Кафедра філософії
Криворізький державний педагогічний університет

Шановні колеги, студенти й шанувальники філософії!

Раді повідомити, що вийшов черговий випуск збірника кафедри філософії «Актуальні проблеми духовності».

Двадцять четвертий випуск висвітлює проблеми сучасної етики, філософії науки, логіки, філософії історії, філософії освіти й соціальної філософії. У рубриці «Наші переклади» уперше українською було опубліковано статтю Рудольфа Карнапа «Подолання метафiзики логiчним аналiзом мови». Закликаємо філософську спільноту ознайомитися з цією фундаментальною для філософії ХХ ст. працею. Переклад з німецької виконали О.Є. Олiфер та Н.П. Козаченко за науковою редакцiєю д. філос. н., проф. Я. В. Шрамка.

Висловлюємо подяку нашим постійним авторам за цікаві та ґрунтовні дослідження! Рекомендуємо для ознайомлення статтю д. філос. н. О. В. Тягла «До експлiкацiї поняття квантової заплутаностi», яка стане в пригоді не тільки філософам, але й усім, хто цікавиться проблемами сучасної фізики.

Видання «Актуальні проблеми духовності» присвячено проблемам аналітичного напряму філософування. Тому раді представити вашій увазі статтю д. філос. н., проф. Я. В. Шрамка «Актуальнi проблеми сучасної прикладної етики». Рекомендуємо ознайомитися зі статтею д. філос. н. Д. Б. Сепетого «Чи має матерiя недиспозицiйнi внутрiшнi властивостi? Сiднi Шумейкер проти квiдитизму», що висвітлює одну з найзапекліших філософських дискусій  сучасної аналітичної філософії.

Редакція збірника наукових праць «Актуальні проблеми духовності» запрошує також аспірантів і молодих вчених опублікувати результати досліджень із філософії. С. Сідорова та В. Мироняк скористалися такою можливістю. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

Отже, бажаємо усім, хто зацікавився нашим виданням, як найшвидше пуститися мандрами по сторінках 24 випуску «Актуальні проблеми духовності». Там знайдуться відповіді на різні актуальні питання філософії ХХІ ст.

Ознайомитися зі збірником наукових праць «Актуальні проблеми духовності» за посиланням.