27 квітня п. р. відбулася чергова зустріч робочих груп щодо обговорення освітньої, освітньо-професійної та освітньо-наукової програм усіх рівнів підготовки – першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (доктор філософії (PhD)) спеціальності 054 «Соціологія». Обговорили питання щорічного оновлення й перегляду.
У зустрічі, яка проходила під модеруванням Олени Приходько, ст. викл., к. с. н., гаранта ОПП «Соціологія масової комунікації, журналістики та реклами» першого рівня вищої освіти, взяли участь як зовнішні, так і внутрішні стейкхолдери, а також викладачі кафедри, гаранти інших програм підготовки. Усі присутні відзначили актуальність програм підготовки фахівців з соціології, високий рівень її узгодженості з потребами сучасної соціологічної освіти, науки і практики, відповідність чинним нормативним вимогам та наявні перспективи розвитку.
Стейкхолдери висловили низку побажань щодо удосконалення змісту та реалізації освітньої, освітньо-професійної та освітньо-наукової програм підготовки, які будуть взяті до уваги робочими групами під час роботи над їх оновленням, зокрема:
Микола Туленков, професор, д. с. н., професор кафедри галузевої соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, запропонував доповнити перелік спеціальних складових компонент ОНП підготовки аспірантів такими дисциплінами, як «Актуальні питання сучасної соціологічної науки» та «Новітні технології соціологічних досліджень»;
Ганна Андрющенко, професор, д. с. н., професор кафедри управління бізнесом Державного університету економіки і технологій рекомендувала звернути увагу у ході підготовки проекту ОПП магістратури на перелік компетенцій, пов’язаних з педагогічною та науково-педагогічною діяльністю у закладах освіти, означених у стандарті, а відтак передбачення викладання відповідних дисциплін і проходження практик.
Микола Яценко, доцент, к. с. н., доцент кафедри соціології Національного університету «Одеська юридична академія» поділився досвідом практичної підготовки магістрів-соціологів, зокрема визначив можливі напрями співпраці з органами місцевого самоврядування, як потенційними майбутніми роботодавцями, які як в умовах війни, так і у післявоєнний час зацікавлені у висококваліфікованих фахівцях з соціології, основним призначенням яких є допомога у вирішенні нагальних проблем сучасного регіонального соціуму, суспільства в цілому;
Оксана Лаже, начальник відділу підтримки локальних груп активності мешканців КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Криворізької міської ради наголосила на необхідності розширення у ОПП бакалаврату блоку практичної підготовки здобувачів за рахунок введення дисциплін з методології якісних соціологічних досліджень, використання яких особливо актуалізується у воєнний та поствоєнний час;
Валерія Безуглова, кореспондентка прес-центру Криворізького державного педагогічного університету розповіла про свої враження від ознайомчої практики, в якій взяли участь студенти 1-го курсу бакалаврату ОПП «Соціологія масової комунікації, журналістики та реклами», і наголосила на необхідності поєднання у практичній підготовці соціожурналістів як соціологічної, так і журналістської практики.
Усі стейкхолдери, присутні на обговоренні, висловили підтримку всіх ініціатив кафедри соціології та масових комунікацій й задекларували готовність до дальшої співпраці щодо підготовки конкурентоспроможних фахівців.
Завідувачка кафедри Ірина Грабовець наприкінці зустрічі подякувала стейкхолдерам і членам робочих груп за доцільні та конструктивні пропозиції, які будуть обов’язково враховані гарантами у процесі удосконалення освітньої, освітньої-професійної та освітньо-наукової програм за спеціальністю 054 Соціологія.