Дошкільної і спеціальної освіти
Факультет педагогічної освіти

Шановна Тетяно Олексіївно!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди ювілейного Дня народження!

 Дороніна ювілей

 

Ювілей це не просто свято, це здобутки всіх років в житті. Ми знаємо Вас як яскраву, неординарну особистість, висококваліфікованого, вмілого керівника, який по праву може пишатися набутим досвідом, духовним та інтелектуальним потенціалом, успіхами та досягненнями.
Щиро зичимо Вам міцного здоров’я, радості, щастя, злагоди і добробуту, сили і наснаги для здійснення усіх найсвітліших задумів. Нехай Ваш життєвий шлях буде наповненим новими злетами й досягненнями, а людська шана буде подякою Вам за плідну працю, чуйність, уміння творити добро!

 

З повагою і вдячністю, колектив кафедри педагогіки!

26832
17 травня 2024 року відбувся регіональний науково-методичний семінар: «Освіта 4.0: трансформації, виклики, можливості», в якому взяли участь науковці, викладачі, вчителі, аспіранти, магістранти та студенти.

 

З вітальним словом до учасників регіонального науково-методичного семінару звернулася в.о. завідувача кафедрою педагогіки, кандидат педагогічних наук, доцент Світлана Щербина, котра зазначила, що і зараз, в складні для України часи, освіта і наука залишаються в переліку пріоритетних напрямів держави, оскільки сприяють прогресивному розвитку нашої держави, покращенню добробуту українського народу. В складних умовах сьогодення, науковці, педагоги-практики продовжують науковий пошук, втілюють креативні ідеї та здійснюють підготовку підростаючих поколінь. 

 

1234524

123456

В складних умовах сьогодення, науковці, педагоги-практики продовжують науковий пошук, втілюють креативні ідеї та здійснюють підготовку підростаючих поколінь.

Робота регіонального науково-методичного семінару здійснювалася за такими основними напрямами:
1.Дидактичні трансформації в епоху цифровізації: методи і зміст освіти.
2.Розвиток професійних компетентностей: міжособистісна взаємодія та самоосвіта.
3.Стратегії формування гендерної чутливості у цифровому освітньому просторі.
4.Динаміка освітніх очікувань: відповідність сучасним тенденціям.

В обговоренні актуальних питань виступили: Наталя Орловська, вчитель фізики, Криворізького ліцею №49 КМР, визначила особливості дистанційного навчання як засобу розвитку самоефективності; Тетяна Красіна, вчитель української мови та літератури Криворізького ліцею №49 КМР торкнулася питання формування національно-патріотичних цінностей як складової самоефективної особистості; Людмила Машненко, аспірантка КДПУ, розкрила стан та перспективи інтеграції гендерного підходу в навчальні програми підготовки майбутніх учителів суспільних дисциплін; Сергій Корнієнко, аспірант КДПУ, пояснив роль цифрової історії в освіті та висвітлив сучасні проблеми методики навчання майбутніх фахівців; Сергій Устинов, магістрант КДПУ, визначив шляхи формування професійних компетентностей педагога засобом використання технології проблемного навчання; Анастасія Майтак, магістрантка КДПУ, розкрила підходи до класифікації інноваційних методів навчання; Вікторія Малишенко, студентка другого курсу факультету іноземних мов КДПУ, торкнулася проблеми саморозвитку та самоосвіти у професійній діяльності керівника в освіті; Світлана Щербина, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки КДПУ обґрунтувала значимість та особливості практичної підготовки у становленні професіоналізму майбутніх учителів.
 0124  0224

0324222

Учасники регіонального науково-методичного семінару дійшли спільної думки про те, що сучасні умови вимагають об’єднання зусиль науковців і педагогів-практиків, тільки їх тісна співпраця і партнерство є запорукою успішного розв’язання низки питань освіти і виховання підростаючих поколінь, підготовки конкурентоспроможних, висококваліфікованих фахівців.

05240624Сподіваємося, що зустріч була цікавою для її учасників та буде мати продовження у наступному році! 
26612
16 квітня 2024 року викладачі кафедри педагогіки (канд. пед. наук, доцент О. С. Білоус, канд. пед. наук, ст. викладач І. А. Коваленко, кандидат пед. наук, доцент А. М. Король, канд. пед. доцент О. Б. Потапенко, кан. пед. наук, доцент С. М. Щербина) взяли участь у тренінгу-інтенсиві «Проблеми та шляхи надолуження освітніх втрат», який провела методист КЗ Центру професійного розвитку педагогічних працівників Л. В. Микитишина.
Подолання освітніх втрат 2024 

 

 

Під час проведення тренінгу спікером Л. В. Микитишиною були схарактеризовані освітні втрати (навчальні, психологічні, виховні, фізичні, сповільнення загального розвитку особистості), зазначено алгоритм подолання освітніх втрат, розкрито механізм вимірювання освітніх втрат, а також розкрито шляхи та технології подолання освітніх втрат. 

 

 

На заключному етапі тренінгу-інтенсиву всі його учасники долучилися до створення групових проєктів щодо створення навчального курсу орієнтованого на підготовку майбутніх учителів до подолання освітніх втрат.

26140
 Інф.лист семінар 2024 1 Інф.лист семінар 2024 2 
 Інф.лист семінар 2024 3
24297
В другій декаді листопада 2023 року в режимі онлайн було проведено виховний захід на тему: «Професіоналізм вчителя. Як його досягти?», в якому взяли участь студенти факультету мистецтв (гр. ОМ-22), студенти природничого фпкультету (гр. БП-22, гр. БХ-22, гр. ХІ-22) та викладачі кафедри педагогіки: канд. пед. наук, доцент В. В. Іванова, канд. пед. наук, доцент С. М. Щербина.
 MyCollages 2  MyCollages
Під час проведення заходу було з’ясовано, що професіоналізм – це інтегральна психологічна характеристика, яка свідчить про достатньо високий рівень оволодіння професією, схарактеризовано складові професіоналізму, у підготовлених та представлених студентами презентаціях розкрито можливі шляхи досягнення професіоналізму учителя.
23945
Фото Корольизображение viber 2023 11 16 11 58 32 181 

16.11.2023 р. доцентом кафедри педагогіки Король Анжелікою Миколаївною зі студентами ІІ курсу українського факультету груп УАФ-22, УПФ-22 та УМЛ-22 був проведений виховний захід у формі усного журналу на тему: «Молодь за здорове майбутнє». На заході були розглянуті наступні рубрики: «Діти та шкідливі звички», «Правильне харчування», «Молодь обирає «захист», «Любов без ризику: захист себе та партнера», «Зарядка для тіла і розуму: пригоди у світі спорту».

изображение viber 2023 11 16 10 18 58 712

Завершали кожну сторінку журналу цитатами, порадами, та навіть викликами до читачів для підтримки здорового способу життя. На заході студенти підкреслювали, що в умовах швидкого темпу життя молодь стикається з різними викликами, пов’язаними зі здоров’ям. Збереження та підтримання здорового способу життя стає актуальним завданням не лише для особистості, але і для суспільства в цілому. Загальна педагогіка виступає як ключовий інструмент формування свідомої та відповідальної генерації, здатної дбати про фізичне та психічне здоров’я. Головними редакторами двох журналів були Дарія Горіна УАФ-22 та Любов Леус УПФ-22. Студенти сподіваються, що їх журнал буде джерелом натхнення для молоді!.

изображение viber 2023 11 16 11 58 31 766

изображение viber 2023 11 16 11 58 32 412

 изображение viber 2023 11 16 11 58 32 667

 

23944

25 травня 2023 року зусиллями кафедри педагогіки проведено Регіональний науково-практичний семінар за участю здобувачів вищої освіти та педагогів закладів освіти різних рівнів. Цьогоріч темою семінару було обрано «Неперервна освіта у контексті глобалізаційних змін: Шляхи подолання контраверсійності».

Семінар 2023 ГОЛОВНА 

Вітальним словом розпочала семінар завідувачка кафедри педагогіки Т. Дороніна, д-рка педагогічних наук, професорка, яка в своїй промові відмітила актуальні проблеми, над вирішенням яких працюють науковці та практики, а також наголосила на важливості цілісного осмислення загроз і викликів, які постають нині в освіті.

Семінар 1 2023

Як доповідачі слово мали викладачі кафедри канд. пед. наук, доцентка А. Король, канд. пед. наук, доцентка І. Макаренко; студенти бакалаврату та магістратури КДПУ Н. Балабас, Д. Решетніков, А. Колеснік; вчителі гімназій та ліцеїв Кривого Рогу Д. Гонтар та Т. Кравченко. Модератором заходу виступала д-рка пед. наук, доцентка С. Кучер.

У заключному слові С. Кучер зазначила, щока результатами заходу буде видано чергову збірку «Педагоігчного Криворіжжя» (№ 9), до якої наділо понад пів сотні тез доповідей, деякі з них прозвучали на пленарному засіданні.
Коло наукових та практичних питань, що обговорювалися в межах заходу, торкалося найбільш резонансних проблем сучасної освіти: формування національної ідентичності молоді, демократизація освіти, формування професійних компетентностей майбутнього педагога, шляхи підвищення ефективності освітнього процесу в школі та ін.

Сайт колах 2023 
 Сподіваємося, що зустріч була цікавою для її учасників та буде матиме продовження у наступному році. Оскільки у 2024 р. збірнику «Педагогічне Криворіжжя» виповнюється 10 років!
22536

04 травня 2023 р. викл. кафедри педагогіки, доц. В. В. Іванова та студенти гр. МХК-20 взяли участь у дискусії на тему: «Емоційне виховання здобувачів освіти, як умова їх успішного навчання і виховання».

 Захід Івванова 2023

Захід Іванова2

На заході були присутні - д-р. пед. наук, професорка Дороніна Т. О., канд. пед. наук, Волощук І. А., канд. пед. наук Щербина С. М.

изображение 2023 05 09 225857389

Під час проведення заходу було розглянуто сутність понять: «емоції», «емоційне виховання», «емоційна культура», «емоційний інтелект».
Людина не лише якимось чином сприймає оточуючий світ та його явища, не лише впливає на нього або перетворює, а завжди якось ставиться до нього, при чому це ставлення – як своєрідне переживання. Одна й та сама подія в когось викличе смуток, а в когось радість. Кожна людина щось любить, а до чогось байдужа, щось викликає в неї бурхливі відчуття, а щось лише огиду.

 Іванова 2023  Іванова1
Учасники дискусії під час обговорення дійшли висновку про те що емоційний інтелект є важливим чинником успішності здобувачів освіти і потребує постійного розвитку.

 

22320

Плакат семінар оновлено

Семінар відбудеться у дистанційному форматі на платформі Zoom.

Доєднатися до зустрічі можна за посиланням: https://kdpu-edu-ua.zoom.us/j/86597441615?pwd=MW1vUkJaWHVPc01zTVI5TkI1V0lrUT09
Код доступу: 589223

22248

02 травня 2023 року канд. пед. наук І. А. Волощук та студенти гр. І-21/ФІ-21/ФМ-21 провели бесіду

на тему: «Як зберегти психічне здоров’я під час війни?».

 Волощук1 захід 02.03.23

У процесі бесіди зі студентами обговорювалася проблема збереження психічного здоров’я. Була звернута увага студентів на підтримання їх активності та не вживання алкоголю, а також наголосили на застосування техніках релаксації, при стресових ситуаціях.

Нині в Україні актуальність проблеми психічного здоров’я зумовлена реаліями життя. Війна змусила багатьох людей пережити стрес, зіткнутися з депресією, відчути травматичний досвід переїздів.

Волощук захід 02.05.23

Учасники бесіди дійшли до висновку про те, що наше завдання – не засмучуватися, а допомагати собі і рідним боротися з психологічними труднощами.
22187
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30