Кафедра педагогіки
Криворізький державний педагогічний університет

Завершилася перша серія навчальних вебінарів у межах проєкту Erasmus+ BURN, який координується ТНПУ ім.В.Гнатюка в якому КДПУ є відповідальним за диссемінацію партнером.

зображення viber 2024 04 23 15 42 20 254

З 22 квітня по 27 травня 2024 року тривала перша серія навчальних вебінарів «Принципи розробки курсів у ЄС» у рамках проєкту BURN – «Посилення психологічної стійкості і благополуччя університетів у (після-) воєнній Україні» (№101129379-BURN-ERASMUS-EDU-2023-CBHE), що підтримується ЄС в межах конкурсу Erasmus+ KA2 CBHE.

зображення viber 2024 04 29 16 44 05 683

Команда університету у складі К.Бондар (проектний менеджер), В.Гаманюк, О.Остроушко (адміністративні менеджери), О.Шестопалової, О.Чаркіної, З.Мірошник, О.Білозір, О.Когут (відповідальні виконавці), І.Мінтій (технічний працівник) пройшли цикл вебінарів щодо дизайну та конструювання курсів 3 рівнів підготовки: бакалавр, магістр, доктор філософії відповідно до стандартів ЄС.

Під час кожного вебінару учасники ділилися досвідом створення навчальних програм, силабусів, структури курсів, методів роботи й оцінювання, а також механізмами оцінювання курсів на університетському рівні.

Навчання розпочалося з вивчення естонського досвіду розробки навчальних програм. Ану Леуска з Тартуського університету поділилася порадами щодо створення вибіркової дисципліни для студентів педагогічних спеціальностей «Запровадження кризового втручання». Експерти Тартуського університету також провели другий вебінар на тему: «Супровід онлайн навчання за допомогою платформи Moodle».

зображення viber 2024 05 07 15 01 58 670

Партнери з Латвійського університету презентували вебінар «Латвійський досвід в розробці навчальної програми», що відбувся 29 квітня 2024 року. Доктор Анда Апман, доцент і директор бакалаврської програми з психології, продемонструвала методологію логічного розподілу оцінювання знань і навичок у рамках курсу, розкривши, як ці компоненти підвищують готовність програми. Др.Лаура Пірсько під час вебінару щодо психологічної служби університету обговорювала зміст практики магістрів, яка здійснюється на базі психологічної служби Латвійського університету та критеріїв супервізійної оцінки.

зображення viber 2024 05 14 15 05 11 673

Представники Міжнародного психоаналітичного університету Берліна провели два вебінари. 7 травня 2024 року доктор Філ Лангер і доктор Ларс Кухінке розповіли про німецький досвід у розробці навчальних програм, систему психологічної освіти, підкресливши її відкритість та автономію авторів курсу щодо змісту та розподіл компетентностей, співвідношення відповідно ОНП у Німеччині. Ключові елементи курсу включають детальний опис, умови, огляд курсу, цілі навчання і політику оцінювання. 14 травня 2024 року Вібке Стеллінг, керівник відділу акредитації і документації, та Крістін Меллерс, відповідальна за оцінювання, заходи та програму наставництва, ділилися досвідом на вебінарі «Стратегії оцінювання курсу в Міжнародному психоаналітичному університеті Берліна».

зображення viber 2024 05 23 14 05 30 134

Підсумковий вебінар «Обмін досвідом: принципи розробки курсу в Європейському Союзі» провела проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва, координатор проєкту, професор Ірина Задорожна. Вона поділилася досвідом розробки навчальних програм, визначення цілей, компетенцій і побудови командної роботи над курсом, які представники ТНПУ отримали в рамках попереднього проєкту Erasmus+ MultiED.

зображення viber 2024 05 27 23 51 58 777

Знання, навички та вміння, набуті під час цього циклу вебінарів, професорсько-викладацький склад КДПУ застосують під час створення нових навчальних дисциплін і курсів, передбачених проєктом BURN, що має на меті пом’якшити наслідки війни на психічне здоров’я студентів та співробітників українських університетів, підвищити рівень обізнаності про травму, розвивати досвід надання психологічної допомоги та сприяти психологічній стійкості в українських ЗВО.

Більше про проект https://burn.kdpu.edu.ua/

Жовтень 2024