Кафедра початкової освіти
Психолого-педагогічний факультет

Навчання з академічної доброчесності

У період з 22.03.2021 р. до 26.03.2021 р. доценти кафедри початкової освіти О.А. Павлик, Л.Р. Шпачук, старший викладач Л.Г. Федорова підвищили кваліфікацію у Сумському державному університеті за програмою «Розбудова системи забезпечення академічної доброчесності у закладі освіти» у дистанційній формі на платформі Google Meet загальним обсягом 1 кредит ЄКТС (30 годин).

Під час стажування викладачі взяли участь у 5 вебінарах на теми:

• Національна та нормативна база, що описує систему академічної доброчесності у закладах освіти.
  • Система забезпечення академічної доброчесності у закладах освіти: основні елементи та їх взаємозв’язок.
  • Забезпечення академічної доброчесності в освітньо-науковій діяльності закладів освіти: від трансферу ідей до трансферу технологій.
  • Плагіат, самоплагіат, оригінальність, цитування, самоцитування: все, що потрібно знати про

тонкощі використання авторських матеріалів.

• Перевірка наукових та навчальних робіт на наявність ознак плагіату: технічні засоби та роль експертів,

Лектори програми:

• Артем Артюхов, кандидат технічних наук, керівник Групи сприяння академічній доброчесності СумДУ, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти член робочої групи “Researsh Integrity” (EURODOC)
  • Юрій Волк, кандидат фізико-математичних наук, керівник лабораторії дослідження академічної доброчесності СумДУ, заступник керівника Групи сприяння академічній доброчесності СумДУ
  • Ольга Крамаренко, завідувач сектору інформаційно-аналітичної роботи та електронних ресурсів Бібліотеки СумДУ, сертифікований провідник з питань академічної доброчесності для бібліотечних працівників ЗВО, член Робочої групи з формування Національної ініціативи Європейської хмари відкритої науки

За результатами стажування досягнуто такі результати навчання:

РН01. Знання національної та нормативної бази, що описує систему академічної доброчесності у закладах освіти.

РН02. Розуміння принципів академічної доброчесності та використання їх у власній науковій, науково-педагогічній та педагогічній діяльності.

РН03. Розуміння сутності функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти в частині академічної доброчесності.

РН04. Володіння навичками застосування інструментів (програмних засобів) перевірки оригінальності текстів наукових та навчальних робіт.

Результати підвищення кваліфікації О.А. Павлик, Л.Р. Шпачук, Л.Г. Федорової «Розбудова системи академічної доброчесності у закладі освіти» (свідоцтва про підвищення кваліфікації СП №05408289/1004-21, СП №05408289/1033-21, СП № 05408289 /1024-21 за підписом директора ДРП Д.Циганюка) було обговорено на засіданні кафедри початкової освіти 27.04.2021р. (протокол №9).

Доброчеснысть Павлик

Доброчеснысть Шпачук