Кафедра всесвітньої історії
Факультет географії, туризму та історії

Семінар з історії історичної науки. Заняття в дистанційному режимі. Проводить канд. філос..наук І.О.Панафідін.

зображення viber 2020 06 02 19 00 54

зображення viber 2020 06 02 19 01 26

12086

.Захист

11963

19 травня відбулося секційне засідання звітної наукової zoom-конференції студентів за 2019 рік, секція «Актуальні проблеми всесвітньої історії».

Секретар секції: Панафідін І.О.

Доповіді:

Доповідач

Назва доповіді

ПІБ

Урілова Валерія Сергіївна

Тортури як морально-психологічний аспект інквізиції

Холодняк Олександр Олександрович

Стратегікон Маврикія як джерело з досліджень діяльності військової розвідки та контррозвідки армії Візантії в ранньому середньовіччі

Грищук Богдан Павлович

Варварські грамоти до імперії Карла Великого

Мельник Михайло

Язичницькі божества та їх призначення в житті стародовніх слов'ян

Грищук Богдан

Успіхи та прахунки політики «освіченого абсолютизму» в Росії другої половини XVIII ст.

Мшуровський Артур

Нові відомості щодо вбивства С. Бандери у розсекречених документах радянських спецслужб

Анісімова Марина

Афганська війна в рефлексіях радянського суспільства

Набивач Владислав

Мистецтво виховання атлетів у Стародавній Греції

Назаренко Діана

Становище жінки у Стародавній Спарті

9 травня 1950 р. стало визначним днем тр в історії європейської інтеграції.  Саме тоді міністр закордонних справ Франції Робер Шуман запропонував нову форму політичної організації Європи силами створення спільного ринку вугільної і сталеливарної продукції Франції, Федеративної Республіки Німеччини та інших західноєвропейських країн як засіб зміцнення миру та стабільності на континенті, аби унеможливити саму думку про війну між європейськими націями. Ця пропозиція увійшла в історію під назвою "план Шумана". Цей день щороку святкується як День Європи, а з 2003 року відзначається й в Україні.

На кафедрі всесвітньої історії в дистанційному режимі було організовано захід до цієї дати. Організатор та медіатор заходу – викладач кафедри І. А. Селіщева. Обговорення теми «Європейське майбутнє України» надало студентам можливість визначитися з позицією щодо інтеграції до Європейського співтовариства, виловити свою думку щодо таких питань: яким бачить молодь європейське майбутнє України, які сценарії розвитку відносин з ЄС, на їх думку, варто очікувати Україні, що має зробити Україна на шляху до Європи.

Студенти зосередили увагу на визначенні як позитивних, так і негативних сторін європейської інтеграції для України, висловили свою думку щодо того, які явища і процеси сучасної України є деструктивними на цьому шляху. У ході обговорення торкнулися питання готовності України, її громадян до інтеграції, адже лише розвинене й успішне громадянське суспільство, члени якого усвідомлюють власну європейськість, як і наявні в державі демократичні інституції є передумовою успішності цього процесу.

В результаті обговорення дійшли висновку, що на сьогодні Україна переживає дуже складний і суперечливий етап у своєму розвитку, однак, попри всі суперечності, європейський вектор залишається пріоритетним для України.

Screenshot 20200517 110940 Zoomimage1 3

image0 2  image2 1

Щорічно, в третю неділю травня, в Україні відзначається встановлений 2007 року Указом Президента В.Ющенка, День пам'яті жертв політичних репресій.

Було б невірно починати відлік репресій від 1937 року. Насправді, політичні репресії почалися на другий день після захоплення влади більшовиками в Петрограді й закінчилися 1991 року, з падінням комуністичного режиму. Репресії не припинялися ніколи, змінювалася тільки їхня інтенсивність.

Спочатку це були прямі безсудні розстріли заручників, потім тотальне нищення усіх, хто належав до так званого колишнього "панівного, експлуататорського класу", потім нищилися політичні супротивники більшщовиків. Був повністю винищений інтелектуальний прошарок суспільства, його мозок. (Утім, як Ленін називав інтелігенцію, ми всі знаємо).

Катастрофічних масштабів винищення зазнало селянство. Коли таборів та виселень стало не вистачати - більшовики влаштували Голодомор - один з найбільших геноцидів, який знало людство.

У середині та другій половині 1930-х років, із піком на 1937-1938, репресій зазнали ті, хто повірив більшовикам та пішов до їхніх лав будувати "світле майбутнє"; разом з ними були знищені організатори і виконавці репресій минулих років і ті. Але Молох не зупинявся: кількітсь жертв у ці роки рахувалася мільйонами. На повну силу запрацювала система винищувальних таборів - ГУЛаГ. СССР  (варто залишати це слово без зімн - "совітських, совєтських, совєцьких", як в усіх інших мовах) остаточно перетворився на рабовласницьку державу, засновану на тотальному терорі.

У 1940 роки репресіям піддалися північнокавказькі народи, кримські татари, турки-месхетинці німці, естонці, литовці, латвійці, українці та інші народи СССР.

У 1950-1980- ті роки більшим чи меншим репресіям та обмеженням піддавалися дисиденти, "відмовники", художники, письмонники, представники творчої інтелігенції, не згодні з політикою партії, придушувалися найменші прояви національних рухів тощо. Репресії й "експортувалися" за кордон: Угорщина у 1956, Чехословаччина у 1968, Афганістан у 1979.

Безжально придушувалися будь-яки прояви спротиву і в часи М Горбачова: Тбілісі 1989, Вільнюс 1991 тощо.

Розуміючи свій безумовний та невідворотній кінець, комуністична влада вдалася до організації локальний воєн уздовж "національного периметру" СССР: Баку, Фергана, Нагірний Карабах, Грузія, Молдова.

Вірні нащадки цієї влади сидять сьогодні у владних кабінетах Кремля, продовжуючи ту ж саму репресивну політику.

Комунізм має бути похований остаточно. Похований так, щоби ніколи більше не відродився.

Маємо берегти пам'ять про десятки мільйонів жертв комуністичного радяснького режиму.

Більше ніколи!

Вічна пам''ять жертвам політичних репресій!

Вічне прокляття катам!