Кафедра української мови
Факультет Української філології

18.04._1.jpg

18 квітня 2024 року на факультеті української філології відбулася Міжнародна наукова конференція здобувачів вищої освіти на тему «Мови й літератури світу в глобалізаційних процесах», захід є спільним проєктом двох європейських закладів-партнерів: Варшавського університету (Польща) та Ніредьгазького університету (Угорщина), а також вітчизняного закладу вищої освіти – Житомирського державного університету імені Івана Франка.

2.jpg

Інтерес до конференції виявили здобувачі вищої освіти таких закладів вищої освіти: Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Ужгородського національного університету, Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, Житомирського державного університету імені Івана Франка та ін. Загальна кількість учасників склала 70 осіб.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Криворізького державного педагогічного університету Ярослав Шрамко, який відзначив значущість такого формату наукової комунікації здобувачів вищої освіти з різних закладів України та Європи.

3.jpg

На пленарному засіданні здобувачі вищої освіти презентували свої наукові дослідження на такі теми:

1. Специфіка художньої інтерпретації внутрішнього світу персонажа-аутиста в романі Анрі Бошо «Блакитний хлопчик»

Ярослава Примаченко, здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти, Криворізький державний педагогічний університет (Україна).

4.jpg

1. Tozsamość narodowa a komunikacja polityczna: przypadek Ukrainy

Rafał Bieryło, doktorant Miedzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej, Uniwersytetu Warszawskiego.

18.04_6.jpg

1. Угорський дискурс творів Ліни Костенко

Анастасія Мухіна, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, Ніредьгазький університет (Угорщина).

9.jpg

1. Жанрово-стильові особливості ретродетективів Юрія Винничука

Людмила Біленька, здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти, Житомирський державний університет імені Івана Франка (Україна).

37.jpg

1. Опис сучасного стану дітей, які постраждали від війни

Ольга Костелецька, здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти, Варшавський університет (Польща).

7.jpg

1. Символіка заголовка роману Макса Кідрука «Де немає Бога»

Мілена Хижа, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, Полтавський державний педагогічний університет імені В. Г. Короленка (Україна).

47.jpg

Теми доповідей вказують на різноплановість та актуальність досліджень здобувачів вищої освіти, а також засвідчили вплив глобалізаційних процесів на розвиток мов та літератур світу.

Після перерви роботу продовжили секції:

Секція 1. Українська література в глобалізаційних процесах

Секція 2. Літератури світу: компаративний аспект.

Секція 3. Мови світу в глобалізаційних процесах.

Модераторки заходу – доктор філологічних наук, професор кафедри української та зарубіжної літератур Світлана Ковпік та кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та зарубіжної літератур Світлана Журба відзначили, що такого формату захід є чудовою можливістю для налагодження наукових зв’язків, обміну інформацією, реалізацією права здобувачів вищої освіти на академічну мобільність.

Бажаємо здобувачам вищої освіти наукових успіхів та звершень!

Травень 2024