Анонси і оголошення
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ! Бібліотека КДПУ працює в обмеженому режимі з 09.00 до 16.00, субота
Elsevier продовжує активно підтримувати українських учених у складних умовах
У межах проєкту Research4Life регулярно організовують вебінари за посиланням
Міністерство освіти і науки України повідомляє про можливість безкоштовного
Шановні науковці! Компанія Elsevier та ДНТБ України надають можливість працювати
В умовах посилення карантинних обмежень пропонуємо науково-педагогічним
Шановні користувачі! ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського пропонує вам скористатися
Шановні користувачі! Під час карантину бібліотека надає такі дистанційні
Шановні викладачі, аспіранти, співробітники, студенти! Безкоштовний доступ до
Доступ до електронних версій передплаченої періодики - тільки в комп'ютерній мережі

album141119 1

14 листопада 2019 року бібліотека Криворізького педагогічного організувала презентацію фотоальбому «Кривий Ріг крізь об’єктив німецького солдата (1941-1944 рр.)», створеного відомим криворізьким краєзнавцем і колекціонером Ігорем Рукавіциним і доктором історичних наук, професором кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки Криворізького національного університету Віталієм Стецкевичем.

album141119 2

Захід провела директор бібліотеки, к. філол. н., доц. Г. М. Віняр спільно з фахівцями відділу зберігання фондів бібліотеки. На зустріч з укладачами нового видання завітали студенти спеціальності «Історія», науково-педагогічні працівники, представники громадськості та ЗМІ, бібліотекарі університету й міста.

album141119 3

Книга, яка містить власноруч створену укладачами колекцію візуальних джерел, є безцінним матеріалом для наукового опрацювання. У цьому непересічному виданні зібрано великий масив фотоматеріалів років окупації нашого міста.

album141119 4

Укладачі познайомили присутніх із унікальними світлинами, зробленими під час Другої світової війни як німецькими солдатами й офіцерами, так і мешканцями Кривого Рогу. Під час кропіткої роботи над виданням було відібрано раритетні фотоматеріали доби окупації; їх було опрацьовано та підготовлено до публікації. Фотограф Георгій Аргунов реставрував пожовклі фотографії та надав світлинам нове життя.

album141119 5

Кожна фотокартка – це не тільки збережена миттєвість нашої історії, але й яскраве відображення сприйняття автора світлини. Новий збірник документальних свідчень про роки окупації Криворіжжя наочно характеризує ставлення німецьких загарбників до містян.

album141119 6

І. Рукавіцин під час презентації зазначив: «У фотоальбомі показано життя пересічних криворіжців під час фашистської окупації нашого міста. Ми намагалися донести до сучасників правдиву історію очима німецького солдата, який робив світлини та надсилав їх додому. На світлинах зображено деталі побуту й показано міську інфраструктуру – будівлі робітничих поселень, криворізькі вулиці, площі й парки, промислові об’єкти».

album141119 7

Інформаційний супровід презентації забезпечили тематичні книжкові виставки «Кривий Ріг – моє місто» й «Тема війни в науковій та публіцистичній літературі».

album141119 8

Видання, подароване бібліотеці, стане важливим елементом джерельної бази для успішного продовження досліджень історії краю. Щиро дякуємо укладачам фотоальбому за їх працю заради збереження історичної пам’яті Криворіжжя!