Анонси і оголошення
Компанії Clarivate та Elsevier повідомляють про нові вебінари з питань наукометрії, які
Компанія Clarivate продовжує серію безоплатних вебінарів українською. За умови
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ! Бібліотека КДПУ працює в обмеженому режимі з 09.00 до 16.00, субота
Elsevier продовжує активно підтримувати українських учених у складних умовах
У межах проєкту Research4Life регулярно організовують вебінари за посиланням
Міністерство освіти і науки України повідомляє про можливість безкоштовного
Шановні науковці! Компанія Elsevier та ДНТБ України надають можливість працювати
В умовах посилення карантинних обмежень пропонуємо науково-педагогічним
Шановні користувачі! ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського пропонує вам скористатися
Шановні користувачі! Під час карантину бібліотека надає такі дистанційні

презентація210921 2

Наукове осмислення історичних подій є нагальною потребою сучасного українського суспільства. Учені КДПУ наполегливо працюють над актуальними дослідженнями важливих питань історичного шляху нашої країни. 21 вересня 2021 року в читальній залі головного корпусу відбулася непересічна подія наукового життя – презентація видань Інституту дослідження Голодомору та збірника документів «Голодомор-геноцид 1932-1933 рр. у Дніпропетровській області: масштаби, наслідки».

презентація210921 4

Упорядником цих видань є докторка історичних наук, професорка кафедри історії Н. Р. Романець, яка презентувала книги здобувачам освіти – майбутнім історикам, що навчаються на факультеті географії, туризму та історії, а також студентам факультету української філології та факультету іноземних мов.

презентація210921 1

Науковець представила книги, які передала до фонду бібліотеки КДПУ: «Геноцид українців 1932–1933 за матеріалами досудових розслідувань» (упорядники – О. Петришин, М. Герасименко, О. Стасюк), збірник документів «Голодомор-геноцид 1932-1933 рр. у Дніпропетровській області: масштаби, наслідки» (упорядник Н. Романець), «Нариси про голодомор» генерального директора Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Олесі Стасюк та монографію «Коли той світанок настане?» за авторством українських дослідниць Світлани Маркової та Інни Шугальової. Директор бібліотеки, доц. Г. М. Віняр подякувала дослідниці й запросила її до слова.

презентація210921 5

Проф. Романець розповіла про роботу істориків із зібрання, аналізу, впорядкування першоджерел, архівних документів, титанічну працю науковців задля творення сучасної української історіографії. Наталя Радомирівна висвітлила зміст, структуру, унікальність збірки документів та закликала студентство активніше послуговуватися архівними першоджерелами й науковими результатами професійних істориків.

презентація210921 6

«Саме документи допомагають нам зрозуміти, що насправді відбувалося в ті роки. Видання, які відсьогодні доступні в бібліотеці нашого університету, стануть у пригоді не лише фахівцям, а й кожному, кому небайдужа історія України», – підкреслила Н. Р. Романець.

презентація210921 3

Інформаційний супровід презентації забезпечили фахівці інформаційно-бібліографічного відділу та відділу обслуговування бібліотеки – зав. інформаційно-бібліографічного відділу О. А. Дікунова, головний бібліограф С. О. Кочерга й бібліотекар О. В. Присяжна, які підготували тематичний перегляд «Голодомор. Геноцид. Пам’ятаємо».

Щиро дякуємо Наталі Радомирівні за її невтомну працю задля збереження та поширення історичної правди!