Кафедра образотворчого мистецтва
Факультет мистецтв

663423482

Музично-хореографічне відділення факультету мистецтв веде відлік своєї історії з 1967 року, коли у Криворізькому державному педагогічному університеті (тоді – Криворізькому державному педагогічному інституті) було відкрито спеціальність «Музика і співи» та відбувся перший набір студентів (наказ по КДПІ від 29 серпня 1967 року за № 193). До лютого 1974 року підготовка фахівців зі спеціальності «Музика і співи» здійснювалась у складі фізико-математичного факультету, потім – у складі природничого факультету. Організацію й керівництво навчального процесу здійснювали Лісовий Р.М., Новіков О.Є., Карауш О.Ф.

У жовтні 1975 року за наказом Міністерства освіти УРСР від 15 жовтня за № 234 у Криворізькому державному педагогічному інституті було організовано музично-педагогічний факультет. Першим деканом став к.п.н., доц. Шульженко А.М., у подальшому деканат очолювали доц. Балабан А.О., професор Семешко А.А., к.п.н., доц. Іванченко І.В.

З 1 вересня 2005 року на базі музично-педагогічного та художньо-графічного факультетів було створено факультет мистецтв у складі двох відділень – художньо-графічного та музично-педагогічного (наказ по університету від 31 серпня 2005 року за № 129-о). Очолив факультет мистецтв к.п.н., доц. Томашевський В.В., заступниками по музично-хореографічному відділенню працювали к.філос.н., доц. Шевченко І.В., к.п.н. Бондаренко Д.В. З 2012 року деканат факультету мистецтв очолює к.філос.н., доц. Шрамко О.І., заступник по художньо-графічному відділенню – к.п.н. Ейвас Л.Ф.

У 2013 році назву «музично-педагогічне відділення» було змінено на «музично-хореографічне відділення» (рішення Вченої ради університету від 21 листопада 2013 року) у зв'язку із розширенням спеціальності «Хореографія», яка була відкрита на факультеті у 2006 році.

Починаючи з 1967 року на музично-хореографічному відділенні факультету мистецтв здобули вищу освіту біля 4000 тисяч вчителів музичного мистецтва, а у 2010 році відбувся перший випуск фахівців-хореографів – учителів хореографії та керівників хореографічних колективів. Випускники відділення працюють в загальноосвітніх школах, ліцеях, гімназіях, середніх і вищих закладах професійної мистецької освіти, у музичних школах, школах мистецтв, позашкільних центрах естетичного виховання дітей і молоді, палацах культури, в академічному міському театрі драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка.

В різні роки на відділенні працювали видатні діячі музичного мистецтва, серед яких композитор, Народний артист Білорусі Ханок Е.С., доктор мистецтвознавства, професор Іваницький А.І., Заслужений діяч мистецтв України, професор, академік, секретар Національної всеукраїнської музичної спілки, президент Асоціації баяністів і акордеоністів України Семешко А.А., доктор педагогічних наук, професор Рейзенкінд Т.Й. Яскравою сторінкою історії відділення стала творчість композитора, кандидата філософських наук, доцента Шевченко І.В. – автора музики гімну міста «Кривий Ріг – моє місто».

Сьогодні структура відділення складається з двох випускових кафедр – кафедри методики музичного виховання, співу та хорового диригування (завідувач кафедри – к.п.н., доц. Любар Р.О.) та кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки (завідувач кафедри – к.п.н. Міщанчук В.М.).

На відділенні працюють 12 творчих колективів, 6 з яких мають почесне звання «Народного»: Народний камерний хор “Crescendo” (кер. В. Сергєєва, конц. О. Волкова), Народний український оркестр народних інструментів (кер. Г. Білоненко), Народна студія академічного вокалу (кер. Н. Овчаренко, конц. О. Подбуртна), Народна студія народної пісні „Оберіг” (кер. Л. Косяк, конц. О. Ладуба), Народна студія естрадної пісні „Modern’’ (кер. М. Вікторова, конц. З. Шардуба), Народний ансамбль народного танцю „Любава” (кер. А. Сосновська), інструментальний дует „Калинка” (кер. Г. Білоненко), інструментальний ансамбль «Sound-Mezzo» (кер. В. Міщанчук, конц. О. Мазіна), вокальний ансамбль Flash girls (кер. Д. Бондаренко), вокальна студія "DreamSound" (кер. Е. Кокарева, конц. І. Мукосій), театр сучасної хореографії «Версаль» (кер. Д. Цемах), студія сучасної хореографії «Liberta» (кер. Ю. Грежинець).

Творчі колективи та солісти відділення є лауреатами багатьох міжнародних, всеукраїнських, регіональних конкурсів та фестивалів, вони отримали визнання в Італії, Сербії, Польщі, Болгарії, Румунії, Чехії, Туреччині, Угорщині, Єгипті. Професійному зростанню студентів сприяє активна концертна діяльність, вони є постійними учасниками обласних, міських, районних та університетських культурно-мистецьких заходів.

Високий рівень фахової підготовки, сучасні технології викладання, індивідуальний підхід, що спрямований на всебічне розкриття творчого потенціалу талановитої молоді, натхненна й щира атмосфера міжособистісної взаємодії студента і викладача забезпечують успішність та конкурентоспроможність спеціальностей «Музичне мистецтво» та «Хореографія». Музично-хореографічне відділення факультету мистецтв по праву пишається своїми випускниками – музикантами та хореографами, прізвища яких добре відомі сьогодні у Кривому Розі, в Україні та за її межами.

Факти, події та персоналії музично-педагогічного факультету з Музею історії КДПУ

13807
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31