Анонси і оголошення
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ! Бібліотека КДПУ працює в обмеженому режимі з 09.00 до 16.00, субота
Elsevier продовжує активно підтримувати українських учених у складних умовах
У межах проєкту Research4Life регулярно організовують вебінари за посиланням
Міністерство освіти і науки України повідомляє про можливість безкоштовного
Шановні науковці! Компанія Elsevier та ДНТБ України надають можливість працювати
В умовах посилення карантинних обмежень пропонуємо науково-педагогічним
Шановні користувачі! ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського пропонує вам скористатися
Шановні користувачі! Під час карантину бібліотека надає такі дистанційні
Шановні викладачі, аспіранти, співробітники, студенти! Безкоштовний доступ до
Доступ до електронних версій передплаченої періодики - тільки в комп'ютерній мережі

Grycenko071019 1

7 жовтня 2019 року в «Літературній вітальні» бібліотеки Криворізького педагогічного відбулася зустріч із членом Національної спілки письменників України, поетом, прозаїком, драматургом і критиком Віктором Гриценком.

Grycenko071019 2

Директор бібліотеки, к. філол. н., доц. Г. М. Віняр представила гостя учасникам зустрічі, розповіла про його життєвий та творчий шлях, познайомила з особливостями унікального різновиду сонетного жанру – вінка й корони сонетів.

Grycenko071019 3

Митець поділився роздумами про мету й філософію поетичної творчості, розповів про улюблених майстрів слова й джерела натхнення, пригадав перші кроки до поезії, власні юнацькі вірші. Велике враження на майбутнього поета справили зустрічі й спілкування з письменниками-сучасниками; їхній досвід і натхнення стали для В. Гриценка дороговказами на шляху до власної творчості.

Grycenko071019 4

Учасників зустрічі особливо зворушив поетичний твір, присвячений бібліотеці та її працівникам, у якому автор зізнається в глибоких теплих почуттях до книжкових скарбниць, захоплюється працею бібліотекарів.

Grycenko071019 5

Віктор Гриценко є майстром сонетного жанру: його сонетна корона (вінок вінків) «Словесні перелоги» є визнаним критиками високохудожнім витвором мистецтва філософської поезії.

Grycenko071019 6

З чого починається поет, якою є роль митця в суспільстві, звідки приходять поетичні образи та в чому полягає таїнство слова – про все це йшлося на зустрічі з В. Гриценком.

Grycenko071019 7

Гість бібліотеки розповів про мистецтво поетичного перекладу, його важливість для власної творчості, поділився досвідом роботи над перекладами рубаїв Омара Хайяма.

Grycenko071019 8

Літературознавець, к. філол. н., доц. Л. О. Донченко поділилася теплими спогадами про спілкування з Віктором Гриценком, розповіла про власні враження від творів поета.

Grycenko071019 9

«Віктор Гриценко – дійсно непересічний митець, унікальний для нашого міста майстер багатьох поетичних форм», – підкреслив Дмитро Щербина, представник криворізького літературного товариства, відомий перекладач, редактор, поет.

Grycenko071019 10

«Поезія Віктора Гриценка надихає на власну творчість», – зізнається криворізька літераторка, головна редакторка альманаху «Символ» Тетяна Меліхова.

Grycenko071019 11

Усі охочі мали можливість ознайомитися з шістнадцятьма джерелами, присвяченими темі події, які експонувалися на книжковій виставці «Словесні перелоги Віктора Гриценка», створеній заступницею директора бібліотеки О. М. Кравченко й завідувачкою відділу обслуговування О. М. Грамм.

Grycenko071019 12

Дякуємо поету за подаровану зустріч
із високим мистецтвом художнього слова!

8815