Кафедра початкової освіти
Психолого-педагогічний факультет

МІЖНАРОДНЕ ОНЛАЙН-СТАЖУВАННЯ

ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

З 11 по 25 березня 2021 р. викладачі кафедри початкової освіти – зав. кафедри, к. пед. н., доц. Павлик О. А., к. філол. н., доц. Онищенко І. В., к. пед. н., доц. Кравцова І. А., к. пед. н., доц. Білоконна Н. І., к. пед. н., доц. Лисевич О. В., к. пед. н., ст. викл. Федорова Л.Г., к. біол. н., ст. викл. Лисогор Л.П., к. пед. н., ст. викл. Захарова Г.Б., к. пед. н., ст. викл. Дика Н.Д., к. пед. н., ст. викл. Баруліна Ю.О., к. пед. н., ст. викл. Кравцова А.О. пройшли міжнародне онлайн-стажування «Початкова школа 21 століття. Зарубіжні практики», організоване Науково-методичною установою «Національний інститут освіти» Міністерства освіти Республіки Беларусь спільно із Агентством інновацій та професійного розвитку «Еду Тревел Едженсі» на базі освітньої Інтернет-платформи SKLAD (Мінськ, Білорусь).

У рамках онлайн-стажування учасники ознайомилися із технологіями формування компетенцій 21 століття в початковій школі на основі досвіду Сингапура, Південної Кореї, Польщі, Португалії, Іспанії, Естонії, Латвії та інших країн; розглянули актуальні проблеми та аспекти розвитку сучасної початкової школи: формування функціональної грамотності, підготовка молодших школярів до середньої школи, інноваційні підходи до форм організації освітнього процесу, розвиток інтересів молодших школярів до читання та письма, використання технологій змішаного навчання в освіті.

Під час стажування було здійснено порівняльний аналіз міжнародних освітніх практик початкової освіти в зарубіжних країнах щодо формування компетенцій 21 століття та їх інтеграції в освітню діяльність учителя початкової школи. Учасники стажування мали можливість розширити теоретичні знання, опанувати світові практики, інноваційні методики, набути навичок щодо викладання та навчання, поповнити власний досвід творчими ідеями.

Підводячи підсумки навчання, усі учасники долучилися до обговорення актуальних питань сучасної початкової освіти та отримали від тренерів відповіді на суперечливі питання практики навчання й виховання в початковій школі.

За результати міжнародного онлайн-стажування викладачі кафедри початкової освіти отримали сертифікати.

Павлик О

Онищенко І