Завершується навчання наших студентів за програмою академічної мобільності в Гданському університеті (Польща).
Ми підтримуємо наших студентів дистанційно, деканат ставить питання, на які не завжди є час відповісти, але Козолуп Олег (гр.ІП-21), Фатченко Катерина, Чуніховська Дар'я, Падалка Анна (всі троє - гр. ІС-22) намагаються. Судячи з усього оволодіння навчальними дисциплінами є успішним, попереду екзамени і повернення додому.
А поки – ми розглядаємо фото з подорожей наших студентів містами Польщі. Радіємо, що вони здатні так організувати свій час, що його вистачає на все, що містить насичене студентське життя.
Катерина Фатченко: відвідали Мальборк, Сопот, Гдиня, що неподалік Гданська. Дводенна подорож до Варшави та Вроцлава, день у Кракові дозволили відчути гостинність цих міст. Сподобались відкриті люди, більшість з них знає англійську. На вулицях Вроцлава навіть чули українські пісня, що співали вуличні музиканти, було приємно чути.
Сподіваємось на підробиці по поверненню наших мобільних студентів.
Гданськ - Кривий Ріг 2023/24
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 396
Історикам важливо бути на місці подій, які вивчають.
Не завжди реконструкція можлива. Але коли документи оживають на вулицях історичних міст – це посилює розуміння причинно-наслідкових зв’язків.
Напередодні Дня Соборності України доцент кафедри історії Андрій Тарасов організував і здійснив поїздку до Львова студентів-істориків групи ІС-23.
18.01 – 22.01 рік 2024
Після шкільних і першого семестру університетського року в режимі дистанційного навчання, після першої сесії, в умовах воєнних років – ця поїздка ще й приклад того, як пояснити молодому поколінню за що воюємо. Показати Україну в її багатогранності і величі.
Це завжди було для українців масштабною задачею – знати і розуміти всю свою країну.
Здійснити ланцюжок єдності – це і проїхати сотні кілометрів зі сходу на захід. Захоплюючись краєвидами і розумінням - наша країна варта надзусиль по її захисту.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 606
Історія має завжди вихід в сучасність. Пишемо її, історію, зараз дуже швидко. Але результати є. І вони вражають
Студенти і випускники історичного були на Майдані в 2014-му. Брали участь в студентській ході 2013 року в місті Кривий Ріг.
Фах історика здобувається не тільки в аудиторіях.
В День Героїв Небесної сотні 20 лютого 2023 р. в місті перебували наші воїни з передової. Наші випускники. Історики за фахом, що вже встигли попрацювати вчителями історії. І пішли на фронт, коли небезпека загрожувала цілій країні.
2017 рік. Студент Дмитро Федько (ІП-12) розповідає студентам молодших курсів про свою участь разом з Артемом Скляренко (ІГ-12) у подіях революції Гідності в 2014 році.
В аудиторії – студент-другокурсник Руслан Шишка (ІП-15).
2018 р. Руслан читає з усім своїм натхненням одну з майданівських історій. В тій же аудиторії. Молодшему поколінню студентів-істориків.
2023 рік. Укриття. Студенти різних факультетів, історики серед них.
Дмитро Федько, Артем Скляренко, Руслан Шишка, Владислав Ольшевський ненадовго повернувшись з фронту, знаходять такі слова, що стає зрозумілим як зберегти в собі незламність, відстоюючи свободу.
Їм ще немає й 30-ти, або трохи більше. Вони стримані і сильні. Вони знають, що означає стояти на захисті.
Дякуємо студентському клубу КДПУ, художньому керівникові клубу Олені Зайцевій за вміння змінювати формат на користь людей, для яких девіз – жити, працювати, боротися за них, Героїв Небесної сотні, – втілені в життя слова. Нашого з вами життя лютого 2023 року.
Плакат, на фоні якого сфотографовані хлопці – робота Артема Вашкевича, випускника історичного факультету 2007 року. Артем був на київському Майдані одним з перших. Вміє візуалізувати важливі сенси, поєднуючи фах історика і художника.
20 лютого 2023 року. Gloria victoribus
- Автор: історичний
- Перегляди: 689
ХХV Посвята.
Вересень 2022. Інгулець
Як взяти до кола тих, хто тільки перетнув поріг вищої освіти. Як відразу показати їм, що цей світ дружній до тебе, любить свою справу. Відвезти на курган поруч з великою водою. Цього року ми не могли туди поїхати. Але не посвятити в історики, залучивши до епізодів світової історії, історії України, тим більш рік ювілейний - 25 років відкриття в КДПУ спеціальності історія - не уявляли як без цього.
Інгулець підказав нам, що все можливо. Майже в дощ напередодні старшокурсники обслідували місцину ( це повинно бути місце, яке відразу дає силу). Написаний сценарій, актуалізація на висоті. Студентство від другого курсу і до магістрантів, наші колишні студенти - зацікавлених в реалізації проєкту було достатньо. А головне - їх творчого потенціалу.
Наші потужні менеджерки замдекана Ірина Селищева, завідувачка кафедрою Наталія Печеніна врахували важливі моменти. Дякуємо ректорату за сприяння. І свято відбулось. Сирени мовчали від початку дійства і до повернення першачків додому.. Хоча ми заздалегідь перевірили укриття неподалік. Старші відвернули від молодших на цей час всі загрози. Навіть дощ не наважився, хоча збирався.
А ще, це був день осіннього рівноденства. Мабуть тому, що наш декан Олександр Матіщук – географ
Ми залучили до посвячених в історію когорту юних. Вони знають, що історія – сила. І - як вже багато днів - спасибі ЗСУ!
- Автор: історичний
- Перегляди: 803
Ціна перемоги. З чого вона складається? З зусиль, волі, впевненості у своїй правоті.
Сьогодні ми дякуємо нашій команді істориків «Агора» за перемогу в студентському QUIZ "МовиМО" у КДПУ.
І розглядаємо перемогу як таку, що складає настрій наших воїнів перемагати на фронті.
В день звільнення українського Херсону. Дмитро Мануйлов. Випускник історичного факультету КДПУ 2010 року, учасник інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?». Поранений під час виконання операції по звільненню Давидового Броду.
Ціна нашої перемоги. І наші переможці
Фото QUIZ зі сторінки Студентський клуб КДПУ
- Автор: історичний
- Перегляди: 568
Робити що можеш у складний момент це інколи – римувати. Писати вірші.
Ростислав Горбунов (гр.ІП-20), голова студради факультету – учасник літературного вечора «РимуєМО», організованого в Криворізькому педагогічному напередодні Дня української писемності та мови.
Свої вірші, що читав цього вечора Ростислав, – він написав навесні 2022, в березні. І в травні, під час підготовки до захисту курсової роботи з всесвітньої історії. Про це ми писали на нашій Facebook-сторінці спеціальності Історія
- Автор: історичний
- Перегляди: 1303
В вересні 2022 року студенти-історики, групою з одинадцяти осіб, розпочали в форматі фасилітованого навчання разом з викладачем, завідувачкою кафедрою історії Наталією Печеніною опанування навчального курсу «Qırım: Крим – це ми» на Prometheus.
Вже за декілька тижнів – були перші результати, студенти успішно опановували курс.
Чемпіони поділились першими враженнями в 20-х числах вересня.
З ними можна ознайомитись, переглянувши відео тут.
На сьогоднішній день курс успішно завершено всією групою студентів разом з викладачем.
- Автор: історичний
- Перегляди: 745
17 квітня 2021 року, саме напередодні Міжнародного дня пам’яток і визначних місць, що відзначається 18 квітня щорічно, студенти - учасники проєкта "Школа змінотворців", що реализується у Кривому Розі Культурно-суспільним центром ШELTER + за підтримки National Endowment for Democracy, провели змістовний з історичної та суспілько-корисної точок зору захід. В попередньо розчищеному підвалі – однієї з господарських споруд в домогосподарстві Сергія Колачевського, - і в такий спосіб руками молоді перетворений на казковий замок, – відбувся вечір, значна частина якого присвячена пам’яті Сергія Колачевського – українського підприємця ( «залізного короля»), громадського діяча, мецената, лікаря, науковця.
Більше інформації – в репортажі сайту 0564.
Валерія Карпінська – студентка першого курсу спеціальності Історія – учасниця проєкту, саме в той вечір подавала присутнім історичну довідку про діяльність Сергія Колачевського. А в пості на фейсбуці згодом поділилась своїми враженнями від події.
- Автор: історичний
- Перегляди: 1082