- Автор: Кафедра фізики та методики її навчання
- Перегляди: 859
Слюсаренко Микола Анатолійович – завідувач кафедри фізики та методики її навчання, кандидат педагогічних наук, доцент.
Освіта: в 2001 р. закінчив з відзнакою фізико-математичний факультет Криворізького державного педагогічного університету зі спеціальності „Фізика та основи інформатики”; в 2004 р. закінчив аспірантуру при Криворізькому державному педагогічному університеті зі спеціальності „Фізика твердого тіла”.
Захистив у 2012 р. в НПУ ім. М. П. Драгоманова дисертацію "Задачний підхід у навчанні природничих дисциплін у педагогічному університеті" на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.09 – теорія навчання.
У 2015 році отримав вчене звання доцента кафедри фізики та методики її навчання.
- Автор: Кафедра фізики та методики її навчання
- Перегляди: 1206
Соловйов Володимир Миколайович - професор, доктор фізико-математичних наук.
Володимир Миколайович закінчив Криворізький педагогічний інститут у 1975 році. За розподілом залишився працювати старшим інженером кафедри фізики. З 1979 р. – на викладацькій роботі: асистента, старшого викладача, доцента кафедри математичного аналізу. У 1992 р. очолив створену кафедру інформатики та прикладної математики. З 1981 р. кандидат фізико-математичних наук (01.04.07. – фізика твердого тіла, Політехнічний інститут, м. Ленінград), з 1993 р. – доктор наук з тієї ж спеціальності (Інститут фізики НАН України, м. Київ). У 1997-2000 рр. працював на посаді декана фізико-математичного факультету. З 2000 по 2016 рр. викладав у інших вузах міст Кривого Рогу та Черкас. Відмінник освіти України, нагороджений медалями А.С.Макаренка, «За наукові досягнення».
Автор понад 450 друкованих праць з моделювання складних систем різної природи, прогнозування і попередження критичних і кризових явищ. Підготував 9 кандидатів наук.
- Автор: Кафедра фізики та методики її навчання
- Перегляди: 812
Балабай Руслана Михайлівна - професор, доктор фізико-математичних наук.
У 1982 році з відзнакою закінчила фізико-технічний факультет Харківського політехнічного інституту за спеціальністю «криогенна електроніка». З 1984 року працює у Криворізькому педагогічному університеті. У 1993 році рішенням Спеціалізованої вченої ради Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова Балабай Р.М. присуджено науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук за дисертаційне дослідження «Конфігурації точкових дефектів у кремнії при критичних концентраціях» зі спеціальності 01.04.07 «Фізика твердого тіла». У 1999 році присвоєне вчене звання доцента. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук "Особливості розподілу електронної густини в нанорозмірних функціональних матеріалах" зі спеціальності 01.04.07 – Фізика твердого тіла захищена у 2014 в Спеціалізованій вченій раді Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2018 році присвоєне вчене звання професора.
- Автор: Кафедра фізики та методики її навчання
- Перегляди: 1379
Здещиц Валерій Максимович - доктор технічних наук, професор кафедри фізики та методики її навчання.
Народився у 1951 р. в Білорусі.
Вищу освіту отримав у Московському інженерно-фізичному інституті на факультеті теоретичної та експериментальної фізики за спеціальністю ״Експериментальна ядерна фізика״.
У 1989 р. захистив кандидатську дисертацію ״Визначення енерговиділення ядерних зарядів та пробігів теплового випромінювання методом сильної хвилі״ з присудженням наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук.
З 1991 р. працював на кафедрі фізики Криворізького технічного університету доцентом кафедри фізики. У 2003 р. Атестаційною колегією присвоєно вчене звання доцента по кафедрі фізики.
В 2007 р. захистив докторську дисертацію з присудженням наукового ступеня доктора технічних наук. З 2008 р. працював на посаді професора кафедри фізики Криворізького технічного університету.
На кафедрі фізики та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету працює з березня 2009 року, де читає лекції з дисциплін “Молекулярна фізика”, “Електрика і магнетизм”, “Термодинаміка і статистична фізика”, “Фізика ядра і фізика елементарних частинок”, “Сучасні методи експериментальних досліджень”.
Основні результати наукової та педагогічної діяльності опубліковані в більш ніж 100 роботах. Автор 10 патентів України на винаходи.
Здещиц В.М. – автор навчальних посібників для студентів вищих навчальних закладів “Молекулярна фізика і термодинаміка”, “Термодинаміка і статистична фізика”, “Оптика. Атомна та ядерна фізика”, “Субатомна фізика”, “Сучасні методи експериментальних досліджень у фізиці”, багатьох навчально-методичних посібників.
Наукові інтереси лежать в області розвитку наукових основ та техніки вимірювань параметрів фізичних процесів за допомогою волоконно-оптичних та цифрових технологій.
Професор Здещиц Валерій Максимович є керівником науково-методичного проекту з розробки мініатюрних лабораторних установок для проведення фронтальних лабораторних робіт з фізики.
- Автор: Кафедра фізики та методики її навчання
- Перегляди: 1328
Білинський Ігор Васильович – професор кафедри фізики та методики її навчання, професор, доктор фізико-математичних наук.
У 1986 році закінчив Дрогобицький державний педагогічний інститут імені Івана Франка за спеціальністю «вчитель математики та фізики».
У 1995 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Екситонні та електронні стани надтонких напівпровідникових плівок і простих гетероструктур напівпровідників» за спеціальністю 01.04.10 «Фізика напівпровідників і діелектриків» на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.07.01.06 при Чернівецькому державному університеті ім. Ю.Федьковича.
У 2017 році на засіданні спеціалізованої вченої ради Д76.051.01 Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича захистив докторську дисертацію «Електронні, діркові та екситонні стани у гетеросистемах з квантовими точками» за спеціальністю 01.04.10 – фізика напівпровідників та діелектриків.
Автор близько 180 наукових та навчально-методичних праць.
- Автор: Кафедра фізики та методики її навчання
- Перегляди: 1056
Кадченко Валентина Миколаївна ˗ кандидат фізико-математичних наук, доцент, доцент кафедри фізики та методики її навчання.
У 1972 р. з відзнакою закінчила фізико-математичний факультет Криворізького державного педагогічного інституту за спеціальністю «фізика та математика», працювала вчителем фізики у сільській школі.
З 1974 по 1977 навчалася в аспірантурі Інституту фізики АН Естонії в лабораторії рентгенівської спектроскопії.
З 1978 р. кандидат фізико-математичних наук зі спеціальності 01.04.07. фізика твердого тіла. Тема дисертації «Запасання енергії в лужногалоїдних кристалах при опроміненні ультрам'якими рентгенівськими променями».
На кафедрі фізики Криворізького державного педагогічного інституту (нині університету) працює з 1978 року. У 1983 р. отримала вчене звання доцента по кафедрі фізики.
З 1980 по 1988 рр. була проректором КДПУ по заочному навчанню, з 1988 року по теперішній час – доцент кафедри фізики та методики її навчання, одночасно з 1998 року – заступник декана фізико-математичного факультету.
З 2005 р. по 2013 р. – декан фізико-математичного факультету.
Наразі викладає навчальні дисципліни «Оптика», «Атомна і ядерна фізика», «Сучасний демонстраційний фізичний експеримент», є керівником виробничої педагогічної практики студентів спеціальності 014.08 Середня освіта (Фізика). З 2019 року завідує новоствореною Навчально-науковою лабораторією з фізики при кафедрі фізики та методики її навчання.
За час наукової та науково-педагогічної діяльності опубліковано 57 наукових праць, 7 навчально-методичних посібників.
Наукові дослідження з фізики фоточутливих напівпровідникових плівок проводила у рамках госпдоговірних тем кафедри фізики як виконавець та керівник теми. Як виконавець була залучена до комплексної теми кафедри «Удосконалення методики навчання фізики в сучасній школі та педагогічних ВНЗ» та держбюджетної теми «Розробка методології проведення фронтальних лабораторних робіт з фізики в умовах кредитно-модульної системи навчання».
Керує науково-дослідницькою роботою студентів, у співавторстві зі студентами опубліковані 26 статей, 3 студенти мають відзнаки Всеукраїнських конкурсів наукових робіт.
За сумлінну творчу працю, високий рівень професіоналізму, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, нагороджена почесними грамотами Виконкому Криворізької міської ради, Дніпропетровської ОДА, Міністерства освіти і науки України. Нагороджена нагрудним знаком «Відмінник народної освіти».
Наукові інтереси: фізика, історія фізики, методика навчання фізики у середній та вищій школі.
- Автор: Кафедра фізики та методики її навчання
- Перегляди: 1018
Мальченко Світлана Леонідівна - кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики та методики її навчання.
У 2005 році закінчила магістратуру в Криворізькому державному педагогічному університеті зі спеціальності 8.01010301 ПМСО. Фізика.
У 2008 році закінчила аспірантуру зі спеціальності астрофізика, радіоастрономія в Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського на кафедрі астрономії та методики фізики.
Протягом 2007-2010 років працювала молодшим науковим співробітником НДІ «Кримська астрофізична обсерваторія».
18 червня 2010 року на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.04 Одеського національного університету імені І. І. Мечникова захистила дисертаційну роботу «Ве-зорі спектральних класів В0-В3 в молодих розсіяних зоряних скупченнях» на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.03.02 Астрофізика, радіоастрономія.
У 2015 році отримала вчене звання доцента кафедри фізики та методики її навчання.
- Автор: Кафедра фізики та методики її навчання
- Перегляди: 1209
Хараджян Наталя Анатоліївна - доцент кафедри фізики та методики її навчання, кандидатка педагогічних наук.
Має вищу освіту за спеціальністю «Фізика та основи інформатики», кваліфікацію «Вчитель фізики та основ інформатики», що відповідає профілю кафедри.
В 2018 році здобула другу вищу освіту за напрямом підготовки «Комп’ютерна інженерія» та отримала ступінь спеціаліста з комп’ютерної інженерії. Має досвід навчальної, навчально-методичної та науково-дослідної роботи.
Загалом має понад 80 друкованих праць.
Хараджян Н.А. є засновницею та ідейним натхненником «Школи Робототехніки». Школа працює вже 4 роки поспіль. За ці роки було проведено сотні майстер класів з робототехніки та малювання 3d ручкою. Також Наталя Анатоліївна очолила нещодавно створений STEM-центр.
Досвід викладацької роботи в університеті – 20 років.
Протягом останніх 5 років учні під керівництвом Хараджян Н.А. займають призові місця на конкурсі Малої академії науки.
- Автор: Кафедра фізики та методики її навчання
- Перегляди: 1034
Прихожа Юлія Олександрівна – аспірантка 4 року навчання, асистент кафедри фізики та методики її навчання.
У 2015 р. закінчила фізико-математичний факультет Криворізького державного педагогічного університету зі спеціальності «Фізика: інформатика»; в 2017 р. вступила до аспірантури при Криворізькому державному педагогічному університеті зі спеціальності «104 Фізика та астрономія».
На кафедрі фізики та методики її навчання працює з 2018 р., спочатку на посаді старшого лаборанта, з 2019 р. на посаді асистента.
Має публікації у вітчизняних та зарубіжних виданнях. Серед них публікації в журналах:Nanophotonics; Physics and Chemistry of Solid State; Наносистемы, Наноматериалы, Нанотехнологии; Сенсорна електроніка і мікросистемні технології; Журнал фізичних досліджень; Фізико-математична освіта. Брала участь у Всеукраїнських і Міжнародних конференціях. У 2020 р. стала переможцем у номінації «Кращий молодий дослідник» КДПУ.
Наукові інтереси: обчислювальна фізика, наноматеріали та нанотехнології, фізика, молекулярна фізика.
Викладає: молекулярну фізику, шкільний курс фізики, загальну фізику.
- Автор: Кафедра фізики та методики її навчання
- Перегляди: 776