Кафедра української мови
Факультет Української філології

25-26 травня 2024 року на базі Криворізького педагогічного відбувся ІV Міжнародний двотуровий фестиваль-конкурс «Музичний дивоцвіт», який організовано музично-хореографічним відділенням факультету мистецтв. Третій рік поспіль Фестиваль-конкурс має благодійний напрям і проводиться на підтримку Збройних Сил України.

Метою цього мистецького заходу є збереження та розвиток кращих традицій вітчизняного та світового музично-виконавського мистецтва на засадах патріотичного й морально-естетичного виховання молодого покоління в умовах незламної боротьби українського народу з російською агресією; зростання ролі й значення музичного мистецтва у духовному житті сучасного суспільства; виявлення та підтримка талановитої молоді; підвищення виконавської майстерності солістів і творчих колективів.

Конкурсну програму оцінювало професійне незалежне журі, у складі якого Лауреати Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, провідні викладачі-виконавці закладів вищої мистецько-педагогічної освіти України, Польщі, Ізраїлю та Литви. Очолював журі Петро Заїка – Заслужений діяч мистецтв України, Перший заступник Голови Національної всеукраїнської музичної спілки.

Учасники Фестивалю-конкурсу презентували музично-виконавську майстерність у чотирьох номінаціях: «Інструментальний жанр», «Вокальний жанр», «Вокально-хорові колективи», «Хоровий диригент». 194 учасники (солісти та колективи) з України, Польщі, Ізраїлю, Литви представили на розсуд журі розмаїту палітру своїх творчих досягнень і отримали звання Лауреата. Виступи Костянтина Передрія (м. Запоріжжя), Владислава Левицького (м. Вінниця), Оркестру українських народних інструментів «Слобожанські візерунки» (м. Харків), Ярослава Йотки (м. Ніжин), Yevheniia Shukan (Zielona Góra, Polska), Зведеного хору у складі: хор молодших класів «Крила», хор старших класів, вокальний ансамбль «AXIOS» (м. Кривий Ріг) були визнані найкращими щодо професійності й артистичності виконання, їм було присуджено Гран-Прі.

Окремих учасників відзначено дипломами «За популяризацію, збереження і розвиток національної музичної культури», «За виконавську майстерність і артистичну презентацію авторського твору», «За професійну й артистичну популяризацію творів українських композиторів», «За оригінальність виконавської інтерпретації», «За краще виконання твору сучасного українського композитора», «За виразність виконання вокальних творів», «За збереження, розвиток та популяризацію польської вокальної культури», «За професійну майстерність» тощо. Журі також високо оцінило й відзначило Подяками творчу, відповідальну роботу художніх керівників і концертмейстерів щодо підготовки й супроводу конкурсантів.

Усі благодійні внески, сума яких визначалася учасником самостійно залежно від його можливостей та бажання зробити свій крок до Перемоги, передані Волонтерському центру Криворізького державного педагогічного університету і спрямовані на потреби захисників України.

Інформація про результати та переможців Фестивалю-конкурсу розміщена на офіційному сайті Криворізького державного педагогічного університету за покликанням.

Дякуємо всім учасникам «Музичного дивоцвіту» за внесок у нашу спільну Перемогу,
за чудову можливість зануритися у світ мистецтва, поділитися творчим натхненням та яскравими емоціями!
Липень 2024