Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

Завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент

Томашевський фото 1

У 1992 році закінчив Криворізький державний педагогічний інститут, художньо-графічний факультет за спеціальністю «Образотворче мистецтво», отримавши кваліфікацію «Вчитель креслення, образотворчого мистецтва та праці».

У період з 1996 по 1999 роки навчався в аспірантурі КДПІ. Захистив у 2003 році дисертаційне дослідження на здобуття наукового ступеня кандидат педагогічних наук за спеціальністю 13.00.09 – теорія навчання за темою «Організація творчої роботи молодших школярів на уроках образотворчого мистецтва».

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну факультету мистецтв Криворізького державного педагогічного університету. З 2004 по 2010 рр. працював на посаді декана спочатку художньо-графічного факультету, а з 2005 року факультету мистецтв КДПУ.

Протягом 2010-2013 рр. навчався в докторантурі Луганського національного університету імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти (науковий консультант: Бутенко В.Г., член-кореспондент НАПН України, доктор пед. наук, професор, тема дослідження: «Теоретичні і методичні засади формування естетичної культури майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах»).

Коло наукових та фахових зацікавлень відображено у близько 30 наукових та науково-методичних статтях та методичних рекомендаціях присвячених проблемам використання музики в організації творчої роботи молодших школярів на уроках образотворчого мистецтва в загальноосвітній школі, викладанню дисциплін спеціальності «Образотворче мистецтво» та «Дизайн» на художньо-графічних факультетах, теоретичним та методичним аспектам формуванню естетичної культури майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах України. Викладає навчальні дисципліни «Основи зовнішньої реклами», «Основи формотворення», «Спеціалізація в графічному дизайні», «Художнє конструювання». Член Спілки дизайнерів України з 2007 року.

Свою наукову та викладацьку діяльність Томашевський В.В. вдало поєднує з художньо-творчою та дизайн-проектною працею. Член Національної спілки художників України з 1994 року. У період 1994–1999 рр. Томашевський В.В. перебував на посаді Голови молодіжного об’єднання Криворізької організації Національної спілки художників України.

З того часу і до сьогодення Томашевський Володимир брав участь у більш ніж 60 художніх виставках (в тому числі  у 7 Всеукраїнських та 4 персональних) з творами в галузі станкової графіки, декоративного живопису та дизайну в різних містах України та в рідному місті.

Томашевський В.В. виявив себе на тільки як талановитий художник, але й дизайнер-рекламіст. Розроблені ним логотипи та фірмові стилі ряду торговельних підприємств, ескізи вивісок і оформлення вітрин архітектурних споруд та фасадів знайшли своє реальне втілення в зміні зовнішнього художньо-естетичного обличчя м. Кривий Ріг.

У 2007 році нагороджений Почесним знаком Міністерства освіти і науки України «Василь Сухомлинський».

З 2016 року  завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну.