Анонси і оголошення
Компанія Clarivate продовжує серію безоплатних вебінарів українською. За умови
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ! Бібліотека КДПУ працює в обмеженому режимі з 09.00 до 16.00, субота
Elsevier продовжує активно підтримувати українських учених у складних умовах
У межах проєкту Research4Life регулярно організовують вебінари за посиланням
Міністерство освіти і науки України повідомляє про можливість безкоштовного
Шановні науковці! Компанія Elsevier та ДНТБ України надають можливість працювати
В умовах посилення карантинних обмежень пропонуємо науково-педагогічним
Шановні користувачі! ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського пропонує вам скористатися
Шановні користувачі! Під час карантину бібліотека надає такі дистанційні
Шановні викладачі, аспіранти, співробітники, студенти! Безкоштовний доступ до

presentation240919 1

24 вересня 2019 року в читальній залі університетської книгозбірні представники небайдужих містян долучилися до дискусії з питань вшанування пам’яті героїв національно-визвольних змагань на Криворіжжі. Учасники громадських слухань обговорили проєкти пам’ятника Костю Пестушку й меморіального комплексу до 100-річчя подій Української революції.

presentation240919 2

Ініціаторами події виступили член Історичного клубу «Холодний Яр», журналіст, письменник, краєзнавець Володимир Стецюк, автор пам’ятника Костеві Пестушку (Степовому-Блакитному) скульптор Олександр Канібор (старший), автор архітектурної розробки ідеї меморіального комплексу архітектор Євген Головін і меценат, за сприяння якого здійснюється розробка проєкту та створення пам’ятника, директор компанії «Трей-Україна» Микола Ястреб.

presentation240919 3

До організаційного комітету з відзначення 120-річчя провідника селянського повстанського руху увійшли й представники Криворізького педагогічного: завідувач кафедри історії України та правознавства, к. і. н., доц. Н. А. Печеніна, старший викладач кафедри історії України та правознавства, к. і. н. Р. П. Шляхтич, директор бібліотеки, к. філол. н., доц. Г. М. Віняр. В обговоренні також взяли участь представники 17-ї окремої танкової бригади імені Костя Пестушка, місцеві історики, краєзнавці, журналісти, небайдужі містяни. На захід завітали й майбутні історики – студенти Криворізького педагогічного.

presentation240919 4

Автори громадської ініціативи прагнуть спорудити на криворізький землі перший на наших теренах пам’ятник одному з провідників національно-визвольного руху 1919-1923 рр. на Криворіжжі, головному отаману Холодного Яру Костеві Пестушку (Степовому-Блакитному), а також меморіальний комплекс на честь героїв Української революції.

presentation240919 5

Автори презентували проєкти майбутніх архітектурних пам’яток. Єдність українського народу та наступність ідей національно-визвольного руху є лейтмотивом концепту меморіального комплексу, виконаного у формі символічного кола.

presentation240919 6

Видатний ватажок повстанського руху на Криворіжжі Кость Пестушко, пам’ятник якому також пропонується спорудити в місті, ніби вдивляється в далечінь, закликаючи нащадків не коритися поневолювачам рідної землі.

presentation240919 7

На заході лунали пісні періоду визвольних змагань у виконанні кобзаря, заслуженого артиста України Тараса Силенка. До слова було запрошено й захисників держави – воїнів АТО (ООС), представників громадськості, активістів. Усі охочі поділилися думками щодо запропонованих проєктів нових українських меморіалів.

presentation240919 8

Провідник ГО «СТЕП Кривий Ріг» Ігор Дедюхін передав у подарунок бібліотекам нашого міста 250 примірників збірника документів і спогадів «Кость Блакитний. Отаман Степової дивізії».

Після жвавого й емоційного обговорення ухвалено резолюцію, яку буде передано міській адміністрації.