Кафедра образотворчого мистецтва
Факультет мистецтв

афіша_наук_семінар_львів.jpg

28 листопада 2024 року магістрантки спеціальності Середня освіта. Мова і зарубіжна література (англійська) Світлана Мялик та Наталія Нестеренко відвідали семінар «Тренди сучасного фентезі», проведення якого було ініційоване професоркою кафедри філології Українського католицького університету Софією Філоненко. Спікерами виступили Софія Тремба та Богдана Якобчук, які продемонстрували основні положення своїх бакалаврських проєктів.

Здобувачки магістерського рівня освіти кафедри англійської філології КДПУ поділилися своїми враженнями від семінару.

Світлана Мялик, ЗАМм-24: «Цей науковий захід став справжнім відкриттям для всіх шанувальників жанру фентезі. Отримана інформація не тільки розширила кругозір, а й відкрила нові перспективи для творчості та дослідження.

Особливо запам’яталися виступи двох спікерів, які представили надзвичайно актуальні теми. Перша доповідачка, Софія Тремба, детально розкрила популярний сучасний концепт «from enemies to lovers». Вона проаналізувала його еволюцію в різних літературних творах, продемонструвала психологічні аспекти та вплив на читачів. Ця інформація є вкрай корисною для авторів, які бажають створити більш тісні і багатогранні стосунки між персонажами.

Богдана Якобчук присвятила свою презентацію реконструкції монстрів у сучасному українському фентезі. Вона продемонструвала, як автори переосмислюють традиційні міфологічні образи, надаючи їм нового звучання. Такий підхід дозволяє не тільки створювати оригінальні світи, а й сприяє популяризації української культури та історії».28 листопада 2024 року магістрантки спеціальності Середня освіта. Мова і зарубіжна література (англійська) Світлана Мялик та Наталія Нестеренко відвідали семінар «Тренди сучасного фентезі», проведення якого було ініційоване професоркою кафедри філології Українського католицького університету Софією Філоненко. Спікерами виступили Софія Тремба та Богдана Якобчук, які продемонстрували основні положення своїх бакалаврських проєктів.

ккккккккккккк.jpg

Отримані на семінарі знання у перспективі можна застосувати у навчальному процесі. Вони можуть бути використані, зокрема, для:

  • розробки творчих завдань. Аналіз популярних тропів та образів може стати основою для написання власних історій, створення коміксів або сценаріїв;
  • вивчення літератури. Знання про сучасні тенденції в фентезі допоможе краще зрозуміти літературні твори цього жанру та з’ясувати їхню художню цінність;
  • розвитку критичного мислення. Аналізуючи різні підходи до створення фентезі-світів, учні зможуть розвивати свої аналітичні навички та формулювати власну думку;
  • підвищення мотивації до читання. Знайомство з новими цікавими творами та авторами спонукатиме учнів до більш активного читання».

Підсумовуючи, С. Мялик зазначила, що семінар «Тренди сучасного фентезі» став яскравою подією для всіх, хто цікавиться літературою та творчістю. Репрезентований на занятті матеріал, на її перекання, є надзвичайно цінним як для професійних письменників, так і для всіх, хто просто любить читати та фантазувати, а також для дослідників літератури фентезі.

кк2к2к2к2к2.jpg

Нестеренко Наталія, АЗЛм-24: «Сьогодні я мала нагоду відвідати науковий семінар, присвячений трендам сучасної літератури фентезі. Особливу увагу студенти приділили сучасній фентезі-літературі, яка є надзвичайно актуальною та популярною серед молоді. Виступи здобувачок  стосувалися таких відомих письменниць, як Сара Дж. Маас, Лі Бардуґо, Кассандри Клер. Я була неабияк вражена тим, що мої колеги з іншого навчального закладу  детально і всебічно дослідили тему кохання, що є центральною темою багатьох сучасних творів.

Друга студентка, Богдана, сфокусувалася на репрезентації монстрів у сучасному українському фентезі. Вона майстерно проілюструвала, як монстри, що традиційно сприймаються через призму страху або ворогів, знаходять нове трактування в сучасних творах. Загалом, семінар був надзвичайно змістовним та цікавим, надихнув до детального вивчення та переосмислення вітчизняної фентезійної літератури!»

Щиро дякуємо професорці Софії Філоненко за запрошення і організацію публічного семінару, а доповідачкам – за наукові досягнення!

Бажаємо студенткам і їхньому керівникові натхнення на реалізацію майбутніх академічних планів!

28438
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31