Кафедра всесвітньої історії
Факультет географії, туризму та історії

Кафедру всесвітньої історії як окремий структурний підрозділ було створено 1 вересня 2000 року. До того часу основний її склад входив до складу кафедри історії КДПУ. З моменту створення й дотепер кафедру очолює кандидат історичних наук, доцент Олександр Кожухар.

До початкового складу кафедри увійшли: професор, доктор історичних наук І.Камчугова; доценти, кандидати історичних наук В. Вєтохіна, Т. Мак, В. Москаленко, Ю.Чирва, В. Яшин, асистенти Л. Журба та О.Косіненко. У різні роки на кафедрі працювали: доцент, кандидат історичних В. Дударєв, доктор історичних наук Н. Романець, кандидат філософських наук В.Скороход. До складу кафедри входили також випускники історичного факультету КДПУ Н. Херсонець, кандидат філософських наук О. Мішалова та в цей час продовжують працювати кандидат філософських наук І.Панафідін та кандидат педагогічниїх наук І.Селіщева. 

Злагоджену й чітку організаційно-технічну роботу на кафедрі здійснює старший лаборант В. Турчина.

Становлення кафедри як навчального й наукового підрозділу історичного факультету відбувалося в непростих умовах початку ХХI ст. – періоду формування сучасної вітчизняної системи гуманітарної освіти. Концепція спеціалізації по кафедрі всесвітньої історії базується на низці принципових положень, пов’язаних зі специфічними проблемами української школи, зокрема, надання пріоритетного значення подіям в Європі, які є найближчим тлом вітчизняної історії; стародавньому Сходу - колисці світової цивілізації; античному світові й Візантії - державам, які постали на уламках Римської імперії; детальному вивченню історії країн, у складі яких перебували українські землі: Литви, Польщі, Речі Посполитої, Австро-Угорщини, Османської імперії тощо. Кафедрою всесвітньої історії у 2002 році було започатковано та до 2008 року успішно здійснювалося викладання усіх загальних та спеціальних правознавчих курсів на факультеті.

Кафедрою успішно здійснюються наукові дослідження. У рамках виконання кафедральних науково-дослідних тем та індивідуальних досліджень викладачами за 2002-2020 рр. опубліковано близько 300 наукових і науково-методичних статей, навчально-методичних комплексів і посібників,  методичних рекомендацій тощо.

У 2004 р. кафедрою підготовлено й проведено Всеукраїнську наукову конференцію «Україна і Росія: досвід історичних зв'язків та перспективи співробітництва», у роботі якої взяли участь майже 70 викладачів, науковців з 20 міст України. 

Кафедра щороку, починаючи з 2003 р., видає збірник наукових праць, зокрема: «Дослідження і розвідки з всесвітньої історії і правознавства» (2002-2015рр.), «GLOBUS», (2016 р.) "Дослідження із всесвітньої історії та соціально-гуманітарних дисциплін" (2017 р.) та ін.

Викладачі кафедри беруть активну участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних і міжвузівських наукових конференціях, семінарах та ынших заходах.

Сильною стороною діяльності кафедри є індивідуальна робота зі студентами, залучення їх до наукових досліджень. Під керівництвом викладачів кафедри працюють проблемні групи й наукові гуртки. Результати наукових пошуків знаходять відображення в курсових і кваліфікаційних роботах, тезах, повідомленнях, виступах.

З 2002 р. колектив кафедри організовує і проводить щодвароки Всеукраїнські наукові конференції здобувачів вищої освіти та молодих вчених «Гуманістичні цінності світових цивілізацій і проблеми сучасного світу»., яких на цей час відбулося дев'ять:  у 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2020 роках. У цих форумах взяли участь студенти університетів та молоді науковці різних міст України: Дніпра, Кам'янського, Донецька, Запоріжжя, Кропивницького, Луцька, Луганська, Маріуполя, Тернополя, Вінниці, Одеси, Полтави, Херсона, Харкова, Умані, Черкас та ін. За результатами роботи конференцій було видано збірники матеріалів

З весни 2019 року започатковано, у співробітництві з кафедрою історії України та правознавства, видання студентського наукового альманаху  "Шляхами Кліо".

Протягом 2002-2019 рр. студенти-історики факультету, науковими керівниками яких були викладачі кафедри всесвітньої історії, взяли участь більше як у 350 всеукраїнських, регіональних і міжвузівських конференціях, історичних читаннях із, більше як 400 науковими статтями, тезами, повідомленнями тощо. Теперішні студенти продовжують цю добру традицію.

Плідна робота викладачів кафедри зі студентами, які мають нахил до наукової роботи, дає свої результати. Випускники факультету, зокрема, А. Дядюк, В. Пістрюга (випуск 2002 року), А. Тарасов, Н. Херсонець, Т. Хазир-Огли (випуск 2003 року), І.Панафідін та О.Панафідіна (випуск 2004 року), Р.Шляхтич, О. Мішалова, М. Суздаль (випуск 2005 року), Є. Літвіненко (випуск 2008 року), С. Прахова, І.Селіщева та інші успішно пройшли навчання в аспірантурі різних навчальних і наукових закладів України. 12 з них успішно захистили кандидатські дисертації.

Колектив кафедри активно працює із студентами й в громадській площині. З 1998 року на кургані Ляхова  могила (межа ІІ-І тисячоліть до н.е.) щорічно відбувається імматрикуляція студентів-істориків. Там же, на тисячолітньому кургані, відбувається вручення студентських квитків.  Організується проведення вечорів студентських поезій, інтелектуальних ігор, різноманітних екскурсій до музеїв, (Дніпровського історичного музею, Криворізького краєзнавчого музею, Музею козацької слави на о.Хортиця, Музею єврейської культури і Катастрофи) організовуються подорожі історичним місцями України: Дніпро, Запоріжжя, Полтава, Умань, Чигирин, Суботів, Холодний Яр, Вінниця, Чернігів, Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Одеса та ін., зустрічі з відомими особами нашого часу.   

Окрема увага науковців кафедри приділяється висвітленню, дослідженню й аналізу подій Революції Гідності, наслідків російської агресії в Криму та на Сході України. Академічна історична громада, викладачі та студенти з перших днів активно підтримали Революцію Гідності. Більше 30 випускників факультету є учасниками бойових дій на Сході України, АТО та ООС. Із надзвичайною повагою ми завжди зустрічаємо й чекаємо на кафедрі наших студентів, випускників та викладачів, що й зараз, і в ці хвилини також, коли ви, читачу, читаєте цей матеріал, знаходяться на фронті, боронячи незалежність України, відстоюючи її свободу, честь і гідність українського народу, даючи рішучу відсіч російсько-путінським агресорам.

Співробітники кафедри підтримують постійні партнерські контакти з гімназіями, ліцеями, школами та іншими середніми й вищими закладами освіти, беруть участь у роботі методичних об'єднань викладачів історії та правознавства, надають консультації вчителям, керують науковими роботами учнів, є головами й членами журі, експертами й рецензентами під час проведення учнівських наукових конференцій, історичних читань, конкурсів, олімпіад тощо.

Вивчаючи минуле, зберігаючи память поколінь, сьогодні ми впевнено дивимся у майбутнє.


  Склад кафедри на 2015 рік.

11071993 847725101951781 26676178 o

Верхній ряд, зліва направо: асистент кафедри О. Косиненко, завідувач кафедрою, доцент О. Кожухар, доцент В. Яшин, доцент Ю.Чирва, доцент В.Москаленко.

Нижній ряд: старший лаборант В.Турчина, доцент Т. Мак, старший викладач Л. Журба, доцент В. Вєтохіна 


Кафедра Золотой Состав

РАЗОМ

 

 

419
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31