Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії

емблема Х

Доброю традицією стає публікація статей за авторством студентів спеціальності «Історія» Криворізького державного педагогічного університету у збірниках краєзнавчих дослідницьких робіт «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття», що видаються за результатами проведених історико-краєзнавчих конференцій учнівської та студентської молоді у м. Святогорську (Донецька область, Україна). Організаторами наукового заходу є Департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації та Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді спільно з Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді. Конференція започаткована у 2004 році і за цей час пройшла шлях від регіональної учнівської до всеукраїнської за участю не лише учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а й студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.

У листопаді 2017 року відбулася десята ювілейна конференція вже у новому статусі - Всеукраїнської з міжнародною участю.

Краєзнавчі розвідки студентів-істориків КДПУ, представлені у збірнику дослідницьких робіт «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття» 2016-го року:

Федько Дмитро

Ідея анархізму в Україні: від теорії до практики // Південно-Східна Україна зі стародавності у ХХІ ст.: ІХ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція. Збірник пошуково-дослідницьких робіт. Краматорськ, 2016. - С.253-256

Лашкун Олександра

Особливості архітектурного стилю на Криворіжжі останньої чверті ХІХ ст.// Південно-Східна Україна зі стародавності у ХХІ ст.: ІХ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція. Збірник пошуково-дослідницьких робіт . Краматорськ, 2016. - С. 75-78

Краєзнавчі розвідки студентів-істориків КДПУ, представлені у збірнику дослідницьких робіт «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття» 2017-го року:

- науковий керівник к.і.н., доцент Н.А. Печеніна, завідувач кафедри історії України та правознавстваобкладинка Х

Розумна Наталія

ДЕМОГРАФІЧНІ ЗМІНИ В УКРАЇНІ ВНАСЛІДОК ГОЛОДОМОРУ 1932–1933 РОКІВ (НА ПРИКЛАДІ ШИРОКІВСЬКОГО РАЙОНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ). Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 210-213.

Сазонов Михайло

ДІЯЛЬНІСТЬ ПАРТИЗАНСЬКОГО ЗАГОНУ  РУДНИКА «СУХА БАЛКА» (ЗА СПОГАДАМИ С.А.СОРОКИ). Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 216-219.

- науковий керівник к.і.н., доцент Н.М.Товстоляк, доцент кафедри історії України та правознавства

Анисимова Марина

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ МУЗЕЮ КРИВОРІЗЬКОГО АВІАЦІЙНОГО ГАРНІЗОНУ. Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 106-109.

Качан Дарина

ПУБЛІКАЦІЇ ПРО МУЗЕЙ О.М. ПОЛЯ НА СТОРІНКАХ ЖУРНАЛУ «КИЇВСЬКА СТАРОВИНА». Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 22-26.

Лихман Анастасія

ІСТОРІЯ ВІЙНИ КРІЗЬ ІСТОРІЮ ЛЮДИНИ (ЗІ СПОГАДІВ НІКОНЕНКО ВІРИ КОНОВНИ). Матеріали Х Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». 23-26 листопада 2017 р. Святогірськ. Том 1 / Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді; гол.ред Г.В.Колісник. Краматорськ: [б.в.], 2017, с. 165-166.