Днями до музею історії Криворізького державного педагогічного університету був переданий новий експонат – оригінал фото студентів 1-го курсу фізико-математичного факультету передвоєнного 1940-го року. І, що найцінніше, з розшифровкою (на звороті) зображених на фото студентів та викладачів. Ініціатором передачі став Кобрюшко Олександр Олексійович, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри ботаніки та екології. Зі слів дарителя, цей артефакт був віднайдений у місті Дніпро.

Сутність музейництва можна передати словами філософа і письменника Георгія КОНИСЬКОГО (1717–1795):«Зберігати – продовжувати акцію творення». Найбільший успіх у цій справі досягається лише за умови діяльності колективу однодумців. Переважна більшість професорсько-викладацького складу, співробітників Криворізького педуніверситету мають чималий стаж роботи у вузі, є випускниками цього навчального закладу, а тому є свідками багатьох знакових подій, що відбувалися в стінах КДПУ. Іх пам'ять зберігає образи колег або ж викладачів, чия професійна діяльність була пов’язана з Криворізьким державним педагогічним університетом (інститутом). Наше звернення до усіх, хто володіє таким скарбом пам'яті: віднайдіть трохи часу у своєму щільному графіку, перегляньте свій особистий архів або напишіть кілька сторінок спогадів, передайте все це до музею історії КДПУ – скарбниці історії навчального закладу  і тим зробіть свій особистий внесок  в «акцію творення» ЛІТОПИСУ КРИВОРІЗЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ.