Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи
Психолого-педагогічний факультет

https://drive.google.com/file/d/1wwDM5-4GDyr_vaG_l8bDUidpfPVUXaLm — з Olena Dikunova.

image_5.png

Congratulations from Translators without Borders:

🎉 September 30th is #InternationalTranslationDay!

Translating isn’t just about switching words from one language to another – it’s an art. With words as their medium, translators become painters creating meaning and connection for their audiences. 🎨

We celebrate talented translators across the world today 💫

🙌🏾 Be a part of our creative community of translators: https://hubs.ly/Q02Rkky10

#TranslationasArt #LanguageMatters #TWBCommunity #ITD2024

9.jpg

Напередодні дня незалежності України, 22-23 серпня 2024 року, у Стокгольмі (Швеція) відбулася міжнародна наукова конференція «New Voices in Children’s Literature in Translation: Culture, Power And Transnational Approaches», у якій взяли участь представники з-понад 50 країн світу від різних університетів та інституцій. Серед них – наша колега, д.філол.н., проф., професор кафедри перекладу та слов’янської філології Марина Варданян, яка зараз проходить наукове стажування в Гайдельберзькому університеті

5.jpg

Наприкінці літнього семестру, 18 липня 2024 року, доктор філологічних наук, професор кафедри перекладу та слов’янської філології Марина Варданян уже традиційно провела публічну лекцію в межах лекторію Ringvorlesung для студентів магістратури освітніх програм із усного та письмового перекладу Гайдельберзького університету (Німеччина).

Професорка кафедри перекладу та слов’янської філології підготувала енциклопедичну статтю про українську літературу для дітей та юнацтва в аспекті перекладу для американської The Literary Encyclopedia. Про це наша викладачка повідомила на свої сторінці у фейсбук

В рамках проєкту OPENSPACES2024, який є частиною великого проєкту Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis, студентам, аспірантам і викладачам пропонуються навчальні курси. Цей проєкт має на меті забезпечити академічну мобільність викладачів і студентів.

В рамках третьої фази проєкту для студентів, аспірантів та викладачів протягом осіннього семестру 2024/25 пропонуються курс:

Німецька мова (рівні - А, В, викладач - Oskar Ters)
Курс викладається онлайн, розклад занять - понеділок/вівторок 14:00 - 15:30 (час київський),
попередня реєстрація обов'язкова: https://forms.gle/ttdESYQUqeRCD2VX8

Навчальні та методичні матеріали курсів доступні на платформі Moodle.

Посилання на опис проєкту:https://phil.uni-greifswald.de/ifzo/openspaces/
Проєкт реалізується Ґрайфсвальдським університетом (Німеччина). Курс німецької мови складає 4 кредити, які можуть бути зараховані як неформальна освіта. Учасники отримають сертифікат.

КУДР еразмус 2

Протягом тижня з 12 по 16 серпня 2024 року викладачі кафедри перекладу та слов’янської філології КДПУ – Наталя КудрявцеваКатерина Гостра та Людмила Мацепура – перебували у м. Грайфсвальд (Німеччина), де взяли участь у міжнародній літній школі, присвяченій Україні та світовим українознавчим дослідженням.

З 29 липня по 16 серпня 2024 р. Наталія Олександрівна Захарова, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри перекладу та слов'янської філології проходила лінгвістичне стажування у французькому місті Віші на базі мовної школи Кавілам (CAVILAM - Alliance française de Vichy). Стажування було організовано за підтримки Французького інституту в Україні при Посольстві Франції в Україні.

0.jpg

Цього літа за підтримки Французького інституту в Україні при Посольстві Франції в Україні українські викладачі й учителі отримали можливість пройти лінгвістичне стажування у м. Віші, Франція. Серед учасників і представниця КДПУ - Захарова Наталія Олександрівна, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри перекладу та слов'янської філології. Стажування, що розпочалося 29 липня 2024 р., розраховане на 3 тижні та проходить на базі мовної школи CAVILAM – Alliance française de Vichy, яка спеціалізується на викладанні французької мови як іноземної. Школа функціонує з 1964 р. і цьогоріч святкує ювілей - 60 років від дати заснування. Щорічно близько 5000 стажерів різного віку з різних куточків світу приїжджають до CAVILAM – Alliance française de Vichy, щоб вдосконалити знання французької мови та/або методику її викладання.

Возможно, это изображение 11 человек и текст

30 травня 2024 року у Центрі Марка Блока, м. Берлін (Німеччина) відбувся міжнародний науковий семінар, присвячений змінам у мовних практиках під час війни, який зорганізувала доктор філологічних наук, професор кафедри перекладу та слов’янської філології Наталя Кудрявцева.

Жовтень 2024