Анонси і оголошення
У червні та в липні компанія Clarivate пропонує нові безоплатні україномовні вебінари з
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ! Бібліотека КДПУ працює в обмеженому режимі з 09.00 до 16.00, субота
Elsevier продовжує активно підтримувати українських учених у складних умовах
У межах проєкту Research4Life регулярно організовують вебінари за посиланням
Міністерство освіти і науки України повідомляє про можливість безкоштовного
Шановні науковці! Компанія Elsevier та ДНТБ України надають можливість працювати
В умовах посилення карантинних обмежень пропонуємо науково-педагогічним
Шановні користувачі! ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського пропонує вам скористатися
Шановні користувачі! Під час карантину бібліотека надає такі дистанційні
Шановні викладачі, аспіранти, співробітники, студенти! Безкоштовний доступ до

0

Любов до Батьківщини починається з рідної домівки, з вулиці, на якій народився та зі школи, до якої ходив. Не знаючи історію своєї малої Батьківщини, сучасна молодь не навчиться цінити й поважати ті культурні надбання, на які так багата рідна Україна. Знаним дослідником історії Дніпропетровщини є голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, професор  НТУ «Дніпровська політехніка» Ігор Олександрович Кочергін, зустріч з яким відбулася 26 вересня 2018 року в читальній залі головного корпусу КДПУ. Сприяв проведенню цього заходу краєзнавець і дослідник історії Кривого Рога Ігор Анатолійович Рукавіцин.

Kochergin 260918 8

На зустрічі були присутні декан факультету географії, туризму та історії, доцент, кандидат географічних наук С. В. Ярков, заступник декана факультету географії, туризму та історії, доцент, кандидат історичних наук А. В. Тарасов, завідувач кафедри фізичної географії та туризму, кандидат географічних наук В. Л. Казаков, кандидат історичних наук, завідувач кафедри історії України та правознавства Н. А. Печеніна, доктор історичних наук, професор кафедри історії України та правознавства, доцент Н. Р. Романець, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та правознавства Н. М. Товстоляк, кандидат геолого-мінералогічних наук, старший викладач кафедри економічної і соціальної географії та методики викладання О. О. Калініченко, доктор філологічних наук, професор кафедри української та світової літератур В. І. Дмитренко, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Н. М. Малюга, завідувач музею «Літературно-мистецьке Криворіжжя» І. Є. Бугайова, кандидат педагогічних наук, старший викладач  кафедри ботаніка та екології О. О. Кобрюшко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки І. Є. Макаренко, представники ЗМІ та громадськості, студенти, бібліотекарі.

42604388 2038790256181073 8148006848360873984 o

Модератор зустрічі директор бібліотеки,  кандидат філологічних наук, доцент Г. М. Віняр представила іменитого гостя й надала йому слово. Ігор Кочергін презентував свої книжки «Олександр Поль. Геній міста на Дніпрі», «Земське самоврядування Катеринославщини (персонологічний вимір)», «Соціальна трансформація Катеринославського дворянства (друга половина ХІХ – початок ХХ століття)». Дослідник розповів про Олександра Поля, його життєвий шлях, детально зупинився на соціальному контексті передумов формування його переконань. Доповідач наголосив, що наш видатний земляк зробив дуже багато не тільки для розвитку промисловості, транспорту та будівництва, а й в гуманітарній сфері. Особливо Олександр Поль опікувався освітніми, культурно-мистецькими та медичними закладами Катеринославської губернії. Краєзнавець підкреслив, що на всі дії Поля суттєвий вплив мали земська, судова та селянська реформи, які саме за його життя набирали обертів. Олександр Поль намагався перетворити наш край на потужний промисловий регіон, розвиваючи гірничу справу. Життєвим кредо дворянина Поля було гасло «Зробивши добре собі, ти зробиш добре своїй країні» – і це він довів своїм власним життям.

1

Гості не відпускали Ігоря Кочергіна, задавали йому різноманітні питання, на які він давав вичерпні й змістовні відповіді. Усі охочі мали можливість придбати презентовані книжки з автографами автора.

42604037 2038790716181027 1368701799724220416 o

Жвавий інтерес викликала тематична виставка «Кривий Ріг – моє місто» (експонувалося 64 документи), яку підготували фахівці інформаційно-бібліографічного відділу. Технічну підтримку забезпечував відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки.

4

5647