Кафедра української мови
Факультет Української філології

захист курсрвих24 

24 травня 2024 року на кафедрі німецької мови і літератури з методикою викладання в режимі Zoom-конференції пройшов захист курсових робіт з методики навчання німецької мови. Свої наукові роботи захищали студенти четвертого курсу групи НАФ-20.

Тематика, представлених на захист робіт, була дуже цікавою. Виступи студентів супроводжувалися презентаціями. Роботи були присвячені актуальним науковим дослідженням у галузі методики навчання німецької мови, таким як формування лексичної компетентності учнів за допомогою інтерактивних технологій на уроках німецької мови, а також за допомогою використання німецьких фразеологізмів; проблема формування навичок монологічного та діалогічного мовлення учнів; формування активного та пасивного словникового запасу учнів, а також можливості домашнього читання як форми самостійної роботи; тестування як засіб оцінювання та контролю досягнень учнів та ін.

Захист курсових робіт пройшов успішно, всі студенти отримали позитивні оцінки. 

  

26969

 

IMG dd780cbc103a0f4c5e65d740bcfb273b V22 травня пройшла звітня наукова zoom-конференцію студентів за 2023-2024 н.р., у якій прийняли участь також студенти німецького відділення факультету іноземних мов та викладачі кафедри  німецької мови і літератури з методикою викладання КДПУ.

На конференції здобувачі вищої освіти ділилися своїми науковими доробками. Окрім цікавих та змістовних наукових доповідей на конференції нагороджували студентів за найкращі наукові досягнення. Окрім інших була нагороджена також Користова Анастасія, студентка четвертого курсу, групи НАФ-20. Вітаємо Анастасію, та бажаємо подальших наукових досягнень!

26618

InCollage 20240522 140724183

Магістри німецького відділення факультету іноземних мов 16 травня 2024 року взяли участь у заході, який проводився викладачами  кафедри перекладу та слов’янської філології та був присвячений проблемі академічної доброчесності. Ця тематика обрана була не випадково, бо магістри зараз активно працюють над своїми магістерськими роботами і дотримання правил доброчесності при написанні наукових робіт є вкрай важливим.

Валерія Тищенко, магістр: «Я приймала участь в заході на якому ми презентували різні аспекти академічної доброчесності, надали визначення що таке академічна доброчесність, що є порушенням академічної доброчесності, які є види покарань за порушення. Також ми розробили презентацію де розглядали академічну доброчесність та штучний інтелект, як він впливає на академічну доброчесність, надали статистику де були представлені результати дослідження чи використовують студенти Ші для написання курсових/кваліфікаційних робіт».

   

26585

InCollage 2023

12 грудня 2023 на кафедрі німецької мови  і літератури з методикою викладання пройшов захист кваліфікаційних робіт магістрів другого року навчання.

До захисту свої дослідження представили: Караученко Поліна  Ігорівна (наук. керівник – канд. пед. наук, доц. В. А. Карпюк), Стеценко Альона Ігорівна (наук. керівник – канд. філол. наук, доцент Г.М. Мельничук), Бочаєв Микола Андрійович (наук. керівник – канд. пед. наук, доц. В. О. Устінова), Діхтяр Анна Олександрівна та Кривонос Дарина Сергіївна (наук. керівник – канд. пед. наук, ст. викл. Н. В. Хорошилова). На захисті кваліфікаційних робіт були присутні наукові керівники та інші викладачі кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання, а також представники деканату.

Наукові роботи магістрів були присвячені цікавим темам, таким як: структурно-функціональні особливості молодіжного сленгу в сучасному німецькомовному медіа просторі; учнівський соціолект як засіб формування соціолінгвістичної та лексичної компетентностей учнів профільної школи; формування граматичної компетентності учнів основної школи на матеріалі складних іменників німецької мови; використання німецьких приказок та прислів’їв для формування умінь і навичок монологічного мовлення, та інші.

Під  час захисту студенти виглядали впевнено, свої доповіді супроводжували презентаціями, відповідали на питання. З текстом наукових робіт можна ознайомитися в репозитарії. Вітаємо магістрів з успішним захистом кваліфікаційних робіт та бажаємо плідної професійної діяльності!!!   

    

24209

з1 24 січня 2023 року на кафедрі німецької мови і літератури з методикою викладання в режимі Zoom-конференції пройшов захист курсових робіт з філології німецької мови. Свої наукові роботи захищали студенти четвертого курсу групи НАФ-19.

Тематика, представлених на захист робіт, була дуже цікавою. Виступи студентів супроводжувалися презентаціями. Роботи були присвячені актуальним науковим дослідженням у галузі філології, таким як особливості словотвору прикметників у німецькій мові (на основі казок братів Грімм); контамінація як спосіб словотворення в німецькій мові; реалізація концепту «мода» в ідіоматичній лексиці німецької мови; молодіжна лексика сучасної німецької мови та особливості її функціонування; особливості назви продуктів як базис словотвору в сучасній німецькій мові та інш.

Захист курсових робіт пройшов успішно, всі студенти отримали позитивні оцінки. 

 

21909

InCollage 202212139 грудня 2022 на кафедрі німецької мови  і літератури з методикою викладання пройшов захист кваліфікаційних робіт магістрів другого року навчання.

До захисту свої дослідження представили: Філонова Марія Володимирівна (наук. керівник – доц. В.А. Карпюк) та  Шаповал Ганна Сергіївна (наук. керівник – доц. В.О. Устінова). На захисті кваліфікаційних робіт були присутні наукові керівники та інші викладачі кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання.

Наукові роботи магістрів були присвячені цікавим темам, таким як: структурно-семантичні особливості та функціонування неологізмів у сучасній німецькій мові та сценарії застосування сучасних інформаційних технологій у процесі формування іншомовної компетентності з теми «Medien» на уроці німецької мови. Під  час захисту студенти виглядали впевнено, свої доповіді супроводжували презентаціями, відповідали на питання. З текстом наукових робіт можна ознайомитися в репозитарії.

Вітаємо магістрів з успішним захистом кваліфікаційних робіт, дякуємо за їх посильний внесок у науку та бажаємо плідної професійної діяльності!!!   

20992

IMG a8 захист

21 грудня 2021 на кафедрі німецької мови і літератури з методикою викладання пройшов захист кваліфікаційних робіт та комплексний кваліфікаційний екзамен магістрів другого року навчання.

До захисту свої дослідження представили: Філоненко Юлія Дмитрівна (наук. керівник – доц. Г.М. Мельничук), Тяговська Ольга Сергіївна (наук. керівник – проф. В. А. Гаманюк) та Користова Кристина Семенівна (наук. керівник – доц. В. А. Карпюк). На захисті кваліфікаційних робіт були присутні наукові керівники, декан факультету іноземних мов Варданян Марина Володимирівна (он-лайн) та інші викладачі кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання.

Наукові роботи магістрів були присвячені цікавим філологічним темам, таким як: лінгвокреативний потенціал творів серії «Оттокар» О. Хойзера; світоглядно-філософський потенціал творів Інґеборґ Бахман; особливості перекладу реалій з лінгвокультурною специфікою (на матеріалі німецької казки). З текстом наукових робіт можна ознайомитися в репозитарії.IMG 202 COLLAGE

Під  час захисту студенти виглядали впевнено, свої доповіді супроводжували презентаціями, відповідали на питання. Студентки Філоненко Юлія Дмитрівна та Тяговська Ольга Сергіївна захищали свої роботи німецькою мовою. Наукові керівники та рецензенти дали позитивну оцінку всім представленим роботам. Усі наукові роботи отримали оцінку «відмінно».

Решта студентів складали комплексний кваліфікаційний екзамен з німецької мови, до складу якого входило представлення власних кваліфікаційних завдань. Усі відповіді були оцінено позитивними оцінками.

Вітаємо магістрів з успішним захистом кваліфікаційних робіт та складанням комплексного кваліфікаційного екзамену, дякуємо за їх посильний внесок у науку!!!   

   

17919

ку 1 25 січня 2021 р. о 10.00 на кафедрі німецької мови і літератури з методикою викладання в режимі Zoom-конференції пройшов захист курсових робіт з німецької мови. Свої наукові роботи захищали студенти четвертого курсу групи НАФ-17.

Комісія, яка оцінювала якість курсових робіт складалася з викладачів кафедри німецької мови і літератури з МВ – доценти Мельничук Галина Миколаївна, Карпюк Валентина Андріївна, Устінова Вікторія Олександрівна,Чорна Ольга Володимирівна та ст. викладачі Коваленко Оксана Олександрівна, Лопатич Рита Володимирівна та Мархєва Оксана Євгенівна.

Тематика, представлених на захист робіт, була дуже цікавою. Виступи студентів супроводжувалися презентаціями. Роботи були присвячені актуальним науковим дослідженням у галузі філології, таким як особливості словотворення та утворення неологізмів, способи вираження гендерної нейтральності в німецькій мові;  лексико-семантичні особливості перекладацьких помилок та труднощі перекладу з німецької на українську мову; особливості та відтворення запозичень; структурно-семантичні особливості німецьких фразеологізмів. Захист курсових робіт пройшов успішно, всі студенти отримали позитивні оцінки.   

                ку 3    ку 2

13991

  Без 415 травня 2020 року на базі кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання КДПУ була проведено секційне засідання звітної науково-практичної конференції студентів за 2019 рік. Формою проведення була обрана платформа он-лайн конференцій «ZOOM». Тему секційного засідання «Актуальні питання німецької мови і методики їх навчання» оголосила голова секції Захарова Н.О. – кандидат філологічних наук, ст. викладач кафедри.

Наталія Олександрівна представила учасників конференції та план роботи секційного засідання звітної науково-практичної конференції. Серед учасників, які знайомили присутніх зі своїми науковими дослідженнями були студенти старших курсів факультету іноземних мов та магістри, ставили питання та приймали участь у дискусії викладачі кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання – Карпюк В.А., Коваленко О.О., Мархева О.Є., Лопатич Р.В., на чолі із зав.кафедрою Мельничук Галиною Миколаївною, канд. філолог. наук, доцент. Без 2

Доповіді були присвячені цікавим питанням германістики та методики навчання німецької мови, наприклад, доповіді Дудіц І.Р. (ФІМ, магістр І року навчання) «Вираження національного світобачення у творчості Bushido» та Клочкової Л.А (ФІМ, 4 курс) «Структурно-семантичні особливості німецьких фразеологізмів із зоонімічним компонентом на позначення характеру людини». Окрім того четверо студентів представили два свої наукові дослідження, такі як:

- Лащенко В.В. (ФІМ, 4 курс) «Структура та семантика фразеологізмів з компонентом «одяг» та «Фразеологізми з компонентом одяг як засіб формування лексичної компетенції учнів старших класів у процесі навчання німецької мови»

Без yfer COLLAGE- Машрапова А.А. (ФІМ, 4 курс) «Семантичний та функціональний аспекти  фразеологізмів німецької мови з назвами предметів побуту» та «Реалізація наскрізної змістової лінії «Здоров’я та безпека» на уроках німецької мови»

- Користова К.С. (ФІМ, 4 курс) «Лінгвокультурні особливості німецької казки» та «Німецька казка як засіб формування лінгвокультурної компетенції учнів на уроках німецької мови»

- Волошина О.В. (ФІМ, 4 курс) «Складні іменники у сучасній німецькій мові для позначення людини» та «Засоби удосконалення лексичної компетентності учнів на уроках німецької мови»

Формат он-лайн науково-практичної конференції студентів кафедра німецької мови і літератури з методикою викладання застосувала вперше, результатами були задоволені всі учасники.

Було відзначено оригінальність та новизна обраних для досліджень тем. Молоді науковці проявили свої ораторські здібності та познайомили учасників конференції зі своїми науковими доробками.

 

11818

IMG 1f mogistr

24 грудня 2019 на кафедрі німецької мови і літератури з методикою викладання відбувся захист магістерських робіт. До складу комісії по захисту наукових робіт входили – док. пед. наук, професор Гаманюк Віта Анатолівна, док. філолог. наук, декан факультету іноземних мов Варданян Марина Володимирівна, канд. філолог. наук, зав. кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання Мельничук Галина Миколаївна, канд. пед. наук, доцент Карпюк Валентина Андріївна та канд. пед. наук, старший викладач Лопатич Рита Володимирівна. На захисті були присутні також куратор групи НАФ-м-14 канд. пед. наук, старший викладач Устінова Вікторія Олександрівна та інші викладачі кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання.

IMG 2maggДо захисту свої дослідження представляли: Антонова Вероніка Георгіївна та Вітюк Єлизавета Олегівна (наук. керівник – доц. В. А. Карпюк), Кривкo Анна Oлександрівна та Барабаш Яна Ігорівна (наук. керівник – проф. В. А. Гаманюк), Конопатенко Олена Сергіївна (наук. керівник – доц. Г.М. Мельничук.), Каліночкіна Дар’я Русланівна та Медведєва Ганна Едуардівна (наук. керівник – канд. пед. наук. Р.В. Лопатич).

Наукові роботи магістрів були присвячені цікавим філологічним темам, таким як: особливості перекладу молодіжного сленгу, особливості сприйняття та мовної репрезентації концепту «Sicherheit» - «безпека», особливості перекладу фразеологічних одиниць, лексико-семантичне поле «подяка» в сучасній німецькій мові, структурно-семантична організація німецьких рекламних текстів. З текстом наукових робіт можна ознайомитися в репозитарії.

Під  час захисту студенти звичайно хвилювалися проте виглядали впевнено, свої доповіді супроводжували презентаціями, відповідали на питання. Деякі студенти вже мають наукові публікації з тем, які досліджували. Наукові керівники та рецензенти дали позитивну оцінку всім представленим роботам, в яких наголошувалося, що наукові роботи є власним та самостійним доробком, відрізняються оригінальністю наукової думки та вибором методів дослідження. Переглянути фото

Вітаємо магістрів з успішним захистом кваліфікаційних робіт, дякуємо за їх працю та посильний внесок у науку!!!     

9750
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31