НАВЧАННЯ ЧЕРЕЗ ДОСВІД
12 березня 2020 року практичні заняття з методики навчання української мови для студентів 3 курсу спеціальності Початкова освіта (викладач О.А. Павлик) було проведено на базі Криворізької спеціалізованої школи № 70. Студентки мали змогу спостерігати та аналізувати уроки української мови, проведені їх старшими колегами, студентками 4 курсу.
Загальне враження від візиту до школи залишилось позитивним. Як зазначає А. Польща, одна із спостерігачок, «важливо зацікавити дітей та змотивувати їх до активної діяльності. І це успішно вдалося зробити студентці, що проводила урок у 2-А класі. На думку Анни, вдало було обрано і форму роботи на уроці – групову. Юні здобувачі освіти взаємодіяли і разом досягали поставлених завдань, часу нудьгувати ні в кого не було».
Спостерігачкам пощастило побачити, як втілюються на практиці різноманітні цікаві прийоми і технології Нової української школи, а також кінезіологічні паузи та інші види активностей. Зокрема, Н.Купа зазначає, що «цікавими були кінезіологічні вправи, які є корисними для розвитку уваги, пам’яті, дрібної моторики. Непрості гімнастики опанували одразу навіть не всі студентки, а учні вдало та із задоволенням їх виконують».
Присутні вкотре усвідомили, що для того, щоб успішно виконувати свою роботу і взаємодіяти з учнями, треба не тільки бути «на часі» і вдосконалювати свою педагогічну майстерність, але і спостерігати за тим, що зараз цікаво дітям, знаходити з ними спільну мову, цікавитися їхнім життям. І це не просто про «любов до дітей», а про постійну взаємодію, готовність допомагати їм долати труднощі, разом радіти успіхам. Не менш складним завданням для сучасних учителів і вчительок є диференціація. Але все можливо, якщо бути спостережливою і знаходити інструменти, які допоможуть працювати у різних умовах та допоможуть зацікавити усіх учнів без винятку.
М. Пунтус, студентка групи ПНІ-17