парк і озера з фонтанами, пляжні зона з бунгало та різними атракціонами, бари та туалети, контактний зоопарк, велику автомобільну парковку та багато іншого.
Керівництво Парку-готелю висловило пропозицію до студентів туристів КДПУ щодо проходження виробничих практик і стажувань на їх базі, а також було запропоновано розглянути варіанти роботи за туристичним фахом у літні сезони. Рекламний тур став фактичною зустріччю зі стейхолдером і сподіваємося, що наші випускники підуть у професійне життя справжніми фахівцями у сфері обслуговування туристів.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 771
Одним із пунктів професійного зростання студентів спеціальності 242 "Туризм" є розширення знань про туристичні ресурси України. Відвідування туристичних магнітів закладає засади про розміщення, особливості різних цікавих об'єктів, а також їх включеність до туристичних маршрутів і відвідуваність.
У нашій сусідній Кіровоградській області одним з таких туристичних магнітів є «Хутір Надія» - державний заповідник-музей І. К. Карпенка-Карого (Тобілевича). Цей обєкт має національне значення щодо ставновлення українського театру та активно відвідується туристами з Кривого Рогу.
Тому 17 вересня 2023 року в рамках студентського туру, збірна група студентів (1-4 курси) спеціальності 242 "Туризм", на чолі з зав. кафедри туризму та економіки Володимиром Казаковим і студентом 4-го курсу Давидом Яновським, відвідала "Хутір Надію".
Студенти різних курсів ознайомилися зі стандартною екскурсією музеєм, структурою парку та різних історичних об'єктів, рекреаційними ділянками, театральним полем, системою доріжок, інформаційними стендами, автомобільною парковкою та санітарною зоною. Своїми очима студенти побачили та відчули дорогу з Кривого Рогу (130 км), вивчили автомобільні шляхи, що ведуть до заповіднику-музею.
У своїй майбутній роботі студенти зможуть більш кваліфіковано підійти до розробки нових туристичних маршрутів, залучати туристів і розвивати туристичну сферу.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 610
Цей пост про життя студентки групи ТУР-21, старости цієї групи і дівчини, яка подає великі надії в туризмі – Валерії Образцової. На сьогодні це одна з примітних студенток нашої спеціальності 242 Туризм. Все, що написано далі – це її невелика розповідь про початок свого професійного зростання під час стажування в рамках практики з туризму.
«Живучи за правилами «Якщо є можливість - треба її використовувати» я прийняла запрошення давніх друзів моєї мами і поїхала працювати в Італію, до прекрасного курортного міста на березі Адріатичного моря - Ріміні.
Не дарма ж я на факультет туризму вступала!
Дорога туди ще два роки назад зайняла б максимум півтора дня: потяг або автобус до Києва, а далі сезонні рейси з Борисполя до Ріміні. Але з початком повномасштабного вторгнення для мене найзручнішим варіантом став автобус. Дорога займає приблизно 40-46 годин в залежності від черг на кордоні.
Я заздалегідь знала куди їхала, тому умови праці були відомі мені заздалегідь:
— Робота в ресторані готелю (офіціант);
— Графік роботи з 7:00 - 14:00; 18:00 - 22:00;
— Дати роботи 15.05.23 - 30.09.23
— Харчування та проживання за рахунок роботодавців;
— Заробітна платня 1300 – 1400 євро;
Єдиним питанням були вихідні. Як виявилось пізніше - зазвичай їх не буде, але якщо домовитись заздалегідь, то два-три дні вам виділять (я так вже встигла на концерт до Мілану з’їздити).
До моїх обов’язків входить: накрити шведський стіл, засервірувати столи для клієнтів та по завершенню віднести це все на кухню та прибрати столи. Так три рази на день.
Готель в якому я працюю називається CAROLIN. Це невеликий сімейний готель на третій лінії від моря в районі Мірамаре. Номерний фонд: 30 номерів. Місткість ресторану готелю - 80 осіб. Кількість персоналу - 9 осіб.
Поруч є вся необхідна туристам інфраструктура: пляж 7 хв. пішки, супермаркет 5 хв. пішки, аеропорт 20 хв. пішки, залізнична станція 7 хв. пішки, зупинки трьох видів транспорту в 5 хв.
Цього року власник підписав контракт з Польським туристичним агентством mamuno.pl. Вони організовують групові поїздки до Італії (і не тільки) польським підліткам. Тому готель відвідують в основному поляки.
Загалом робота не дуже тяжка, проте втомлюєшся під кінець дня доволі сильно. Але не дивлячись на це є багато переваг, наприклад - вдосконалення іноземних мов. Англійська та Італійська тут в активі, також, через те, що приїздять в основному поляки я почала трошки розуміти і розмовляти польською. Також, спілкування з різними людьми різних вікових категорій дуже йде на користь та допомагає розкритись і перебороти мовний бар’єр.
Всі мої очікування повністю виправдались) Не дивлячись на те, що графік доволі щільний, іноді в мене є час на подорожі. За час роботи я встигла відвідати Мілан, Анкону, Сан-Маріно, Річоне, Рим та Болонью. Також, ми часто виходимо на дискотеки в бар, або на прогулянки з персоналом та власниками. А обідню перерву зазвичай я просто проводжу на пляжі.
Дирекція готелю зі мною укладала угоду, тому моє стажування було офіційним і законним (дивіться останні фото).
Загалом це дуже корисний досвід! Тим паче пов’язаний з моєю спеціальністю! А приємним бонусом є доволі хороша заробітна платня та практика у туристичній сфері».
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 764
З 5 червня по 9 липня 2023 року на кафедрі Туризму та економіки у студентів 1-3 курсів спеціальності 242 Туризм проходили навчальні практики «Вступ до фаху», «Активний туризм» та «Навчальна практика в турагенстві».
Нажаль, через військові дії та з урахуванням безпекових умов, практики проходили в очно-дистанційному форматі. Але і при таких обмеженнях, завдання практик були виконанні. Студенти самостійно працювали, використовуючи дані мережі інтернет та віртуальні туристичні ресурси, через очне спілкування з керівником практики (доцент Шиян Д. В.) отримали консультативну допомогу та засвоїли практичні навички в певних видах туризму.
Деякі студенти (Побережняк А., Шевченко Д., Мартенс М., Богдан В., Мараховська К.) виявили бажання виконати завдання практик на закордонній базі – курортах Золотого Берега Болгарії, де працюють за контрактами до завершення туристичного сезону в різних сферах гостинності та туризму.
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 535
28.02.2023 студенти групи ТУР-21 відвідали оглядову екскурсію містом.
Програма екскурсії включала відвідування:
1 - Музею трудової слави Південного ГЗК,
2 - скансен гірничої техніки ПАТ АрселорМіттал Кривий Ріг,
3 - екскурсія по історичному центру міста: місце розкопок Свято-Миколаївської церкви, проспект Поштовий,
4 - оглядова екскурсія містом.
Організатором і керівником екскурсійної практики виступила доцент кафедри і водночас практикуючий гід Кривого Рогу - Остапчук Ірина Олександрівна. Екскурсія відбулася в межах практичної підготовки студентів спеціальності 242 Туризм "Навчальна практика з екскурсійної справи".
Під час екскурсії у студентів було завдання - здійснити грунтовний аналіз роботи гідів; виявити специфічні риси проведення автобусно-пішохідної екскурсії та екскурсії в музеї; розробити пропозиції по вдосконаленню підготовки і техніки проведення екскурсій.
Студенти і екскурсоводи отримали задоволення від живого спілкування і обміну досвідом з особливостей підготовки і проведення екскурсій.
Далі буде .... все Україна
- Автор: Кафедра туризму та економіки
- Перегляди: 487