28-29 жовтня 2021 року відбувся ІV Конгрес Соціологічної асоціації України «Трансформація соціальних інститутів в інформаційному суспільстві», який відбувався у дистанційному форматі. Після пленарного засідання, інформацію про яке ми подавали у попередньому дописі, було проведено секційні засідання з актуальних питань соціології.
Представники кафедри соціології та масових комунікацій презентували свої соціологічні напрацювання на секції «Безпека життєдіяльності та адаптація підлітків і молоді в суспільстві ризику», яку модерували докторка соціологічних наук, професорка Людмила Володимирівна Калашнікова та докторка соціологічних наук, професорка Алла Степанівна Лобанова. В роботі Секції взяли участь аспіранти та студенти 4 курсу спеціальності 054 Соціологія.
Загалом на онлайн-конференції було представлено цілу низку доповідей, які так чи інакше перегукувалися з напрямом секції. Викладацька когорта Криворізького педагогічного звернула увагу на такі соціологічні проблеми: «Безпековий потенціал особистості як основа убезпечення її життєдіяльності: емпірична верифікація повсякденних практик та стратегій» (доктор соціологічних наук, професор Л.В. Калашнікова)
«Освітні ризики у контексті пандемії Covid-19: актуалізація проблеми» (кандидат соціологічних наук, доцент І.В. Грабовець, кандидат соціологічних наук, доцентЛ.С.Черноус)
Докторка соціологічних наук, професор, професорка кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради Дікова-Фаворська Олена Михайлівна представила своє дослідження «Булінг-структура: спроба аналізу поведінкових моделей»
«Співзалежність як ризик для життєдіяльності підлітків та молоді: український контекст» (доктор соціологічних наук, професор А.С. Лобанова)
Після кожного виступу відбувався міні-брифінг, до якого долучалися колеги-викладачі з КДПУ та інших закладів України, студенти, аспіранти й здобувачі кафедри соціології та масових комунікацій. Жваве обговорення, гострі питання, обмін думками дали змогу встановити вектори для подальшого розвитку соціологічної думки.
Ознайомитися з відеозаписом роботи секції можна за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1iSKrksZ015tXsD5RQBbhRV1me8SQEHGD/view?usp=sharing