Впродовж кількох місяців 2024 року викладачі кафедри географії та методики її навчання, а саме: кандидат географічних наук, доцент Олена Лакомова, доктор філософії (Науки про Землю), старший викладач Тетяна Карпенко проходили науково-педагогічне стажування за програмою «Інновації в освіті. Інноваційні технології викладання фахових дисциплін» в Сілезькій академії в м. Катовіце (Республіка Польща).
- Автор: Кафедра географії та методики її навчання
- Перегляди: 538
10 червня відбувся II Науково-практичний вебінар «Академічна доброчесність у науково-освітньому просторі: правові, технологічні, морально-етичні аспекти» за програмою Весняно-літньої школи з академічної доброчесності на підтримку акції «Переможні обрії освіти» та відкритого освітнього марафону «Навчання і розвиток в умовах війни. Разом до перемоги!». Організаторами вебінару виступили ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України спільно з компанією Clarivate.
В вебінарі прийняли участь як викладачі кафедри Карпенко Т.А., Лакомова О.Й., так і студенти першого та другого курсів факультету географії, туризму та історії.
Зустріч тривала довше, ніж було заплановано, через значну кількість питань і високу зацікавленість аудиторії в обговорюваних питаннях. Учасники вебінару знайшли зустріч надзвичайно корисною та отримали іменні електронні сертифікати.
- Автор: Кафедра географії та методики її навчання
- Перегляди: 1154
Навіть під час війни, викладачі кафедри географії та методики її навчання, факультету «Географії, туризму та історії», не перестають працювати в науковому напрямі. Так, 30 квітня 2022 р., викладачі факультету Лакомова Олена Йосипівна та Карпенко Тетяна Анатоліївна, виступили з науковою доповіддю на ІІI Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції студентів, аспірантів та науковців.
Матеріали були опубліковані в збірнику праць «Економіко - правові дискусії». Хоча формат конференції і он-лайн, і конференція була перенесена, а сертифікат виданий з затримкою, це все одно не вплинуло на рівень науково- практичного заходу.
- Автор: Кафедра географії та методики її навчання
- Перегляди: 1167
- Автор: Кафедра географії та методики її навчання
- Перегляди: 796
Викладачі кафедри Географії та методики її навчання,
Олена Лакомова та Тетяна Карпенко, пройшли он-лайн курс в Європейській академії наук і досліджень, Гамбург (Німеччина) та отримали сертифікати
Асоціація вчених Європейська академія наук та досліджень відповідає за забезпечення наукових реформ; організація наукових досліджень у різних галузях науки; забезпечення організації, координації, розвитку досліджень
Організація та проведення наукових досліджень, спрямованих на захист культури, традицій та звичаїв, зміцнення зв'язків між наукою та освітою, Академія застосовує єдину центро-управлінську модель досліджень, які проводяться в науково-дослідних установах, вживає заходів щодо оцінки ефективності
Курс «Методи дослідження» проводили досвідчені фахівці EASR академії за темами
1. Що таке дослідження ?
2. Що таке огляд літератури і навіщо він потрібний
3. Чому навички планування та управління важливі для досліджень
4. Звідки ви знаєте, що були добрим дослідником наприкінці проекту
- Автор: Кафедра географії та методики її навчання
- Перегляди: 991
з 7 по 14 лютого 2022 р. викладачі кафедри Географії та методики її навчання,
Олена Лакомова та Тетяна Карпенко, пройшли он-лайн курс в Європейській академії наук і досліджень, Гамбург (Німеччина).
Курс складався з 5 модулів (10 годин), навчання проводили досвідчені фахівці EASR академії.
Головними темами курсу є:
- забезпечення наукових реформ;
- організація наукових досліджень у різних галузях науки;
- забезпечення організації, координації, розвитку досліджень.
По закінченню курсу був виданий сертифікат, в перспективі - співпраця з академією та можливість публікації наукових досліджень в журналі Європейська академічна наука та дослідження.
- Автор: Кафедра географії та методики її навчання
- Перегляди: 855
21.10.2021 р. студенти-географи та викладачі кафедри географії та методики її навчання
прийняли участь у вебінарі «Сучасний підручник із географії: у фокусі запитів учителя й учнів покоління цифрових джунглів», що проводився за ініціативи кафедри географії та методики її навчання ТНПУ імені Володимира Гнатюка.
Спікеркою вебінару була Валентина Бойко (м. Київ), керівниця Інформаційно-видавничої агенції «Освіта України», членкиня Українського географічного товариства та Національної спілки журналістів України, авторка шкільних підручників і посібників із географії.
- Автор: Кафедра географії та методики її навчання
- Перегляди: 1465
Викладач кафедри географії та методики її навчання
Пантелєєва Наталя Борисівна ( з 10 червня по 10 липня 2021 року,)
прийняла участь у Міжнародній програмі підвищення кваліфікації керівників закладів освіти, педагогічних та науково-педагогічних працівників “Разом із Визначними Лідерами Сучасності: Цінності, Досвід, Знання, Компетентності і Технології для Формування Успішної Особистості та Трансформації Оточуючого Світу”
в обсязі 120 годин або 4 кредитів ЕСЕS (з них 15 годин інклюзивної освіти/0,5 кредиту ЕСЕS) та
присвоєння кваліфікації Міжнародний Вчитель/Викладач.
- Автор: Кафедра географії та методики її навчання
- Перегляди: 1596
Викладачі кафедри географії та методики її навчання
Ганчук Олена Вікторівна ( з 21.06.2021 р. по 31.07.2021 р) та
Мантуленко Світлана Вікторівна ( з 09.11.2020 р. по 18.12.2020 року )
пройшли Міжнародне стажування Collegium Civitas у місті Варшава, Польща,
Тема: «Інтернаціоналізація вищої освіти. Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі».
Після стажування викладачі отримали сертифікати на 180 годин, 6 кредитів ЄКТС.
- Автор: Кафедра географії та методики її навчання
- Перегляди: 1416
28 травня 2021р. викладачі кафедри географії та методики її навчання: Карпенко Тетяна Анатоліївна та Лакомова Олена Йосипівна прийняли участі в пленарному засіданні польсько-словацько-української конференції з проблем освіти в сучасний період.
На пленарному засіданні науковці з Литви, Польщі, Словаччини, України обговорювали проблеми розвитку суспільства за умов невизначеності.
Теми доповідей :
The situation of education in Poland during a pandemic.
Formation of the information society: training course onmanagement of internationalization and German-Ukrainian academic cooperation 2020-2021
Information systems and technologies in tourism.
Cosmopolitanization and the problem of education in the digital society.
Пленарне засідання відбулось на платформі Google Meet.
- Автор: Кафедра географії та методики її навчання
- Перегляди: 1042