Анонси і оголошення
У червні на платформі Webex відбудеться серія безкоштовних україномовних вебінарів
Міністерство освіти і науки України повідомляє про можливість безкоштовного
ДНТБ України повідомляє, що представники видавництва Bentham Science надають
Міністерство освіти і науки України спільно з Державною науково-технічною
Шановні науковці! Компанія Elsevier та ДНТБ України надають можливість працювати
В умовах посилення карантинних обмежень пропонуємо науково-педагогічним
Шановні користувачі! ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського пропонує вам скористатися
Шановні користувачі! Під час карантину бібліотека надає такі дистанційні
Шановні викладачі, аспіранти, співробітники, студенти! Безкоштовний доступ до
Доступ до електронних версій передплаченої періодики - тільки в комп'ютерній мережі

lin050319 0

5 березня 2020 року в читальній залі головного корпусу шанувальники криворізької старовини зустрілися із автором альманаху «Криворожский коллекционер» та книги про Голокост на Криворіжжі Володимиром Ліном.

lin050319 1

«Моя головна мета – зберегти в людській пам’яті частину забутого», – каже пан Володимир. В успішності цієї місії відомого криворізького колекціонера мали нагоду переконатися учасники зустрічі – студенти ІІІ курсу факультету географії, туризму та історії, які завітали на захід разом зі свою наставницею – кандидатом філософських наук, доцентом кафедри соціології та економіки О. А. Тарасовою.

lin050319 2

Зустріч організували й провели працівники абонементу головного корпусу – зав. сектора Л. О. Крученко, бібліотекарі Т. В. Ковальова й О. В. Присяжна. Інформаційний супровід заходу забезпечила книжкова виставка «Сучасне – завжди на дорозі з минулого в майбутнє», на якій були представлено 29 джерел.

lin050319 3

В. Лін підкреслив: «Мета альманаху – розповісти про криворізьких колекціонерів та їхні зібрання заради збереження духовного спадку міста для майбутніх поколінь. Кожна колекція є результатом наполегливого творчого пошуку; вона може розкрити будь-яку тему, розповісти безліч історій».

lin050319 4

Пан Володимир продемонстрував цікаві предмети з власної колекції, колекцій Володимира Моргуна, Олександра Степаненка, Станіслава Довганя, Зінаїди Кучер, Світлани Сови, Емми Сизранцевої. Учасники зустрічі з цікавістю переглянули слайди, на яких були представлені світлини, малюнки, марки, конверти, екслібриси, вишиті картини, предмети побуту, які увійшли до криворізьких колекцій – матеріальні свідчення історичних подій та повсякденного життя минулих років.

lin050319 5

Відома експертка з літературознавства, доц. Л. О. Донченко звернулася до гостя із теплими словами вдячності за можливість насолодитися скарбами міських колекціонерів і більше дізнатися про історію краю, а директор бібліотеки, доц. Г. М. Віняр подарувала В. Ліну примірники сучасних літературно-художніх видань. Відтак пан Володимир відповів на питання учасників заходу й узяв участь у загальній фотосесії.

lin050319 6

Дякуємо нашому гостю за цікаве спілкування
та можливість долучитися до мистецтва створення цінних колекцій!
15544